Favore.plForumPozostałe tematy

Zwierzę dla małego dziecka, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zwierzę dla małego dziecka

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 z 6  
  • Raf1975 23 mar 2011, 0:27
    Nie zgodzę się z przedmówcą! Pluszaki owszem, ale 4 latek świetnie potrafi zająć się zwierzęciem, o ile jest do tego odpowiednio przygotowany. Dziecku trzeba wytłumaczyć, że zwięrzę tak samo jak człowiek czuje, trzeba się z nim liczyć o niego dbać. Myślę, że to głównie rola rodziców, żeby odpowiednio nastawić dziecko do nowego lokatora.
    Cytuj
  • yellowbahama 23 mar 2011, 7:08
    Gdzieś czytałaś, że psychologowie uważają zwięrzęta jako świetne towarzystwo dla dzieci. Nawet tych małych. Chociaż zwierzę nie rozmawia, to jednak dzieci mówią do nich i często opowiadają im o wszystkim jak rodzicom. Dzieki temu rozwijają się szybciej.
    Cytuj
  • Tre30n 23 mar 2011, 7:23
    Dokładnie, poza tym dziecko obserwując żywe zwierze uczy się praw natury. Przychodzi też czas kiedy zwierzątko zdycha - a to też bardzo wartościowa lekcja dla dziecka. Oczywiście rodzice powinni wtedy odpowiednio dziecku pomóc uporać się z taką stratą.
    Cytuj
  • YOUNGBLOOD 23 mar 2011, 8:26
    Naukowcy udowodnili, że dzieci które wychowywały się np. z psem lepiej rozwijały się motorycznie. Łatwo to wytłumaczyć, z psem można się bawić na świeżym powietrzu, biegach, rzucać patyki itd. Pies dla dziecka to doskonały wybór!
    Cytuj
  • kaziu 23 mar 2011, 9:15
    A ja gorąco polecama żółwie! Nie ma z nimi większego kłopotu. Można wybrać wodne (czerwonolice) lub lądowe (greckie). Wcinają sałatę i inne łatwo dostępne rzeczy, łatwe w obsłudze. Fakt, że nie są nazbyt kontaktowe, ale mogą zadziwić uśmiech Obserwowanie ich to wielka radocha dla dzieciaków. Sam nie mam dziecki, ale jak tylko zjawi się u mnie jakaś ciotka lub znajomi z dziećmi, to dzieciaki nie odchodzą od mojego Sprintera wielki uśmiech Żółwie też żyją dłużej, więc szybko nie dojdzie do smutnego pochówku uśmiech
    Cytuj
  • marsjanin 23 mar 2011, 11:51
    A świnka morska? Bardzo fajne zwierzątko, łagodne i bardzo mądre. Można je wypuszczać na spacery po domu, oczywiście trzeba wtedy patrzyć pod nogi.
    Cytuj
  • r11 23 mar 2011, 13:37
    A mój syn ma dwa króliki i jest z nimi za pan brat. Syn ma 5 lat (króliki są od 1,5 roku) i od początu świetnie się nimi opiekuje. Na początku trzeba było tylko zwracać uwagę, żeby nauczyć dziecko żeby zbyt mocno nie chwytał królików i nie drażnił się z nimi. Po dwóch tygodniach króliki stały się najlepszymi kumplami naszego malucha i co ważne nigdy nie zaznały od niego bólu. Nasz synek potrafi zdjąć sałatę ze swojej kanapki, żeby podzielić się ze swoimi królikami uśmiech
    Cytuj
  • renata1410 3 kwi 2011, 21:29
    Witam,
    moim zdaniem najlepszy byłby piesek, podobno wpływa to korzystnie na rozwój dziecka.
    Dziecko przy zwierzątku uczy się odpowiedzialności a to dobra lekcja na przyszłość
    Cytuj
  • sweet 4 kwi 2011, 14:46
    Mam synka który na dzień dzisiejszy ma 5 lat , pierwszy pies jaki się zjawił u nas to mały był w wieku 2 latek. Na dzień dzisiejszy to jego najlepszy przyjaciel a do tego chodzą razem na podwórko. Aleksander nauczył się przy nim chyba więcej wrazliwości i dbania o innych. uśmiech
    Teraz mam dwa psy i prze szczęśliwego syna który ciągle z nimi dokazuje.
    Psy jakie mamy to chińskie grzywacze, naguski wielki uśmiech uśmiech
    Cytuj
  • royalstyle 6 kwi 2011, 11:10
    Myślę, że pytanie jest zdecydowanie źle postawione, bo DLA dziecka to rzeczywiście pies pluszowy. Ale dla RODZINY z dzieckiem, to już inna sprawa. Pies to świetny towarzysz dla dzieci - ale - odpowiednio dobrany czyli rasa - nie zbyt delikatny ale też trzeba uważać na psy duże, które szczególnie jako szczenięta i młodzież mogą niechcący zrobić krzywdę maluchowi. Tak czy owak zabawa z psem zawsze powinna być pod bacznym okiem rodziców. Powinien to być pies o przewidywalnym charakterze, czyli z dobrej sprawdzonej hodowli. Wszystkie obowiązki opieki nad psem będą należeć do rodziców, więc trzeba zakup dobrze przemyśleć. No i sprawa podstawowa - czy dziecko jest na tyle duże, żeby wiedzieć że pies to nie zabawka i nie można go np. ciągać za uszy, ogon czy wkładać paluszki do oczu i nosa...
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum