Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jaki kierunek studiów wybrać?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki kierunek studiów wybrać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • yandexfp 5 mar 2013, 13:07
    najważniejsze przy wyborze studiów jest to czym się interesujesz, fakt np po informatyce bardzo łatwo znaleźć pracę ale problem w tym czy sobie dasz rade, jeśli sprawnie posługujesz się kompem i całymi dniami siedzisz nad nim to i tak nic Ci to nie da, będą przedmioty które Cię skutecznie zniechęcą jak np fizyka, statystyka. musisz mieć znacznie więcej w sobie z umysłu ścisłego niż z 'humana'. ja np wcześniej bardzo się tym interesowałem nawet wygrywałem jakieś konkursy co prawda tylko na szczeblu wojewódzkim a teraz jakoś się nie widzę siedzącego 8h przed kompem i klepanie kodu. pomyśl w czym jesteś doby i w wolnych chwilach zagłębiaj się w tym co Cię interesuje, może być tak że szybko się znudzisz. nawet filozof może znaleźć dobrą pracę
    Cytuj
  • VictoriaB 8 mar 2013, 9:02     (ostatnio zmieniony przez autora 8 mar 2013, 9:04, w całości zmieniany 1 raz)
    A techniczne kierunki? Podobno w tej dziedzinie brakuje specjalistów - studia nie są łatwe, ale praca raczej po nich jest. Można jeszcze sprawdzić jak sytuacja wygląda w spedycji i logistyce - w moim regionie prężnie rozwija się ta gałąź gospodarki i praca jest, co chwila otwierane są nowe magazyny, które przecież trzeba obsłużyć.
    Cytuj
  • M1234M 2 kwi 2013, 14:46
    Hej. Nie wiem jak Wy, ale mi bardzo zależało na studiach zaocznych. Poszłam na Wyższą Szkołę "Kadry dla Europy". Studiuję ekonomię. Podoba mi się, że ta szkoła ma do zaoferowania naprawdę dużo specjalizacji! Ja jestem na integracji europejskiej. Dają nam dużo przykładów jak funkcjonują firmy w unii europejskiej. Przyłożę się bardziej do nauki i ze spokojem mogę otwierać swój biznes. przymrużenie oka
    Cytuj
  • olanowik 11 kwi 2013, 13:20
    najlepiej przyszłościowe może asystentka stomatologii na szkole OMEGA ?
    Cytuj
  • olanowik 16 kwi 2013, 13:59
    Myślę, że dobrym zawodem jest nauczyciel uśmiech. Po zakończeniu studiów korzystałam z kursu pedagogicznego w Warszawie dla nauczycieli. Organizatorem był Instytut Szkoleniowy
    Cytuj
  • zuzanna7 18 kwi 2013, 12:13
    Ja polecam dietetykę. Sama jestem teraz na 3 roku i jestem bardzo zadowolona. A i o pracę również po tym nie trudno. Dla niezdecydowanych polecam przeczytać ten artykuł
    Cytuj
  • emgielka 19 kwi 2013, 14:01
    Polecam dodatkowe szkolenia z BHP, które organizuje Firma BEST. Zobacz ofertę
    Cytuj
  • Anula92 16 maj 2013, 22:34
    Kochani nie dajcie się omamić.. oglądacie wiadomości? Studia to strata kasiory. W tym kraju tylko się marnujemy. Zrobiłam studia i rynek pracy jakoś nie czeka na mnie z otwartymi ramionami. To żenujące, idę w ślady siostry i wybiorę jakiś kierunek w szkole OMEGA. Siostra zrobiła technika farmacji i nie miała takiego problemu ze znalezieniem pracy jak ja.. W tych szkołach kierunki podobne, mniej stresu większe szanse. Wiadomo, że to nie to samo co mgr przed nazwiskiem ale teraz tym mgr mogę sobie pomachać przed lustrem.

    Cytuj
  • mrzona 16 maj 2013, 23:27
    olanowik napisał:Myślę, że dobrym zawodem jest nauczyciel uśmiech. Po zakończeniu studiów korzystałam z [url=http://] kursu pedagogicznego w Warszawie [/url] dla nauczycieli.
    Dobrym zawodem jest nauczyciel? Nie dość, że zarobki dosyć małe, to i jeszcze sama praca stresująca i w trudnych warunkach (hałas). Co prawda ma się te 2 miesiące wakacji, ale masz dużo dodatkowych rzeczy w domu po pracy do wykonania, typu przygotowanie sprawdzianów, jakichś różnych tabel, efektów nauczania, itp. Myślę, że zdecydowanie lepszym zawodem, przynajmniej dla mężczyzny, jest żołnierz, nawigator na statku albo mechanik na statku. Mój dobry znajomy skończył Nawigację na Akademii Morskiej w Szczecinie, pływa po morzach i zarabia niezłe pieniądze w Euro. Już, gdy kończył studia, dostał awans na III oficera (bo chyba z takim tytułem kończy się te studia). A dzisiaj jest I oficerem.. Stąd niedaleka droga do kapitana i do jeszcze większych zarobków.
    Cytuj
  • zott 26 cze 2013, 10:48
    Ja wybrałam kierunek przyszłościowy. Zdecydowałam się na technika farmacji. W przyszłości myślę pracować w aptece. Wybrałam ofertę szkoły OMEGA
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kurs sushi