Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jaki kierunek studiów wybrać?, strona 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki kierunek studiów wybrać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • anulka227 23 paź 2013, 13:05
    Albo kierunki zamawiane, albo takie, o których wiadomo, że będzie za 5 lat na nie popyt... Dlatego warto wybierać takie uczelnie jak np. SWSZ w Katowicach, bo tam przygotowują takie kierunki, które odpowiadają sytuacji na rynku pracy język
    Cytuj
  • kerkos 23 paź 2013, 16:37
    Kierunek studiów dobiera się po umiejętnościach, ewentualnie po tym co lubi się robić. Na pewno nie powinniście iść na studia jeśli nie pasjonujecie się danym tematem. Pójście dlatego, że wszyscy idą też nie ma sensu. To musi mieć uzasadnienie. Jeśli idziecie bo idziecie, to lepszym pomysłem będzie po prostu szukanie od razu pracy - dużo lepiej na tym wyjdziecie.
    Cytuj
  • karollca 10 lis 2013, 21:21     (ostatnio zmieniony przez autora 10 lis 2013, 21:22, w całości zmieniany 1 raz)
    Pełna zgoda
    Cytuj
  • karollca 10 lis 2013, 21:22
    Wszyscy macie rację. Ja bym tylko dodala, żeby nie kierowac się "chwilową" modą, tylko pomyśleć o przyszłości, no i własnych zainteresowaniach. To wbrew obiegowej opinii wcale nie jest mniej ważne. Generalnie uważam, że warto wybierać uczelnie biznesowe, które mogą poszczycić się dobrą renomą. Jak zaczynałam studia podyplomowe to najpierw oceniałam szkoły właśnie pod tym katem i tak trafiłam w 10. Moja szkoła (link [url=http://www.wsb.pl/poznan/studenci/studia-podyplomowe]tutaj[/url] jakby ktoś był zainteresowany) kładzie tez duży nacisk na umiejętności, praktyki a nie tylko suchą teorię, co dla mnie jest najważniejsze w sumie.
    Cytuj
  • AstaLawista 2 gru 2013, 21:44
    Wg. mnie prawo jest świetnym zawodem (nie mówię tylko o zarobkach) ale o jego roli i funkcji w społeczeństwie. Sama jak miałam decydować o wyborze studiów, wiele o tym myślałam, chodziłam nawet na rozprawy, głównie do Pani adwokat Magdaleny Chróścielewskiej uśmiech wg. mnie jest świetną specjalistką z zakresu prawa rodzinnego, prawa cywilnego oraz odszkodowań.
    Cytuj
  • 5 gru 2013, 9:38
    Wiem, że to banalnie zabrzmi, ale studiujmy to, co lubimy robić. Jeśli już pracujemy to wybrać studia zaoczne i ciągle się rozwijać przymrużenie oka
    Ważne, żeby być dobrym w tym co się robi wielki uśmiech
    Cytuj
  • 5 gru 2013, 12:44
    Ja odpuściłbym wszelkie prywatne uczelnie. Niby przygotowują swój program pod obecny rynek pracy, ale mimo wszystko dyplom państwowej uczelni jest o wiele bardziej ceniony, głównie z tego względu, iż pracodawca wie, że nie kupiliśmy sobie wykształcenia.
    Cytuj
  • 6 gru 2013, 15:02
    Robić to co się lubi to podstawa, dlatego warto wybierać kierunki, które nas interesują, ale też sugerujmy się perspektywą jaka może nas czekać po ukończeniu naszych studiów.
    Prawdą jest jednak, że bez względu na to co później będziemy robić, jeśli będziemy najlepsi w tym co robimy, nigdy nie będziemy narzekać na brak pieniędzy, więc dążmy do tego uśmiech
    Cytuj
  • indonezja 9 gru 2013, 11:58
    według mnie budownictwo daje rade uśmiech moj kolega je skonczył i naprawdę dobre pieniadze zarabia uśmiech tylko kwestia jakie wybierzesz czy np przemysłowe i mozna po nim pracowac czy drogowe i np budować drogi uśmiech
    Cytuj
  • martinus22 26 gru 2013, 20:09
    Ja bym wybrał niemiecki albo francuski. W ostatnich latach dobrze się zarabia jak się przyjmuje [url=http://]tłumaczenia francuski[/url] albo właśnie niemiecki. I między innymi dotyczące budowy dróg, pozwoleń itp.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kurs sushi