Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jaki kierunek studiów wybrać?, strona 7

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki kierunek studiów wybrać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 30 gru 2013, 12:01
    A ja bym nastawił się dodatkowo na wszelkie możliwe praktyki/staże/pracę w trakcie studiów. A może to być nawet działalność w kole naukowym - pracodawca zawsze interesuje się tym, co dokładnie umiesz robić w praktyce.
    Takie czasy, także do roboty uśmiech
    Cytuj
  • nina_ky 15 sty 2014, 20:13
    W czasie studiów (a dokładniej w wakacje) byłam na bezpłatnym stażu, a oprócz tego udzielam się w kole naukowym i mój pracodawca przychylnym wzrokiem na to patrzył, bo świadczy to o zaangażowaniu. Ważniejsze od tego co studiujemy jest to jak studiujemy
    Cytuj
  • lui_sal 19 sty 2014, 21:42
    Stomatologia to dobry wybór. Sama od 7 lat pracuję jako stomatolog. Oleśnica to miejscowość, w której otworzyłam własny gabinet i jestem bardzo zadowolona z kierunku, w którym postanowiłam się kształcić.
    Cytuj
  • sylwia4012 1 lut 2014, 14:09
    według mnie każdy powinien robić to, co lubi. Ja studiuję spa&wellness http://www.wyzszaszkolakosmetyki.pl bo to lubię i lubiłam od zawsze. Uczę się, nabieram wprawy i praktyki a później otworzę własny biznes. To popularne wśród ludzi(coraz bardziej) więc chyba nie będę narzekała na brak zajęcia. Wiadomo, że początki będą trudne, reklama, pozyskanie zadowolonych klientów. Później już pójdzie.
    Cytuj
  • erykit 6 lut 2014, 18:47
    Trzeba sobie na początku odpowiedzieć na pytanie - czy studia zagwarantują nam pracę? Otóż nie! Tytuł magistra się zdewaluował. Absolwenci szkół wyższych pracują w supermarketach itd. Jeżeli nie jesteśmy pewni, że chcemy zostać naukowcami - nie warto. 5 lat to bardzo długi okres czasu. Przez ten czas można stworzyć kilkadziesiąt aplikacji na Android - zacząć można z tym kursem http://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_android_-_tworzenie_aplikacji.html
    Cytuj
  • sloneczko9 27 lut 2014, 9:18
    Oczywiście taki, który da nam szansę na znalezienie pracy w przyszłości. Moim zdaniem ciekawą ofertę posiada obecnie Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, która oferuje taki kierunek jak Mediaworking: http://www.wsnhid.pl/mediaworking.html - są to pierwsze tego typu studia licencjackie w Polsce, które powstały z potrzeby rynku. Brakuje obecnie specjalistów, którzy posługiwaliby się biegle technologiami internetowymi, umieliby tworzyć ciekawą treść. A właśnie ten kierunek do tego przygotowuje. Pozdrawiam.
    Cytuj
  • Milajo 10 mar 2014, 15:15     (ostatnio zmieniony przez autora 25 mar 2014, 19:33, w całości zmieniany 3 razy)
    Mój kuzyn zajmuje się finansami (pracuje w banku) i nie narzeka. Co prawda najpierw skończył socjologię, no ale wiadomo, ciężko było z pracą to zrobił drugi fakultet tutaj: http://www.wsb.pl/chorzow/
    Jakoś trafił na staż, a później już został w tym banku. Nie ma się co nadymać, że staż czy praktyki to strata czasu, w końcu ktoś nam musi pokazać co i jak robić, kiedy się jeszcze słabo orientujemy - moim zdaniem to uczciwe podejście.
    Cytuj
  • Kwiat_Kalafioru 11 mar 2014, 23:23
    Moim zdaniem studia to w obecnych czasach przywilej dla tych, którzy szczerze łakną wiedzy. Korzystne kierunki teraz to chyba tylko informatyka, biotechnologia i inne takie "drobiazgowe". Amatorzy zarządzania, psychologii, turystyki czy pedagogiki bez znajomości mogą sobie tylko pomarzyć o pracy w swoim zawodzie. Czy zmarnowali oni swoje 5 lat życia? Na pewno nie, przecież poszerzyli wiedzę, poznali nowych ludzi, zwyczaje, czasem nowe miasto, pierwsza praca.. Ale co dalej?
    Cytuj
  • 4 kwi 2014, 12:39
    Dobrym kierunkiem może teraz być praca socjalna. Można po niej znaleźć pracę. Ten kierunek można uczyć się nawet w systemie e-e-learningowym na Uczelni Korczaka w Warszawie. Jest to fajne udogodnienie dla pracujących osób.
    Cytuj
  • Filipek11 7 kwi 2014, 15:53
    ostatnio chyba najbardziej popularny i świezy kierunek to marketing internetowy chociaż ja bym raził osobiscie iść na politechnikę na coś technicznegouśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kurs sushi