Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jaki kierunek studiów wybrać?, strona 5

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki kierunek studiów wybrać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • szeldzar 28 cze 2013, 14:08
    Technik farmacji to nie jest zły kierunek, ale żeby go od razu nazywać przyszłościowym ? Tu bym polemizował przymrużenie oka

    Cytuj
  • alexandra_x 1 sie 2013, 15:07     (ostatnio zmieniony przez autora 1 sie 2013, 15:08, w całości zmieniany 1 raz)
    Nie każdy jest takim "mózgiem" żeby studiować kierunki typowo techniczne. Przede wszystkim trzeba mieć pomysł na siebie i swoją przyszłość. Studiowanie po to tylko, aby studiować jest stratą czasu. Umiejętność posługiwania się językami obcymi staje się coraz bardziej znacząca, a prawda jest taka, że nie wielu jest Polaków potrafiących dobrze posługiwać się językiem obcym. Sama jestem po kierunku [url=http://www.opinieouczelniach.pl/kierunki-studiow/pokaz/id1104]filologia angielska[/url] i nie żałuję swojego wyboru. Wielokrotnie byłam zapraszana na rozmowy kwalifikacyjne w branżach kompletnie mi nie znanych, tylko ze względu na znajomość kilku języków uśmiech
    Cytuj
  • bebinka 1 sie 2013, 16:51
    Studia na pewno odpowiadające naszym zainteresowaniom, nie ma co siedzieć 5 lat na uczelni żeby miec papierek tylko.
    Cytuj
  • serafina86 11 sie 2013, 22:04     (ostatnio zmieniony przez autora 11 sie 2013, 22:05, w całości zmieniany 1 raz)
    To podstawa chyba. uśmiech Nie ma co ogólniać, bo chyba nikt tego nie lubi. Dziś najwązniejsze to miec pomysł na siebie. Co do kierunku polecam menadzera turystyki, koleżanka juz na studiach zalapala (a robila [url=http://www.wsb.pl/wroclaw/studenci/studia-ii-stopnia ]studia magisterskie we Wrocławiu[/url]) pracę i jakoś nie narzeka. Jest wiel fajnych kierunków, tylko kwestia żeby połączyć przyjemne (zainteresowania) z pożytecznym (dobre zarobki).
    Cytuj
  • cookie138 30 wrz 2013, 11:51
    O ja też na WSB tylko w Szczecinie, studia 1 stopnia specjalność związana z reklamą i już pracuje w zawodzie, więc nie można powiedzeć że studia to czas stracony.
    Cytuj
  • plny 1 paź 2013, 13:52
    Ja polecam WSB w Dąbrowie Górniczej. Studia naprawdę dobre i tanie.
    Cytuj
  • Klatka 7 paź 2013, 12:43
    Oczywiście, że tak - przecież nie dostaniemy się do poważnej pracy tylko i wyłącznie z maturą. Niestety, wykształcenie wyższe jest dzisiaj podstawą i myślę, że żeby mieć szansę na rynku pracy należy skończyć chociaż licencjata. Po za ty pracodawcy też zwracają uwagę na doświadczenie, wiec jeśli tylko mamy możliwości polecam zacząć prace jak nie na pierwszym, to na drugim stopniu studiów.
    Cytuj
  • ZuzannaPigalle 8 paź 2013, 11:17
    Anula92 napisał:Kochani nie dajcie się omamić.. oglądacie wiadomości? Studia to strata kasiory. W tym kraju tylko się marnujemy. Zrobiłam studia i rynek pracy jakoś nie czeka na mnie z otwartymi ramionami. To żenujące,...
    Niestety koleżanka ma sporo racji, ja właśnie pisałam, że jakbym mogła cofnąć czas, to pewnie wyjechałabym zagranicę do pracy, albo lepiej - namawiała rodziców, żeby się zgodzili na coś w stylu nauki i pracy zagranicą jednocześnie . Wtedy i edukacja jest , i doswiadczenie poza Polską i umiejetności bezcenne. I na pewno nie poszłabym na żaden kierunek typu humanistyka, bo zdaje się że w dzisiejszym cywilizacyjnym pędzie, to nie ma w tym szans na pracę.
    Cytuj
  • mscislaw 8 paź 2013, 17:56
    A ja na przekór powiem, że nie warto iść na studia. W większości przypadków uczą tam zdewaluowanych rzeczy, które dawno straciły na aktualności. Rynek pracy jest płynny i elastyczny. Warto więc nauczyć się czegoś, na co jest zapotrzebowanie na rynku. Np projektowania stron. A jak się tego nauczyć?
    Cytuj
  • 10 paź 2013, 14:32
    Jak sam z siebie nie interesuje się komputerami to studia nic go nie nauczą. Gdybym miała jeszcze raz wybierać - wybrałabym kierunek zamawiany. Przynajmniej kasa dodatkowo by szła...
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kurs sushi