OSUSZANIE BUDYNKÓW POSADZEK INIEKCJA KRYSTALICZNA WYNAJEM OSUSZACZY

OSUSZANIE BUDYNKÓW POSADZEK INIEKCJA KRYSTALICZNA WYNAJEM OSUSZACZY nr 186451

Lokalizacja: Kielce, Radom, Łódź, Warszawa, Piotrków (woj. mazowieckie)

INFORMACJE
Użytkownik
sebclean ZweryfikowanyFavore.pl potwierdza prawdziwość danych kontaktowych tego wykonawcy
Wyślij zapytanie
Wyświetl wizytówkę
Kontakt
Sebastian Wiaderny
SEBCLEAN
Wyślij e-mail
ul. 1-go Maja 44/3
26-200 Końskie

tel: 505013613
tel: 413751576
Pokaż na mapie
Uwaga: podczas kontaktu powołaj się na Favore.pl i zapytaj o rabat
Strona WWW
brak
Godziny
pn-pt: 10:00-18:00
sb: 10:00-14:00
rozwiń
WYŚLIJ ZAPYTANIE
Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
 [rozwiń]
Oświadczam, że znam i akceptuję Regulamin Favore.pl i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz dla wypełnienia prawnie usprawiedliwionych celów realizowanych przez Favore.pl Sp. z o.o. albo odbiorców danych zgodnie z Polityką Prywatności. Administratorem danych osobowych jest Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wawrzyszewska 11 lok. 6.
Twoje dane osobowe będą przetwarzane w szczególności w celu wykonania Umowy zawartej z Tobą na podstawie Regulaminu, w tym do umożliwienia świadczenia usługi drogą elektroniczną oraz pełnego korzystania z serwisu favore.pl, w tym dodawania i publikowania zapytań/zleceń do Dostawców interesujących Cię usług i produktów oraz kontaktowania Cię z nimi. Gwarantujemy spełnienie wszystkich Twoich praw wynikających z ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, tj. prawo dostępu, sprostowania oraz usunięcia Twoich danych, ograniczenia ich przetwarzania, prawo do ich przenoszenia, niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu, a także prawo wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych. [zwiń]

OPIS USŁUGI

ŚWIADCZYMY USŁUGI OD 1999 ROKU. OSUSZANIE BUDYNKÓW I ODTWARZANIE IZOLACJI PRZECIWWILGOCIOWYCH METODĄ INIEKCJI KRYSTALICZNEJ TO NASZA SPECJALNOŚĆ.

Osuszamy budynki, rozwiążemy Państwa problem typu :

- zawilgocone i zagrzybione mieszkanie 

- zalane mieszkanie w skutek awarii instalacji wodnej, powodzi lub opadów atmosferycznych 

- osuszenie nowego budynku z nadmiaru wilgoci technologicznej

Specjalizujemy się w następujących pracach:

- odtwarzanie izolacji poziomych i pionowych (osuszanie fundamentów, ścian, murów wewnętrznych i zewnętrznych) metodą INIEKCJI KRYSTALICZNEJ. 

Osuszanie budynków z wilgoci pochodzącej z gruntu na skutek braku izolacji poziomej jak i pionowej  w budynkach jest jednym z ważniejszych problemów technicznych podczas wszelkich prac remontowo-budowlanych. Wynalazek INIEKCJI KRYSTALICZNEJ, wielokrotnie nagradzanej na najważniejszych światowych wystawach, dotyczy właśnie metody osuszania budynków, które uległy zawilgoceniu wskutek podciągania kapilarnego wód gruntowych. Istota metody polega na tym, że warstwa izolacyjna pozioma i pionowa tworzy się na skutek krystalizacji nierozpuszczalnych w wodzie minerałów w porach i kapilarach materiału budowlanego. Technologia iniekcji krystalicznej ma szereg zalet - jest to zdecydowanie najtańsza, stosowana  w technologia osuszania budynków, jest przy tym ekologiczna. Do stworzenia blokady przeciwwilgociowej wykorzystuje mineralne preparaty wytwarzane w całości w Polsce i z surowców krajowych. Prace osuszeniowe (INIEKCJA KRYSTALICZNA) można wykonywać od zewnątrz jak i wewnątrz budynków. 

INIEKCJA KRYSTALICZNA to jedna z wielu metod osuszania budynków, ale w odróżnieniu od innych niezwykle tania, a przy tym bardzo wygodna i trwała. Technologię INIEKCJI KRYSTALICZNEJ można stosować do tworzenia izolacji przeciwwilgociowej poziomej i pionowej obiektu, bez konieczności odkopywania murów zewnętrznych. INIEKCJĘ KRYSTALICZNĄ wykorzystuje się do osuszania zawilgoconych obiektów, niezależnie od rodzaju materiału użytego do budowy murów. Nie ma także znaczenia ich grubość oraz stopień zawilgocenia czy zasolenia. Pojawia się wręcz zjawisko, że im bardziej zawilgocone są mury, tym skuteczniejsza jest INIEKCJA KRYSTALICZNA. W efekcie wytworzona blokada przeciwwilgociowa typu mineralnego działa praktycznie bezterminowo.

 

NA CZYM POLEGA OSUSZANIE?

Osuszanie kondensacyjne polega na osuszeniu powietrza zawartego wewnątrz pomieszczeń przez skroplenie zawartej w nim pary wodnej. Powoduje to znaczne obniżenie wilgotności względnej powietrza na skutek czego zawarta w murze wilgoć odparowuje. Kondensat (woda) zbiera się w zbiorniku. Osuszacze kondensacyjne działają skutecznie w szerokim zakresie temperatur, od kilku oC do +40oC, lecz optymalną temperaturą jest 20-25oC.

Osuszacze adsorpcyjne działają podobnie (czyli wysuszają powietrze) nie „produkują” z reguły wody, lecz odprowadzają wilgotne powietrze na zewnątrz np. do komina wentylacyjnego. Są jednak również osuszacze adsorpcyjne wytwarzające skropliny wody czyli kondensat. Stosuje się je tam gdzie nie ma możliwości odprowadzenia wilgotnego powietrza i są najrzadziej spotykane.
Różnica pomiędzy nimi jest taka, że osuszacze adsorpcyjne działają zdecydowanie wydajniej w niskich temperaturach od osuszaczy kondensacyjnych.
Czas osuszania domu o powierzchni 100 m2. uzależniony jest od poziomu zawilgocenia i wydajności osuszacza wskazanej dla domu jednorodzinnego ok.300 m3/h) – może trwać od jednego do trzech tygodni.

Przed przystąpieniem do pracy należy uszczelnić okna i zakleić kratki wentylacyjne, aby uniemożliwić pobieranie wilgotnego powietrza z zewnątrz. Stosując osuszacze, można zlikwidować zawilgocenie warstwy muru o grubości do 1 m. Najczęściej używa się ich do suszenia: wylewek podłogowych przed ułożeniem parkietu, stropów, nowych tynków i nowo wymurowanych ścian przed ich ociepleniem. Można je również wykorzystać podczas osuszania piwnic całkowicie zagłębionych w gruncie, w których nie ma żadnego ogrzewania, a wilgotność dochodzi do 20% masy muru.( Źródła podają , że 1 m3 ściany może wchłonąć nawet do 350 litrów wody).
Urządzenia te, susząc powietrze w pomieszczeniu, doprowadzają do odprowadzenia wilgoci ze ścian.

Osuszacze należy stosować tylko wtedy, gdy w budynku jest izolacja przeciwwodna i przeciwwilgociowa. Jeśli ich nie ma, osuszacz będzie „zasysał” wilgoć z gruntu i zza ściany. Podczas procesu osuszania może więc paradoksalnie dojść do wzrostu zawilgocenia ścian.

Korzyści ze stosowania osuszaczy w trakcie budowy i po zalaniu:
- Znacząco krótszy czas realizacji inwestycji budowlanych.
- Możliwość prowadzenia prac nawet przy niskich temperaturach.
- Znaczne skrócenie czasu wysychania murów, tynków, posadzek.
- Możliwość lepszego rozplanowania prac, bez zbędnych przestojów,
- Możliwość realizowanie prac wykończeniowych w trakcie osuszania obiektu.

Zawilgocone ściany zewnętrzne to zmora wielu starych,
a czasami i nowych budynków. Ich skuteczne osuszenie i zaizolowanie leży więc w interesie każdego właściciela budynku.

Normy wilgotności ścian murowanych:

- Nie większa niż 2,5%, to ściany są suche.
- W przedziale 2,5-5%, to ściany są mało zawilgocone i zwykle nie jest konieczne podejmowanie żadnych działań inwazyjnych – często wystarczy wietrzenie i usprawnienie wentylacji.
- Rzędu 5-8%, to ściany są zawilgocone i już powinny
być podjęte działania mające na celu ich osuszenie.
- Na poziomie 8-12%, to ściany są silnie zawilgocone i konieczne jest jak najszybsze ich osuszenie.
- Większa niż 12%, to ściany są mokre i wymagają natychmiastowego osuszenia (np. po powodzi).

Normy wilgotności powietrza.

- 10-20% - Powietrze uważa się za suche lecz niezbyt przyjemne, gdyż wysusza skórę i błonę śluzową.
- 40-50% - Uznawana jest za normatywną i przyjazną dla ludzi i otoczenia.
- Powyżej 60% - Odczuwa się specyficzny odór, rozmnażają się bakterie, powstaje korozja metali i zbrylają się materiały sypkie, powstają zakłócenia
w pracy urządzeń elektronicznych.
- 70% - Powoduje rozwój pleśni i grzybów w materiałach higroskopijnych będących często przyczyna licznych schorzeń i powikłań.
- 80-90% - Powoduje powstawanie procesów gnilnych

OSUSZANIE BUDYNKÓW ORAZ WARSTW IZOLACJI POD POSADZKOWEJ PO ZALANIU LUB POWODZI

W nieogrzewanych pomieszczeniach lub w budynkach, gdzie woda wniknęła głęboko w konstrukcję, osuszanie adsorpcyjne przynosi najlepsze efekty.

Najpierw osuszania w trybie ssącym.
Osuszanie w trybie ssącym stosowane jest zawsze przed osuszaniem w trybie tłoczącym, aby uniknąć wtłaczania stojącej wody w głąb konstrukcji. Po odessaniu nadmiaru wody z konstrukcji można przejść w tryb tłoczący lub kontynuować osuszanie w trybie ssącym. Osuszanie w trybie ssącym trwa dłużej w porównaniu z osuszaniem w trybie tłoczącym, jednak ta metoda jest lepsza jeśli chodzi o minimalizację ryzyka przedostania się włókien lub cząsteczek kurzu do powietrza w pomieszczeniu.

OSUSZANIE W TRYBIE TŁOCZĄCYM I OSUSZANIE KONSTRUKCJI WIELOWARSTWOWYCH

Osuszanie w trybie tłoczącym należy do najskuteczniejszych i najszybszych metod dostępnych na rynku w przypadku suszenia konstrukcji wielowarstwowych. Osuszanie w trybie tłoczącym można bez problemu zastosować w przypadku suszenia tzw. podłóg pływających na betonowym podłożu, kiedy woda przeciekła w głąb izolacji pod pływającą podłogą. Posiadamy wiele produktów służących do suszenia wielowarstwowych konstrukcji, takich jak ściany, stropy czy podłogi pływające. Począwszy od elastycznych rozwiązań systemowych obejmujących osuszacze i pompy aż po opatentowaną serię Kombi umożliwiającą zastosowanie zarówno osuszania w trybie tłoczącym, jak i w trybie ssącym.

OSUSZANIE W TRYBIE TŁOCZĄCYM, WYJĄTKOWO SKUTECZNA METODA OSUSZANIA.

Metoda ta opiera się na wprowadzaniu osuszonego powietrza do pompy, która podwyższa temperaturę i ciśnienie powietrza. Suche i bardzo ciepłe powietrze jest wtłaczane w głąb konstrukcji budowlanej poprzez system węży podłączonych do wywierconych w niej otworów.
Ciepłe i suche powietrze wtłaczane jest w głąb nasiąkniętej wodą konstrukcji, gdzie ciepło podnosi kilkakrotnie ciśnienie pary w wilgotnym materiale i w ten sposób przyspiesza schnięcie. Wilgotne powietrze odprowadzane jest z powrotem do pomieszczenia przez naturalne lub wywiercone w konstrukcji otwory, gdzie jest ponownie zasysane przez osuszacz i ponownie suszone przed kolejnym wtłoczeniem do konstrukcji. Czas suszenia można znacząco skrócić, zapobiegając przedostawaniu się do obiegu powietrza w suszonym pomieszczeniu wilgotnego powietrza z zewnątrz. Warunki takie można uzyskać poprzez całkowite zamknięcie otworów wentylacyjnych i uszczelnienie innych otworów w suszonym pomieszczeniu, a tam gdzie to możliwe należy zastosować osłonę z folii plastikowej.
Wielką zaletą systemu zamkniętego jest suszenie i ogrzewanie mocno ograniczonej ilości powietrza i skupienie procesu suszenia na miejscu szkody. W ten sposób można przeprowadzić bardzo szybki i energooszczędny proces suszenia.

OSUSZANIE WYBRANYCH ELEMENTÓW. OSUSZANIE PUNKTOWE.

Aby przyspieszyć proces osuszania, można osłonić obszar dotknięty wilgocią folią plastikową. Osuszacz nawiewa suche powietrze wewnątrz folii plastikowej i tworzy poduszkę powietrzną z dużo bardziej suchym mikroklimatem wokół obszaru dotkniętego wilgocią. W ten sposób odprowadzenie wilgoci jest bardziej efektywne, a zalany obszar szybciej schnie. Im bardziej suchy mikroklimat w miejscu szkody, tym szybsze odprowadzanie wilgoci. Jeśli zabezpieczenie folią plastikową jest szczelne, wówczas można osuszyć dużą powierzchnię za pomocą tylko jednego lub niewielu osuszaczy. Można także wydajniej wykorzystywać osuszacz i jednocześnie osuszać ścianę i wielowarstwową konstrukcję, gdy osuszacz nawiewa część suchego powietrza pod plastikową folię, a część do pompy, która tłoczy powietrze głębiej w izolację.

 

 

ŚWIADCZYMY RÓWNIEŻ PROFESJONALNE USŁUGI DLA DOMU I JEGO NAJBLIŻSZEGO OTOCZENIA.


CZYŚCIMY DYWANY, WYKŁADZINY, TAPICERKĘ- wykorzystując profesjonalne urządzenia czyszczące firmy KARCHER. Jest to metoda czyszczenia "na mokro", wykładzina/dywan po wyczyszczeniu pozostaje wilgotna. Do czyszczenia używamy profesjonalnych środków chemicznych renomowanych firm. Bez problemów jesteśmy w stanie doprowadzić do czystości ok. 500 m2  wykładziny dzienne. Metoda czyszczenia "na mokro" pozwala usunąć zabrudzenia wynikające z normalnego użytkowania oraz większość plam.


MYJEMY ELEWACJĘ, KOSTKĘ BRUKOWĄ ORAZ PRAKTYCZNIE WSZYSTKO WYKORZYSTUJĄC WYSOKIE CIŚNIENIE WODY -  wykorzystując profesjonalne urządzenia czyszczące  firmy KARCHER. Polega na zmyciu warstw brudu pod działaniem wysokiego ciśnienia oraz środków chemicznych.


PIERZEMY WERTIKALE - wykorzystując profesjonalne urządzenia czyszczące  firmy KARCHER. Jest to metoda czyszczenia "na mokro". Polega na demontażu poszczególnych elementów, upraniu oraz osuszeniu i ponownym montażu. Zużyte elementy żaluzji wymieniamy na nowe. 

UDRAŻNIAMY, CZYŚCIMY RURY, ODPŁYWY, RYNNY - wykorzystując profesjonalne urządzenia czyszczące  firmy KARCHER. Jest to metoda udrażniania wodą (HYDRODYNAMICZNA) pod wysokim ciśnieniem. Pozawala na bezpieczne udrażnianie kanalizacji, nie uszkadza rury. Możliwość wykonania usługi wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. 

 

 

 

 

Sebastian Wiaderny

tel. Wyślij e-mail , Wyślij e-mail

 

 

 Zapraszam serdecznie do kontaktu poprzez formularz.
Oddzwonię lub odpiszę niezwłocznie.
Wyślij zapytanie przez formularz


INNE USŁUGI TEGO UŻYTKOWNIKA
SŁOWA KLUCZOWE
OPINIE O UŻYTKOWNIKU sebclean
Odwierty podczas wykonywania Iniekcja Krystalicznej. - OSUSZANIE BUDYNKÓW POSADZEK INIEKCJA KRYSTALICZNA WYNAJEM OSUSZACZY
OSUSZANIE BUDYNKÓW POSADZEK INIEKCJA KRYSTALICZNA WYNAJEM OSUSZACZY Oceń: OceńOceńOceńOceńOceń - średnia ocen: 4 na 5 (liczba ocen: 16)
Poprzednia usługa: Ogrody - projektowanie i zakładanie   Następna usługa: Transport, przeprowadzki, współpraca.