favore.pl
Favore.plUsługiUsługi edukacja, naukaUsługi szkoły

Szkoły zawodowe

Szukasz szkoły, która pozwoli Ci wykonywać wymarzony zawód? Chcesz zdobyć konkretne umiejętności, które pomogą Ci robić to co lubisz? Tutaj zebralismy oferty szkół zawodowych o przeróżnych profilach. Na pewno znajdziesz dla siebie miejsce, gdzie można uczyć się z przyjemnością i satysfakcją. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Wybierasz się do szkoły zawodowej i szukasz najlepszej? Chciałbyś zdobyć umiejętności, dzięki którym będziesz mógł wykonywać wymarzoną pracę? Dobra atmosfera w szkole jest dla Ciebie ważna? Wśród zebranych u nas szkół zawodowych na pewno znajdziesz taką, która zapewni Ci to wszystko!

Opisz dokładnie, jakie masz wymagania przy wyborze szkoły zawodowej.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3   z 3  

Zasadnicza szkoła zawodowa – czym jest, przykładowe zawody, jak otrzymać kwalifikacje?

Zasadnicza szkoła zawodowa, nazywana najczęściej „zawodówką”, jest szkołą realizującą program nauczania w zakresie kształcenia ogólnego oraz zawodowego i funkcjonuje na podbudowie programowej szkoły podstawowej.

Przykładowymi zawodami, które można uzyskać uczęszczając do zasadniczej szkoły zawodowej są: blacharz, cieśla, cukiernik, elektronik, fotograf, fryzjer, kamieniarz, kucharz, murarz-tynkach, piekarz, sprzedawca, stolarz, ślusarz. Należy pamiętać, że lista zawodów do wybrania będzie się różnić w zależności od szkoły.

Kształcenie w zasadniczej szkole zawodowej odbywa się na poziomie robotniczym lub czeladniczym, a decyduje o tym organ prowadzący szkołę. Wraz z ukończeniem zasadniczej szkoły zawodowej absolwent uzyskuje świadectwo potwierdzające posiadanie wykształcenia ogólnego na poziomie zasadniczym.

Aby otrzymać kwalifikacje absolwent musi zdać egzamin potwierdzający jego umiejętności. Egzamin jest przeprowadzany przez Okręgową Komisje Egzaminacyjną (OKE). Wyjątkiem jest sytuacja, w której kształcenie odbywa się na poziomie czeladniczym. Wtedy absolwent zdaje egzamin czeladniczy organizowany przez cechy rzemieślnicze.

Jeżeli absolwent zasadniczej szkoły zawodowej chciałby kontynuować naukę to może się on zapisać do trzyletniego liceum ogólnokształcącego dla dorosłych i w takiej sytuacji zacznie on naukę od klasy drugiej. Absolwent zasadniczej szkoły zawodowej może również uzyskać tytuł technika, aby tego dokonać musi uzyskać wykształcenie średnie oraz zdać egzaminy potwierdzające wszystkie kwalifikacje wyodrębnione w danym zawodzie.

Wraz z reformą systemu oświaty z 2017 roku, zasadnicze szkoły zawodowe zostały zlikwidowane, a w ich miejsce powstały szkoły branżowe I stopnia.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację