favore.pl
Favore.plUsługiUsługi elektronika, foto, wideoUsługi serwis sprzętu

Serwis i naprawa sprzętu RTV, telewizorów, kina domowego, sprzętu audio, aparatów, kamer i innych urządzeń

Popsuł Ci się stary telewizor? Nowo zakupiona kamera nie działa jak należy? Jeśli masz problem ze szwankującym sprzętem RTV, sięgnij do ofert, które tu zgromadziliśmy. Usługi serwisu i naprawy sprzętów różnych generacji, wszystkich marek. Fachowcy znajdą przyczynę awarii i usuną wszelkie usterki. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Zepsuł Ci się telewizor? A może kino domowe nie działa tak, jak powinno? Chciałbyś oddać do serwisu kamerę? Nasi specjaliści zaopiekują się Twoim sprzętem RTV – rzetelnie i profesjonalnie.

Opisz dokładnie, jaki sprzęt chcesz oddać do serwisu lub naprawy, powód itd.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 11  

RTV – co to jest?

Sprzęt RTV (elektronika użytkowa) to sprzęt elektroniczny domowego użytku. Skrót RTV pochodzi od połączenia słowa „Radio” i „TV”. Do sprzętu RTV możemy zaliczyć: telewizory, radioodbiorniki, odtwarzacze DVD, magnetowidy, telefony komórkowe, zasilacze, ładowarki.

Przykładowy sprzęt RTV

Najbardziej znanym i prawdopodobnie najczęściej używanym przez nas sprzętem RTV jest telewizor. Istnieje wiele ich rodzajów w zależności od typu wyświetlacza: CRT, DLP, LCD, plazmowe, OLED, FED. Telewizory różnią się między sobą proporcjami boków ekranu, przekątną, rozdzielczością, częstotliwością odświeżania, ilością wyświetlanych kolorów, jasnością, poziomem czerni itp.

Radioodbiornik, jak sama nazwa wskazuje, jest urządzeniem elektronicznym służącym do odbioru audycji radiowych. Pierwsze radioodbiorniki powstały w latach 20. XX wieku i montowane były w prostopadłościennych, drewnianych skrzynkach. Pod koniec XX wieku najczęściej występowały jako element zestawu z magnetofonem czy też odtwarzaczem CD. W XXI wieku dzięki miniaturyzacji podzespołów elektronicznych możliwe było wbudowanie odbiornika w telefon lub zegarek.

Do sprzętu RTV możemy również zaliczyć wszelkiego rodzaju odtwarzacze, na przykład odtwarzacz Blu-ray, CD, DVD, MP3, MP4. Oczywiście, aby móc coś odtworzyć, musi to zostać najpierw nagrane. Można to zrobić za pomocą kamery wideo, telewizyjnej czy też cyfrowej.

Inne urządzenia, które są sprzętem RTV: nagrywarka DVD, pilot zdalnego sterowania, rejestrator cyfrowy, talkboy, tuner DVB, walkman, karta telewizyjna, kino domowe, kabel głośnikowy, gramofon, dyktafon, discman.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację