Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Góry po amatorsku ;)

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Góry po amatorsku ;)

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Lorelei 26 sty 2011, 21:48
    Hej możecie mi poradzić jak się przygotować na wycieczkę w góry? Musze się określić gdzie jechać na urlop, bo planujemy urlop z paczką znajomych i niektórzy musza zgrac urlopy... No i musze dać znać czy pisze się na wyjazd w Tatry w maju/czerwcu. Z jednej strony nigdy nie byłam i chciałabym zobaczyć ponoć Tatry są piekne, no w sumie jedno z piekniejszych miejsc do zobaczenia w Polsce nie? Tylko się zastanawiam czy dam radę, żeby nie było tak że zamiast odpocząc wrócę cała obolała i styrana. No i do takiego wyjazdu trzeba by się było przygotować nie? Coś czuje,że po tej zimie z kondycją będzie u mnie kruchoprzymrużenie oka Jest sens tam jechać jak się jest takim ignorantem?uśmiech Poradźcie, bo musze dać odpowiedź...
    Cytuj
  • panchita 27 sty 2011, 0:00
    Czy jest sens? Jeny dziewczyno nie zastanawiaj się! Pewnie, że trzeba dobrac trasę do swoich mozliwości, ale dziwią mnie Twoje rozterki czy jechać w ogóle... no chyba, że wolisz na urlopie leżeć plackiem na plaży, to może Ci się nie spodobaćprzymrużenie oka Ale jeśli lubisz aktywny wypoczynek to zapisz się od razu, bo gwarantuje, ze zakochasz sie w Tatrach. Ale wcześniej radzę Ci troszkę popracować nad formą, choćby jakieś marsze sobie rób, bo będzie cięzkouśmiech
    Cytuj
  • Beetlejuice85 27 sty 2011, 6:19
    oczywiście, że jedź tylko zainwestuj w dobre butyuśmiech Nie musicie przecież od razu uderzać w wysokie Tatry chociaż nie wiem jak tam reszta tej Twojej ekipy. Ale połazić po niskich to też wyzwanie dla laika, a widoki nieziemskie...
    Cytuj
  • Barbra67 27 sty 2011, 8:20
    Tatry sa przepiękne, co prawda nie byłam tam od lat, ale gdybym miała możliwośc to bym się nie zastanawiała. I tez nigdy nie byłam jakoś szczególnie zaprawiona, ale zawsze można sobie dobrać trasę do swoich możliwości. Tylko warto się trochę przygotować.
    Cytuj
  • caipirinha 27 sty 2011, 8:56
    Ja byłam dwa lata temu po raz pierwszy w zyciu w Zakopanem i byłam oczarowana Tylko te tłumy turystów wszędzie... mecząceskrzywienie Ale na pewno warto, można sobie świetnie zaplanowac takie wakacje, nie tylko chodzenie po górach. Jest tam mnóstwo innych atrakcjiuśmiech
    Cytuj
  • Lorelei 27 sty 2011, 9:35
    N no ale zachwalacie, aż się zastanawiam dlaczego jeszcze tam nie byłamuśmiech Lubię aktywny wypoczynek tylko boję sie o swoją formę. Ale kolega mówi, że trasa już zaplanowana i powinni sobie wszyscy poradzić więc chyba nie będę się dłuzej zastanawiać. A co trzeba wziąć na takie górskie wycieczki?
    Cytuj
  • Beetlejuice85 27 sty 2011, 10:36
    Podstawa to dobre buty, nie żadne adidasy tylko górskie. Do tego grube skarpety. Płaszcz przeciwdeszczowy musowo, ciuchy na cebulkę, dobrze też mieć rekawiczki. (zależy czy idziecie na szlaki z łańcuchami) No i koniecznie iść z kimś kto zna szlaki, ale mapę też mieć przy sobie. I zapas czekoladyuśmiech
    Cytuj
  • kaziu 27 sty 2011, 14:09
    Buty koniecznie wysokie i ze sztywną piętą, nie żadne glany, bo są zbyt sztywne i mało ciepłe. Skarpety najlepiej podwójne. Ubierać się wartswowo i coś wierzchniego, bo w górach często poada i ogólnie zmienna bardzo pogoda, raz się człowiek rozbiera, za chwile z powrotem ubiera i tak w kółko.
    Cytuj
  • Williams 27 sty 2011, 17:09
    Jeśli się boisz o swoje możliwości i kondycję to może rozważcie "ugryzienie" Tatr od strony słowackiej, są trochę bardziej przystępne. Zwłaszcza wejście na Rysy.
    Cytuj
  • Lorelei 27 sty 2011, 18:58
    Ohohoooo, aż tak wysoko to ja chyba nie bede sięgaćuśmiech Może następnym razemwielki uśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum