Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Góry po amatorsku ;), strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Góry po amatorsku ;)

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • ButyJana 28 cze 2011, 22:51
    Nasze polskie góry są wspaniałym miejscem na amatorskie wycieczki. Trzeba jednak przede wszystkim mierzyć siły na zamiary. Lepiej nie porywać się na zbyt ciężkie szczyty. Najważniejsze zaś jest odpowiednie przygotowanie - sprzęt, ubiór, buty.
    Cytuj
  • Karramba 12 lip 2011, 11:43
    Tatry są cudowne, tylko turystów jest tam cała masa. Ja nie weszłam na Giewont bo była taka kolejka, że 3 h się czekało...zrezygnowałam i byłam zła,bo weszłam taki kawał a tu tłum. Dlatego takie wyjazdy lepsze są poza głównym sezonem. Maj to dobry okres jak i wrzesień ale trzeba być gotowym na gorszą pogodę, co w górach jest wazne. Trzeba się już cieplej ubrac, zabrać ze sobą coś ciepłego do picia i ogólnie bardziej uważać. Jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach to może na pierwszy raz pojedź jednak w sezonie.
    Cytuj
  • nadobnij 22 sie 2011, 9:51     (ostatnio zmieniony przez autora 22 sie 2011, 9:54, w całości zmieniany 1 raz)
    Jeżeli chodzi o góry, to kocham je. Główne miesiące, w których jeżdżę to sierpień i wrzesień, czasem październik. Nasze Tatry są piękne jesienią. Formę wycieczki najczęściej ustalam sam. Przede wszystkim mam swój ulubiony apartament słoneczny w Zakopanem, w którym się zatrzymuję ze swoją drugą połówką, swoje ulubione szlaki w Dolinie Kościeliskiej- jestem amatorem pieszych wędrówek w górę i w dół uśmiech, odwiedzam również okoliczne miejscowości i tam poznaję kulturę i nabywam pamiątki. Bywam w Dolinie Pięciu Stawów, ale tylko wtedy gdy nie ma tam za wielu turystów. Nasze góry chociaż nie są za wysokie to jednak mają swój urok, można się w nich zakochać - tak powiedział mi znajomy z Hiszpanii, który był w Polsce tego lata i wrócił zupełnie oczarowany, dlatego polecam się wybrać uśmiech
    Cytuj
  • ABC_WSPINANIA 18 sty 2012, 8:40
    Tak solidne, dobrze dopasowane buty to podstawa wycieczek w góry, ale nie róbcie takiego błędu by jechać w nowych butach, najlepiej jak się już one dopasowały do stopy. Nie mogą byc też zbyt duże bo noga się przesuwa i obciera, a jeszcze gorzej gdy za małe bo przy schodzeniu a w górach to wcześniej czy później Was spotka palce przeżyją katorgę. Nieprzemakalna, ale lekka kurka , najlepiej z tkaniny membranowej ( oddychającej typu Gore-Tex ), oraz ciepła bluza polarowa, ma tą zaletę że po wykręceniu jest praktycznie sucha i dobrze chroni przed zimnem, rękawiczki i czapka przydatne nawet latem. W zimie zaś obowiązkowe okulary z filtrem UVA/UVB bo w słoneczny dzień światło jest bardzo ostre. Krem z filtrem min. 20 też będzie na miejscu. W plecaku woda, tabliczka czekolady x2, latarka czołowa i mapa, naładowany telefon by w razie sytuacji zagrożenia mieć kontakt ze światem. Numer alarmowy 985 działa tak, że łączy z najbliższą grupą GOPR, warto więc wpisać go sobie w telefon. Szlaki w polskich Tatrach są generalnie łatwe, jedynie tzw. Orla Perć jest bardziej przepaścista ( chwilami) ale oferuje niezapomniane widoki. Tak wiec w góry bez obaw ale z głową.
    Jeżeli zaś chodzenie turystyczne po górach to będzie trochę za mało może warto się nauczyć wspinać ? uśmiech
    Cytuj
  • robson00 31 mar 2012, 17:42
    Karramba napisał:Tatry są cudowne, tylko turystów jest tam cała masa. Ja nie weszłam na Giewont bo była taka kolejka, że 3 h się czekało...zrezygnowałam i byłam zła,bo weszłam taki kawał a tu tłum. Dlatego takie wyjazdy lepsze są poza głównym sezonem. Maj to dobry okres jak i wrzesień ale trzeba być gotowym na gorszą pogodę, co w górach jest wazne. Trzeba się już cieplej ubrac, zabrać ze sobą coś ciepłego do picia i ogólnie bardziej uważać. Jeśli nie czujesz się jeszcze na siłach to może na pierwszy raz pojedź jednak w sezonie.
    Na Giewont spokojnie można wybrać się w sezonie, ale najlepiej nie w weekend i wyruszyć w góry już wcześnie rano. Większość turystów rozpoczyna "wycieczkę" później, więc jak się wyjdzie nawet o 7 to nie powinno być dużych kolejek przymrużenie oka
    Cytuj
  • Nykena 4 kwi 2012, 10:46
    ButyJana napisał:Nasze polskie góry są wspaniałym miejscem na amatorskie wycieczki. Trzeba jednak przede wszystkim mierzyć siły na zamiary. Lepiej nie porywać się na zbyt ciężkie szczyty. Najważniejsze zaś jest odpowiednie przygotowanie - sprzęt, ubiór, buty.
    A nie kondycja i przygotowanie fizyczne jest jednak ważniejsze?
    Cytuj
  • fas24 13 kwi 2012, 15:46
    Kondycja też jest istotna, dlatego trzeba znać swoje możliwości. Sprzęt i wyposażenie również jest ważne.
    Cytuj
  • apows 6 maj 2012, 14:09     (ostatnio zmieniony przez autora 16 paź 2013, 10:28, w całości zmieniany 2 razy)
    Dla początkujących to polecam Pieniny.
    Szczawnica, Krościenko, Sromowce maja bardzo dobra bazę noclegową i mnóstwo szlaków turystycznych i tras rowerowych, dopasowanych dla każdego nawet początkującego turysty.
    Cytuj
  • 14 cze 2012, 17:03
    Góry to super sprawa zarówno latem jak i zimą! Dla tych co nie potrafią jeździć na nartach polecam: Skiing lessons uśmiech Rewelacyjny sprzęt tam mają! A wiecie może ile kosztuje wypożyczenie biegówek? Bo właśnie zastanawiam się czy w tym sezonie nie spróbować, tylko niestety generuje to kolejne koszta....ale czego się nie robi dla sportu i zdrowiawielki uśmiech
    Cytuj
  • adrien 17 cze 2012, 18:55
    Nie szykuje się w góry, jedź leniuchować nad morzemprzymrużenie oka
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum