Favore.plForumO rozrywce, imprezach i sztuce

Jak się ubrać do opery?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak się ubrać do opery?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • inga_o 21 paź 2010, 16:27
    Możecie mi poradzić w co się ubrać do opery? Zostałam zaproszona, przyznam, że w operze byłam tylko raz, już dawno temu z wycieczką szkolną, nie mam pojęcia jak teraz chodzą tam ludzie ubrani? Wydaj mi się, że bardziej wieczorowo, ale nie chciałaby też przesadzić, zwłaszcza, jeśli teraz ludzie już tak nie chodzą...
    Doradźcie, proszę...
    Cytuj
  • casinda_ebe 21 paź 2010, 20:08
    Szczerze mówiąc, to różnie dziś bywa. Starsze osoby przychodzą ubrane elegancko, a młodsi czasami nawet w jeansach i w swetrze.
    Na Twoim miejscu postawiłabym na coś eleganckiego, bo jednak do opery nie chodzi się na co dzień. Możesz pozwolić sobie na jakąś ładną sukienkę, eleganckie buty, jakieś dodatki. Grunt, żeby nie przesadzić i nie wystroić się jak na bal przymrużenie oka
    Cytuj
  • Alicjana 21 paź 2010, 23:40
    Chyba, że wybierasz się na premierę, to możesz sobie pozwolić na długą suknię nawet. Jeśli nie, to faktycznie lepiej nie przesadzać, ale jak czasem widzę ludzi w swetrach i adidasach, to mi ręce opadają. Opera to jednak miejsce szczególne, warto się ubrać elegancko.
    Cytuj
  • inga_o 21 paź 2010, 23:59
    Czyli bardziej styl jak na oficjalne spotkanie, albo rozmowę kwalifikacyjną? Kolory stonowane? A dekolt może być duży, czy lepiej z umiarem?
    Cytuj
  • baskab 22 paź 2010, 6:57
    Opera to nie kościół, idziesz dla rozrywki, więc możesz ubrać dekolt jaki lubisz. Tak samo jak idziesz na przyjęcie, to od Ciebie zależy, jeśli dobrze się czujesz w takim stylu to nie ma problemu. Kolory tak samo wedle uznania. Ważne, żeby ubrania były bardziej wieczorowe, a nie codzienny sweterek i jeansy .
    Cytuj
  • betunia 22 paź 2010, 8:04
    Dokładnie, opera to nie kościół przymrużenie oka
    Możesz założyć świecącą kreację, która w innym miejscu byłaby rażąca, a do opery jak znalazł przymrużenie oka
    Cytuj
  • cytrynowa 22 paź 2010, 10:00
    Zależy też do jakiej opery idziesz i na jakie przedstawienie. Jak premiera w Operze Narodowej to elegancko - zakładaj koniecznie suknię. Jeśli zwykłe przedstawienie, to proponuję jakąś ładną sukienkę, ale nie koniecznie do ziemi. Jak przedstawienie dla dzieci to nie ma co przesadzać, bo wiadomo, że dzieci i tak będą ubrane po szkolnemu.
    Cytuj
  • ambitna 22 paź 2010, 12:46
    Przedstawienie dla dzieci? A co to, samotny ojciec miał ją zaprosić przymrużenie oka
    Cytuj
  • cytrynowa 22 paź 2010, 13:57
    ambitna napisał:Przedstawienie dla dzieci? A co to, samotny ojciec miał ją zaprosić przymrużenie oka
    Zdarzają się też przedstawienia dla dzieci, więc nie rozumiem uwagi...
    A poza tym może ktoś inny będzie kiedyś szukał na ten temat porady i akurat będzie się wybierał na przedstawienie dla dzieci, może nawet poranne - w takiej sytuacji nie ma co na siebie zakładać wieczorowej kreacji.
    Cytuj
  • inga_o 22 paź 2010, 15:05
    Akurat nie idę na przedstawienie dla dzieci, ale dzięki za wszystkie rady przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O rozrywce, imprezach i sztuce - dyskusje na forum