Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Poród domowy

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Poród domowy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • caipirinha 24 cze 2011, 21:05
    Witam wszystkie mamusie! Czy jest wśród Was taka, która odważyła się na poród domowy? Albo znacie kogoś, kto miał taki poród? Ja z mężem staramy się o dziecko i zaczęłam się interesować tym tematem, bardzo bym chciała urodzić swoje dziecko w domu. Mój mąż też się zainteresował tym pomysłem, ale jak wiadomo wiążą się z tym pewne obawy dlatego chciałabym znaleźć kogoś, kto sprawdził i wie, że wartouśmiech Jeśli macie takie doświadczenia to będębardzo wdzięczna za kontakt.
    Cytuj
  • Labradorka 25 cze 2011, 1:02
    Słyszałam o tym, to jest chyba coraz bardziej modne, ale w Polsce raczej mało jest takich porodów... Ja nie znam nikogo kto by rodził w domu ( sama chyba też bym nie chciała...)
    Cytuj
  • Zoe87 25 cze 2011, 6:24
    Witaj, rozumiem Cię, bo sama też miałam zamiar rodzić w domu, nawet znalazłam jakiś namiar na położną, która chciała się podjąć takiego porodu. Ostatecznie jednak dałam się przekonać lekarzowi, który mnie mocno zniechęcałprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Barbra67 25 cze 2011, 7:17
    Ja urodziłam w szpitalu, trzydzieści lat temu to raczej u nas nikt w domu nie rodził tylko pięć łóżek na sali porodowej i porody jak na taśmie produkcyjnejprzymrużenie oka Potem matka osobno, dziecko osobno,a ojciec to dopiero po kilku dniach mógł swoje dziecko zobaczyć. Straszne czasy, ale ja mimo wszystko nie chciałabym rodzić w domu. W razie jakichś komplikacji liczy sie każda minuta, może nie być czasu na dojazd do szpitala. Nie warto ryzykować.
    Cytuj
  • pacjentka 25 cze 2011, 8:54
    Ja myślę podobnie. Poród w domu to piękna idea, ale w praktyce może być różnie.
    Cytuj
  • casia1980 25 cze 2011, 11:48
    Przecież nasze babcie rodziły w domu i to była norma, ja na pewno zamierzam rodzicw domu! Oczywiście wiem, że warunkiem jest żeby ciąża przebiegała bezproblemowo, ale jak wszystko będzie ok to na pewno. Nienawidzę szpitali i jak dla mnie to najgorsza wylęgarnia wszelkiego rodzaju bakterii. Nie znam nikogo, kto rodził w domu, ale za to znam mnóstwo kobiet, które po porodzie w szpitalu musiały tam zostać na kilka tygodni, bo dzieci zaraziły się tam zapaleniem płuc, czy tam gronkowcem czy rotawirusem. Szpital to jest ostateczność i zło konieczne.
    Cytuj
  • caipirinha 25 cze 2011, 15:09
    Dokładnie, ciąża i poród to nie jest choroba żeby się kłaść do spzitala. Oczywiście mówie tu o prawidłowej ciaży, bez żadnych powikłań.
    Cytuj
  • Zoe87 25 cze 2011, 15:29
    No tak, tylko że nie przewidzisz wszystkiego i do tego szpitala możesz nie zdążyć dojechać w razie gdyby cośzaczęło iśc nie tak. Ja bym nie ryzykowała, bo jakby z powodu mojej zachcianki rodzenia w domu coś się stało mojemu dziecku to bym sobie do końca życia nie darowała.
    Cytuj
  • Iolla007 25 cze 2011, 17:58
    Właśnie zawsze może sięcoś stać. Moja siostra całą ciążę miała wszystko w porządku, jeszcze w dniu porodu jej robili usg i lekarz nie zauważył, że pępowina jest zakrótka! Gdyby nie błyskawiczne cesarskie cięcie to by jej synek nie przeżył, bo udusiłby się tą pępowiną.
    Cytuj
  • 8I5I 25 cze 2011, 19:19
    Lekarze zniechęcają, bo są przyzwyczajeni do medykalizacji, wydaje im się, że wszędzie trzeba stosować leki i aparaturę. Poczytajcie sobie trochę na temat porodów, okazuje się, że szpital wcale nie jest takim dobrym miejscem dla dziecka, zakażenia (bardzo powszechne) to jedna sprawa, ale mi skóra cierpnie na myśl o wszystkich rutynowych praktykach, jak podawanie oksytocyny żeby przyspieszyć poród, nacinanie krocza i odśluzowywanie dziecka. Tymczasem to wszystko jest niepotrzebnym zakłócaniem naturalnego przebiegu porodu, w którym dziecko przychodzi na świat spokojnie i w swoim tempie. W szpitalu nie liczy się dziecko i rodząca, tylko procedury i sprawne funkcjonowanie oddziału. Nie wyobrażam sobie rodzić dziecko w tak nieprzyjaznym otoczeniu.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum