Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Poród domowy, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Poród domowy

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • wee3 25 cze 2011, 20:10
    Ja za nic w świecie nie chciałabym przechodzić takiego porodu jaki miałam z pierwszym dzieckiem w szpitalu. Upokarzające, bezosobowe traktowanie, odebranie mi dziecka po porodzie jakby było przedmiotem, który trzeba oporządzić na taśmie produkcyjnej, brak pomocy ze strony położnych, wspominam to jak koszmar, dlatego przy drugim dziecku chyba też odważę się na poród domowy. Tym bardziej, że pierwsza ciąża i poród przebiegały idealnie, więc przeciwskazań raczej nie powinno być.
    Cytuj
  • KoKoszka 25 cze 2011, 21:29
    Ja też nienajlepiej wspominam mój pierwszy poród. Może nie jak koszmar, ale też nie nastawiałam się na nic fajnego, więc może łatwiej było mi to znieść... a może trafiłam troszkę lepiej. Na pewno w szpitalu czujesz się obco, ja strasznie tęskniłam za mężem, swoim łóżkiem i łazienkąprzymrużenie oka Idea rodzenia w domu brzmi cudownie, ale chyba bałabym się ryzyka. Nie daj Bóg cośzłego będzie się działo, to w szpitalu są fachowcy i sprzęt żeby szybko działać. Z domu można nie zdążyć, więc chyba jednak nie.
    Cytuj
  • Eli2010 25 cze 2011, 23:10
    Ja mam dwa prody szpitalne "na koncie"przymrużenie oka I może miałam szczęście, ale opiekę miałam naprawdę wspaniałą. Położna była dla mnie czuła jak mama, w sali byłam tylko ja, ona i mąż, potem przyszedł lekarz, ale dopiero na koniec. Potem oczywiście tęskniłam, też nie mogłam się doczkeać powrotu do domu, ale to normalne i powtarzałam sobie, że to dla dobra dziecka, bo moje miały podwyżsozną bilirubinę i z tego powowdu pobyt przedłużał się do 5 dni. Ale co to jest 5 dniprzymrużenie oka
    Cytuj
  • wee3 26 cze 2011, 0:53
    Ja mam jedno dziecko jak do tegj pory i też fatalne wspomnienia ze szpitala. Jednak w Polsce wciąż trudno jest rodzicpo ludzku:/
    Cytuj
  • Zoe87 26 cze 2011, 7:35
    Taki poród domowy strasznie dużo kosztuje. Trzeba kupić specjalne łóżko, opłacić lekarza i położną, kupić mnóstwo rzeczy żeby przygotować się w domu na poród. W szpitalu to wszystko jest pod ręką.
    Cytuj
  • Niania90 26 cze 2011, 10:57
    Poród w domu? O matko, nie boisz się, że coś się stanie? To jednak poważna sprawa...
    Cytuj
  • wee3 26 cze 2011, 14:12
    Poważna, ale zupełnie naturalna i nie ma co robić z tego wielkiej operacji. Kiedyś kobiety nie rodziły w szpitalach, powiecie że była wieksza umieralność, ale to z powodu mniejszej świadomości że tak powiem higienicznejprzymrużenie oka No i nie było diagnostyki, dzisiaj mozna ocenić tuż przed porodem czy wszystko jest ok, jak się dziecko ułożyło itp.
    Cytuj
  • Lilijka 26 cze 2011, 16:50
    A co się ma stać? Poród to naturalna sprawa i jak wszystko jest ok to nie ma po co jechać z tym do szpitala, gdzie Cię podłączą do aparatury i będziesz całkowicie zależna od nich. Kiedyś kobiety rodziły tylko w domu i to było piekne, to było ważne wydarzenie w życiu rodziny i wszyscy byli od razu razem. Jak kiedyś będę w ciąży to też będę chciała rodzić w domu, mam nadzieję, że wtedy będzie trochę inaczej w Polsce, bo jak dotąd nie słyszałam żeby to ktoś rodził w domu. Pewnie też nie każdy może sobie na to pozwolić, może kiedyś ubezpieczenie będzie to pokrywać.
    Cytuj
  • caipirinha 26 cze 2011, 17:20
    Nie jestem pewna, ale chyba w tym roku weszły przepisy pozwalające ne refundację porodu domowego przez NFZ. W tv o tym słyszałam, ale trzeba by to sprawdzić.
    Cytuj
  • Zoe87 26 cze 2011, 18:53
    Argument, że nasze babcie rodziły w domu wydaje mi się nietrafiony, bo co z tego, skoro umieralność noworodków była wtedy znacznie wyższa! Rodziły, bo nie miały wyjścia. Nie cofajmy się w rozwojuprzymrużenie oka
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum