Favore.plForumPozostałe tematy

Jak być eko?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak być eko?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 7 z 7  
  • Popeye 29 mar 2011, 12:46
    My mamy w domu energooszczędne żarówki, żona segreguje śmieci. No i mamy tylko jeden samochódprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Eli2010 29 mar 2011, 13:55
    Ja częściowo segreguję, tzn to co można do osobnych kontenerów to oddzielam, czyli butelki plastikowe, szkło, papier. Tak naprawdę to na bycie proekologicznym składa się kupa drobiazgów, no weźmy np wodę mineralną, którą kupuję w dużych butlach, a nie jak wcześniej zgrzewkę butelek 1.5 l. Różne produkty spożywcze kupuję na wagę, np mięso albo ciastka, a nie w jednorazowych opakowaniach plastik i jeszcze karton! Naprawdę sporo mozna zmienić.
    Cytuj
  • Lilijka 29 mar 2011, 16:05
    Bardzo dużo energii zużywają urządzenia domowe, któe zostawiamy na funkcji stand-by zamiast całkowicie wyłączyć z gniazdka. Ja zaczęłam wyłączać! Mam też energooszczędne żarówki i zużywam o wiele mneij wody.
    Cytuj
  • Zoe87 29 mar 2011, 19:37
    Dla zdrowia i figury też lepiej ruszyć się z fotela żeby włączyć radio czy telewizor niż tylko pstrykać z pilotaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • nafnafff 29 mar 2011, 21:13
    Robię to co Wy, staram się być eko, ale myślę, że niewielu przeciętnych Polaków zaprząta sobie tym głowę. Taka postawa wymaga zaangażowania, myślenia, czasu. Często także większych nakładow finansowych, kogo stać na to żeby być naprawdę zaangażowanym w ekologię?
    Cytuj
  • Eli2010 30 mar 2011, 0:32
    Nie przesadzajmy, przecież rzeczy, o których tu piszemy, to na ogół jeszcze są korzystne dla portfelauśmiech Poza tym coraz więcj firm oferuje produkty ekologiczne, moim zdaniem jest coraz lepiej, coraz łatwiej kupić takie produkty zdrowe dla nas i dla natury.
    Cytuj
  • nafnafff 30 mar 2011, 1:29
    No tak, ale zauważ, że tego typu produkty są na ogół droższe...
    Cytuj
  • ryszard5a 13 kwi 2011, 13:29
    ludzie masę żeczy robiom wbrew naturze nawet taki zwykly trawnik by recznie nie czyścić z chwastów pakują opryski potem gril i biesiada a chemia paruje niedość że środowisko trują to i sami tym oddychają brak swiadomości ,nie wspomne o rolnictwie kiedyś odchwaszczalo się ręcznie teraz kto by to robił chemie wymyślono i na potęge stosują masakra ,telewizory wycofujemy kilkudziesiecio watowe a zastępujemy minimum grubo powyżej 100w ledowe a plazmy 300 i wiecej a prezydenci sie chwalą usunieciem zarówki 100w ,jedno przeczy drugiemu nikt tego nie kontroluje , a trawnik to wystarczy kosić ewetualnie nawadniać i jak chemi nie bedziemy sypać to drzownice nam glebę nabieżąco bedom spulchniały .
    Cytuj
  • ryszard5a 13 kwi 2011, 13:36
    i jak mamy juz taki trawnik eko to i pokrzywa sie pojawi jest super wlaśnie teraz by nadrobic zaleglości po zimie ,mozna jom jesc z kanapkami polać majonezem i palce lizać a samopoczucie i witalność o nibo lepsza a zresztom pokrzywe kazdy zna a jak nie to poczyta ,oprucz pokrzywy znajdziemy w trawniku eko babkę lancetowatom ktorom tez mozna jesc i leczy ,ja osobiscie zamrażam takie ziola swizo zebrane i mam je pod rekom caly rok w sloikach litrowych zakręcone tak jak koperek gospodynie mrozom ,zalet z takiego trawnika mnustwo wiec dziesiec razy sie zastanówcie co chcecie zycie czy choroby które za soba chemia niesie.
    Cytuj
  • ryszard5a 17 cze 2011, 22:33
    ważne wspierać rozwiązania które czyszczą ziemie ,przykladem jest SZTUCZNY LIŚĆ (sprwdź w przeglądarce co to ) nie dajmy by to zniklo gdzieś w szufladach ,bedziemy otym mówić to ujży światlo dzienne puki co w tv otym nie słychać chociasz to milowy krok eko kominy mogły by wygasnąć niemal calkowicie a spaliny to para wodna ,chcesz być eko otym mów.
    Cytuj