Favore.plForumPozostałe tematy

Jak przewieźć psa do UK?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak przewieźć psa do UK?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 z 2  
  • casia1980 7 lis 2010, 13:15
    W przyszłym roku zamierzam wyjechać do Anglii, będę musiała wziąć ze sobą mojego psisko, a słyszałam, że to bardzo skomplikowane. Czy ktoś sie orientuje jakie wymogi trzeba spełnić? Albo gdzie szukać informacji... Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
    Cytuj
  • MemoNemo 7 lis 2010, 13:30
    Fakt, sprawa nie jest prostaprzymrużenie oka Dobrze,że zabierasz się za to z dużym wyprzedzeniem, bo takie przygotowania wymagają trochę czasu. Musisz wyrobić zwierzakowi paszport, zaimplantować mu mikroczip i zaszczepić go na wściekliznę. (ale nie przed wszczepieniem mikroczipa) Po szczepieniu trzeba jeszcze zbadać poziom przeciwciał przeciw wcieklinie, ok 3 tygodnie po szczepieniu. Potem jest 6 miesięcy kwarantanny, oczywiście jeśli badanie wykaże przeciwciała. Dopiero po tym okresie można wieźć zwierzaka do W.Brytanii, ale dwa dni przed podróżą trzeba jeszcze mu podać preparat przeciw tasiemczycy i przeciw kleszczom. Oczywiście wszystkie wyniki tych badań, razem z paszportem trzeba mieć przy sobie! No i kwestia samej podróży, trzeba się zorientować kto przewozi zwierzęta, bo nie wszyscy to robią. Samolotem chyba nie da rady, można promem, ale też nie każdym, Trzeba to sprawdzić wcześniej.
    Cytuj
  • yellowphone 7 lis 2010, 16:57
    Mozna eurotunelem wjechać, chociaż prom jest tańszy. A samolotem to chyba Anglicy nei wpuszczają.
    Cytuj
  • Eli2010 7 lis 2010, 20:46
    A czy to prawda, że male pieski trzeba przewozić w klatkach? Moja siostra chce sprowadzić swoje dwa yorki, ale chyba nie wie ile to zachodu... A i ponoć nie wszystkie pieski w ogóle chcą wpuścić do Anglii! Ale yorkshire terrier chyba tak, w końcu to chyba angielska rasa sądząc po nazwieprzymrużenie oka
    Cytuj
  • freshuser 7 lis 2010, 22:07
    Nie wpuszczają pitbulli i tego typu, amstaff itp... Chyba jeszcze jakichś, ale te wiem na pewno, bo kumpel sprawdziłprzymrużenie oka
    Cytuj
  • casia1980 7 lis 2010, 23:11
    O rany nie straszcie. Ja mam sznaucera. Czy ktoś wie jakie to rasy zakazane są przez nich? A może zadzwonie jutro do jakiegos weterynarza i się zapytam.
    A gdzie ten paszport się wyrabia psi? Strasznie to skopmlikowane...
    Cytuj
  • Labradorka 7 lis 2010, 23:35
    Mnie też czeka przetransportowanie pieska do Anglii. Trochę się w temacie orientuję, ale jesli już ktoś ma takie doświadczenia to może napisze jak to wszystko się odbywa, bo słyszalam, że strasznie ciężko tam wwieźć psa. Boję się, że na granicy będą robić jakieś problemy i każą zostawić psasmutny Nie wiem co bym wtedy zrobiła....
    Cytuj
  • Gaik 8 lis 2010, 1:29
    Mam taką podróż z psem (wyżłem) za sobą, co prawda kilka lat temu, nie wiem ile się pozmieniało, ale wymogi z tego co pamiętam był podobne. W Polsce nas straszyli, że Anglicy roią straszne problemy, wszystkiego się czepiają itp, a nie było tak źle tylko nerwy dużeprzymrużenie oka podróżowaliśmy autem i promem, w Calais pan nawet nie wymagal żeby wysiadać z samochodu tylko dał czytnik do czipa. W Anglii to samo, na paszport ledwo spojrzeli. Aha pies oczywiście musiał być w kagańcu (przynajmniej na granicyprzymrużenie oka
    A paszport wyrabialiśmy w lecznicy, ale nie wszystkie sa do tego upoważnione. Trzeba się dowiedzieć.
    Cytuj
  • Hunny8 8 lis 2010, 7:17
    freshuser napisał:Nie wpuszczają pitbulli i tego typu, amstaff itp... Chyba jeszcze jakichś, ale te wiem na pewno, bo kumpel sprawdziłprzymrużenie oka
    Mój kolega też próbował przewieźć Amstaffa, z rodowodem, z wszystkimi badaniami, dokumentami itp. Odesłali go z granicy, chociaż na liście ras, których nie wpuszczają nie było Amstaffa... ale wg nich był podobny do Pitbulla. Nie było dyskusji. Wic jak ktoś ma Amstaffa to niech sobie od razu odpuści.
    Cytuj
  • Pomorzanin 8 lis 2010, 9:00
    Bo DEFRA nie pisze, że Pittbull nie może wjechać, tylko ogólnie taki typ psa. Oprócz tego psy typu: Fila Brazileiro, Dof Argentyński i Tosa Japoński. Jak ktoś ma podobnej rasy to się powinien orientować czy ma coś wspólnego z tymi zakazanymi.
    Cytuj
1 2 z 2