Favore.plForumPozostałe tematy

Jak przewieźć psa do UK?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak przewieźć psa do UK?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 z 2
  • casia1980 8 lis 2010, 12:31
    A czy po przyjeździe do UK trzeba jeszcze tam na miejscu załatwiać jakieś formalności? Gdzieś pieska zgłosić?
    Cytuj
  • MemoNemo 8 lis 2010, 15:08
    Zgłaszać nie, ale polecam wykupić psu ubezpieczenie, bo w Anglii leczenie zwierząt jest horrendalnie drogie!
    Cytuj
  • casia1980 8 lis 2010, 16:54
    Kurde tak sobie liczę i liczę wychodzi mi na to, że powinnam pojechać wcześniej nić ta durna kwarantanna upłynie. Myślicie że jakbym jchała z psem kilka dni przed jej upływem to będą mi robić problemy? Chyba o te kilka/kilkanascie dni nie bedą się aż tak czepiać nie?
    Cytuj
  • yellowphone 8 lis 2010, 19:38
    Różnie to może być. Pewnie zależy na kogo trafisz, ale nam we Francji przed promem facet liczył co do dnia czy jet po kwarantanie. Lepiej nie ryzykować bo co wtedy zrobisz?
    Cytuj
  • Raf1975 8 lis 2010, 21:03
    Witam. Też kiedyś podróżowałem z psem do Anglii (musiałem zawieźć mamie jej pupilka) może sie nie orientuję w procedurach, bo to dawno było, ale co moge poradzic to żeby wziąć dla pieska tabletke uspokajającą na drogę. Płynęliśmy promem i trzeba było zostawić psa w aucie, przez te dwie godz nawet nie miałem jak na niego zreknąć, bo pokład z autami był zamknięty więc tabletka nas uratowała, inaczej chyba by tam szału dostał. A i na wariujacego psa też by pewnie inaczej patrzyli na granicy. lepiej żeby byl grzeczny jak mu paszport sprawdzająprzymrużenie oka
    Cytuj
  • casia1980 8 lis 2010, 22:22
    Raf, dzięki za radę! Nie zamierzam szpikować swojego psa prochami od arzu, ale jakby źle znosił drogę, długą w końcu, to moze się przydać. No i na granicy szczególnie ważne żeby byl cichouśmiech Nie pomyślałabym o tym, a to może być bardzo przydatne.
    Cytuj
  • Raf1975 9 lis 2010, 0:12
    Nie ma za co, ja bym też o tym nie pomyślał, ale na szczęście nasz weterynarz nam dał taką tabletkę. To był chyba aviomarin. Powodzenia z załatwianiemuśmiech
    Cytuj
  • Pomorzanin 9 lis 2010, 7:18
    Gaik napisał:Mam taką podróż z psem (wyżłem) za sobą, co prawda kilka lat temu, nie wiem ile się pozmieniało, ale wymogi z tego co pamiętam był podobne. W Polsce nas straszyli, że Anglicy roią straszne problemy, wszystkiego się czepiają itp, a nie było tak źle tylko nerwy dużeprzymrużenie oka podróżowaliśmy autem i promem, w Calais pan nawet nie wymagal żeby wysiadać z samochodu tylko dał czytnik do czipa. W Anglii to samo, na paszport ledwo spojrzeli. Aha pies oczywiście musiał być w kagańcu (przynajmniej na granicyprzymrużenie oka
    A paszport wyrabialiśmy w lecznicy, ale nie wszystkie sa do tego upoważnione. Trzeba się dowiedzieć.
    Pies ma zostac podczas odprawy w pojeździe. Nie wolno go wyprowadzać.
    Cytuj
  • lisica33 17 lis 2010, 14:16
    orjetujecie sie czy piesek majacy wszystkie badania robione w uk tylko ze nie w kolejnosci to znaczy pierwsze: paszport, szczepienie ,czip,badanie krwi wiedzie z powrotem do uk? skrzywienie
    Cytuj