Favore.plForumPozostałe tematy

Zmiana nazwiska i inne formalności po ślubie

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zmiana nazwiska i inne formalności po ślubie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy 1 2 3 z 3  
  • zosiasamosia 20 sty 2011, 17:00
    Mam problem, mianowicie zastanawiam się od dłuższego czasu jak to zorganizować: w kwietniu biore ślub, tydzień później chcemy jechać na wycieczkę zagraniczną. I teraz pytanie jak to zorganizować, bo w momencie ślubu (konkordatowy) ja będe miała juz inne nazwisko, ale wszystkie dokumenty na stare. Da się to jakoś zorganizować żeby wymienić tak szybko paszport czy dowód osobisty? nie wiem jak sobie z tym poradzić i boję sie, że będą problemy z tym wyjazdem smutny
    Cytuj
  • Niania90 20 sty 2011, 20:31
    Ja też chętnie się dowiem co trzeba załatiwć z formalności po slubie, bo jak na razie złożylam tylko wniosek o nowy dowóduśmiech Tam jest pole do wypełnienia gdzie trzeba wpisać powód składania wniosku o nowy dokument. Ale trwa to niestety kilka tygodni więc możesz mieć problem z załatwieniem tego w tydzieńskrzywienie Nie wiem, może jakoś szczególnie Cie potraktują jak powiesz, że wyjeżdżasz za tydzień...
    Cytuj
  • caipirinha 20 sty 2011, 22:04
    Jeśli wyjeżdżasz tydzień po ślubie to raczej nie masz szans tak szybko wymienić paszportu. Ale nie przejmuj się, możesz jechać na stary paszport! Dopóki nie wyrobisz nowych dokumentów możesz posługiwac się starymiuśmiech Ja tak w każdym razie robiłam i nigdzie nie mialam z tego powodu problemów.
    Cytuj
  • KoKoszka 21 sty 2011, 0:42
    Musisz wymienić po zmianie nazwiska dowód osobisty, paspzort, dowód rejestracyjny i prawo jazdy (jesli masz auto), karte bankową i w zasadzie wszystkie te inne plastikowe karty, na ktorych jest Twoje nazwisko. Zajmie Ci to niestety trochę czasu, a i kosztuje troszkę. Nie za wszystko musisz zapłacic, ale za dowód i paszport - tak. Powodzenia!
    Cytuj
  • zosiasamosia 21 sty 2011, 6:43
    Nie jestem własnie pewna czy mogę ze starym dokumentem jeździć i szczerze mówiąc wolałabym tego nie robić... Nie chcę w swojej podróży poslubnej umierać ze strachu, że mnie na lotnisku nie przepuszcząskrzywienie
    Ale czy nie znajdzie sie tu nikt kto miał podobną sytuację? Przecież dużo osób wyjeżdża po ślubie, więc jak sobie radzicie z tym fantem?
    Cytuj
  • caipirinha 21 sty 2011, 7:19
    No ja pisałam - też mieliśmy po ślubie wykupioną wycieczkę i wzięłam po prostu stary paszport. Nikt mnie o nic nie pytał, tyle, że figurowałam pod swoim starym nazwiskiem. Nie było z tym żadnego problemu.
    Cytuj
  • nouv88 21 sty 2011, 10:09
    Ja zrobiłam tak samo i też nikt sie nie czepiał. To szczerze mówiąc chyba jedyne rozwiązanie, bo co zrobisz innego?
    Cytuj
  • zosiasamosia 21 sty 2011, 11:39
    Myślałam, że może daloby się jakoś wcześniej załatwić ten paszport nowy... jakbym złożyła wniosek przed ślubem, tak żeby zdążyć go odebrać przed podróżą.
    Cytuj
  • nouv88 21 sty 2011, 13:31
    No ale jak Ty to sobie wyobrażasz? Nikt Ci nie wymieni dokumentu jeśli powiesz, że zamierzasz wyjść za mąż. Musisz miec tego potwierdzenieuśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 21 sty 2011, 15:10
    Dokładnie, po zmianie nazwiska paszpot i dowód wymienią Ci na podstawie aktu ślubu. A ten będziesz miała dopiero po ślubieuśmiech Ale nie przejmuj się nikt się będzie robić z tego problemu. Mówię to z własnego doświadczeniauśmiech
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Pozostałe tematy - dyskusje na forum