Favore.plForumPozostałe tematy

Zmiana nazwiska i inne formalności po ślubie, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zmiana nazwiska i inne formalności po ślubie

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3  
  • Niania90 21 sty 2011, 19:06
    a właśnie, a propos czy orientujecie sie jaki jest termin na wymiane tych wszystkich dokumentów? Troche jest tego załatwiania...
    Cytuj
  • caipirinha 21 sty 2011, 22:43
    Mam nadzieję, że długi, bo ja dopiero złożyłam wniosek i w Urzędzie Skarbowym zgłosiłam. Na resztę ciagle nie mam czasuprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Eli2010 22 sty 2011, 0:19
    Nie ma chyba na to żadnego terminu... Ja już kawal czasu jestem po slubie, a w niektórych miejscach nadal figuruję jako panienkauśmiech Tzn pod nazwiskiem panieńskim.
    Cytuj
  • Niania90 22 sty 2011, 8:13
    caipirinha napisał:Mam nadzieję, że długi, bo ja dopiero złożyłam wniosek i w Urzędzie Skarbowym zgłosiłam. Na resztę ciagle nie mam czasuprzymrużenie oka
    To w Urzedzie Skarbowym też trzeba to zgłaszać?!
    Cytuj
  • caipirinha 22 sty 2011, 8:51
    Musisz złozć NIP - 3 ) (poprosć babkę o druk NIP- i uaktualnić w nim swoje dane. Tu przynajmiej nic nie płaciszzuśmiech
    Cytuj
  • franusia 22 sty 2011, 9:35
    Na wymianę dowodu osobistego jest określony czas - w ciagu dwóch tygodni od zawarcia małżeństwa. W urzędzie skarbowym podejrzewam, że jest tak samo, ale nie wiem.
    Cytuj
  • caipirinha 22 sty 2011, 11:40
    Ten NIP to trzeba w ciągu 30 dni wypełnić.
    Cytuj
  • nafnafff 22 sty 2011, 15:02
    Z podróżowaniem nie będzie problemu, można ze starym dokumentem. Przecież nikt nie bedzie wiedział, że Ty wyszłaś za mąż. Podajesz panieńskie nazwisko, legitymujesz się starymi dokumentami i jużuśmiech Tylko radzę trzymać sie jednej wersji, bo jak raz będziesz podawać jedno nazwisko raz drugie to może być problem. Ja wyjeżdżając po slubie zarezerwowałam sobie bilet na samolot już na nowe nazwisko, dumna i bladauśmiech Niestety zapomniałam, że w dowodzie i paszporcie wciąż mam stare... I na lotnisku sie nie zgadzało. Musiałam sie tłumaczyc, a potem zapłacić strasznie dużo forsy za zmianę nazwiska na rezerwacji! Porażka. A wystarczyło używac cały czas starego nazwiskauśmiech Także na to Was uczulam.
    Cytuj
  • Niania90 22 sty 2011, 15:20
    Kurcze strasznie dużo tych formalności... Trzeba się będzie jeszcze nieźle nabiegać żeby to załatwić, o kosztach to nie wspomnę:/
    Cytuj
  • franusia 22 sty 2011, 15:43
    Nie trzeba bylo se zostawić panieńskiego?przymrużenie oka
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum