Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wilgoćwdomu, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wilgoćwdomu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • 27 cze 2015, 17:11
    rojan-58 napisał:witam ponownie,oj z wilgocią,z grzybami w domu ? raczej nie.Wentylacja jest bardzo ważna,ale ja mam na myśli stare domy np,które wymagają odtworzenia izolacji przeciwwilgociowej,bo ta która była 60-70lat temu położona,to możemy o niej zapomnieć,albo wcale jej nie było w niektórych domach.Dlatego jak wykonamy izolację poziomą to migracja podciągania wilgoci od gruntu pozwoli nam normalnie mieszkać,w suchym domku,a odpowiednia wentylacja niech nam poda przyjemny zapach,a nie jak ludzie wdychają przez 24 h zapach stęchlizny,lub grzybów.Opcja jest taka-wilgoć w domu nie sprzyja na zdrowiu,a odpowiednia wilgotność to jest inny temat.Przykładowo,jak widzimy mokre ściany w domu to wentylacja coś pomoże ?,jak wiem co jest przyczyną zawilgocenia,i widzę ewidętne podciąganie wilgoci po ścianach np.piwnicznych,a potem do mieszkania,to co tutaj wentylacja pomoże.
    Szczerze do bólu: gówno pomoże.
    Cytuj
  • rojan-58 27 cze 2015, 20:15
    dobrze mówisz,masz na myśli wentylację?,że nic nie pomoże
    Cytuj
  • 28 cze 2015, 14:22
    rojan-58 napisał:dobrze mówisz,masz na myśli wentylację?,że nic nie pomoże
    nie pomoże żeby ktoś nawet pękał to nie pomoże.
    Cytuj
  • rojan-58 28 cze 2015, 18:29
    inni myślą inaczej,potem występują błedy w remontach.Musimy na 100% usunąć przyczynę zawilgocenia,a nie wciskać ludziom że to z braku wentylacji.
    Cytuj
  • 29 cze 2015, 15:39
    rojan-58 napisał:inni myślą inaczej,potem występują błedy w remontach.Musimy na 100% usunąć przyczynę zawilgocenia,a nie wciskać ludziom że to z braku wentylacji.
    to są skomplikowane tematy w zasadzie profesjonalnie nie do doradzenia przez forum. Trzeba temat obejrzeć a powinien to robić człowiek mający raz pojęcie o sprawie a dwa doświadczenie wykonawcze a nie szkolne. Jest wielu co doradza np zastosowanie konkretnego typu farby a sam pomalował w życiu pokój w którym mieszka - chroń nas Panie przed takim doradcami.
    Cytuj
  • melisa1020 29 cze 2015, 19:04
    Najważniejsze by pomieszczenia były odpowiednio wentylowane i wietrzone dość często pozatym jest teraz na rynku wiele pochłaniaczy wilgoci więc można sobie tez zakupić.
    Cytuj
  • 29 cze 2015, 20:25
    melisa1020 napisał:Najważniejsze by pomieszczenia były odpowiednio wentylowane i wietrzone dość często pozatym jest teraz na rynku wiele pochłaniaczy wilgoci więc można sobie tez zakupić.
    Do zawilgoconych z powodu błędów izolacyjnych ścian pochłaniacz wilgoci i wentylacja - bez komentarza.
    Cytuj
  • rojan-58 29 cze 2015, 21:13
    dobre wypowiedzi,np.bez komentarza.Dokładnie trzeba się poczuć ,fachowcem w swojej branży,i mieć wiedzę w praktyce,a nie z pądręczników,a ja mam tą satysfakcję,że tyle lat w izolacjach i nie dam się złapać na jakieś dziwne pytania na forum,temat wilgoci w mieszkaniu,a wykonana zła izolacja przeciwwilgociowa ,a wiedza połączona z wykonawstwem to,że wstawimy osuszacze,to co one mają cały czas pracować? to jest chore jak tak twierdzą niby doświadczone firmy lub doradcy.Proszę się pytać o porady chętnie pomogę,bo posiadam nie chwaląc się,wiedzę i umiejętności związane z izolacją przeciwwilgociową w starych obiektach ,kościłach itp o grubości muru do 2.50 metra i izolacją pionową metodą hydrofobową bez odkopywania ścian piwnicznych.Posiadam certyfikat na w/w prace od firmy IZOMUR WROCŁAW.
    Cytuj
  • rojan-58 11 lip 2015, 22:05
    witam ponownie,o wilgoci można dużo rozmawiać,ja tylko chcę przypomnieć,że jest dobry czas na remonty ogólne w obiektach budowlanych i w starych domach,wilgoci w ścianie nie możemy lekceważyć,bo wszystkie inne prace,które wykonamy i będziemy się cieszyć,,ze mamy remont z głowy,nic z tego,wilgoć i podciąganie kapilarne zrobi wam prezent w postaci wykwitów pleśni,czarnych plam,a w efekcie remont następny i znowu wydajemy kasę na darmo.Należy się jednak zastanowić poważnie i pomyśleć co zrobić z tą wilgocią
    Cytuj
  • 12 lip 2015, 9:41
    Wszystkie dewagacje na temat wilgoci na forach tych lub innych to pic na wodę i gadka szmatka. Za tego typu tematy powinni się brać fachowcy znający temat i mający wieloletnie doświadczenie. Jak ktoś tego nie robi, nie ma o tym pojęcia albo załatał sobie plamkę w domu bo mu młody wodę wylał z kwiatka to niech się wypowiada o meblach i firankach. Pomijam już fakt że radzenia na temat wilgoci przez forum bez obejrzenia i zagłębienia się w technikę to lipa po całości.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum