Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Wilgoćwdomu, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Wilgoćwdomu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • rojan-58 12 lip 2015, 11:38
    no to dobrze mówisz,ja właśnie 20 lat siedzę w izolacjach przeciwwilgociowych,i uważam,że już mam na tyle praktyki i mogę już coś doradZać.Kiedyś ktoś mnie nazwał "lekarzem od starych zawilgoconych domów" uśmiech
    Cytuj
  • zott 29 lip 2015, 19:41
    Wilgoć się właściwie w każdym mieszkaniu, jednak są takie mury, które niestety znacznie gorzej pozwalaja jej na przedostanie się na zewnątrz. Teraz moda także padła na bardzo szczelne domu, co wiąże się ze znacznie gorszym przepływem powietrza przez cały dom. Na takie rzeczy powinno się zwracać uwagę już podczas projektu domu.
    Cytuj
  • rojan-58 30 lip 2015, 11:45
    wszystko jest ważne,to co piszesz
    Cytuj
  • rojan-58 11 sie 2015, 22:32
    wiecie,jak ludzie,nie chcą mieć wilgotnych ścian,to co robią? skuwają tynki, smarują ścianę czymś i kładą nowe tynki,a za parę dni mają to samo,bardzo dziwne zjawisko,to nic nie da,jedynie wydane na darmo pieniądze,po co to tak,nie można inaczej to wykonać,takie błędy ludzie robią,tragedia i jeszcze raz dramat ! a czemu ? może popytajmy,podyskutujmy z fachowcami od wilgoci ,bo będziemy płakać potem
    Cytuj
  • luna634 17 sie 2015, 13:39
    jednym z lepszych, choć doraźnych sposobów na pozbycie się wilgoci jest stosowanie pochłaniaczy wilgoci. Ale dopóki przyczyny zawilgocenia domu sie nie zlikwiduje to problem będzie wracał- tak myslę.
    Cytuj
  • rojan-58 17 sie 2015, 23:20
    dobrze myślisz,pochłaniacze wilgoci-osuszacze,wszystko fajnie,ale zlikwidować przyczynę podciągania kapilarnego ścian,to podstawa ja bym słuchał ważnych porad
    Cytuj
  • rojan-58 2 wrz 2015, 22:52
    rojan-58 napisał:dobrze myślisz,pochłaniacze wilgoci-osuszacze,wszystko fajnie,ale zlikwidować przyczynę podciągania kapilarnego ścian,to podstawa ja bym słuchał ważnych porad
    witam ,mam pytanie,na czym polega wykonanie dobrej i skutecznej izolacji przeciwwilgociowej w nowym domku,bo ja ostatnio odwiedzam takie ładnie wybudowane nowe domy,a tam brak w niektórych miejscach izolacji,a ściany mokre,no w czym problem?firma buduje dom itd.a po jakimś czasie dzwonią ludzie bo ściny mokre,czuć wilgoć,lub zapach grzybów pleśniowych,które występują w budownictwie,a jest ich ponad 100 gatunków,grożnych dla zdrowia.Nadchodzi jesień,wiecie jakie bedą ludzie mieli problemy z wilgocią,żeby się jej pozbyć,nie są to tanie łatanie,należy popytać fachowców w tej dziedzinie,tak więc zapraszam,jestem pierwszy.Teorie zostawiam na boku,bo praktyka jest ważniejsza,w końcu już 20 lat w izolacjach,mogę o tym pisać i mówić pzdr.wszystkich.
    Cytuj
  • kwiatkowskaewa 4 wrz 2015, 21:38
    Moi znajomi pobudowali dom na terenie, który kiedyś był podmokły. Wiem, że przygotowywali jakieś systemy odwadniania, nawet gdzieś tę wodę zbierali i z deszczówki też, żeby ją wykorzystać w do podlewana czy mycia samochodu. Instalowali jakiś specjalny system pomp. Nie znam się na tym za dobre. Zapytaj u producenta pomp. Oni mają różne rozwiązania.
    Cytuj
  • losia 24 wrz 2015, 23:52     (ostatnio zmieniony przez autora 26 wrz 2015, 17:53, w całości zmieniany 1 raz)
    Niestety wilgoć w domu to problem wielu osób nie jest to ani zdrowe ani przyjemne dlatego trzeba z nią walczyć. Dobrym sposobem jest zakup np takiego http://www.pochlaniaczewilgoci.pl/pochlaniacze-wilgoci-kontenerowe/ pochłaniacza wilgoci. Bardzo pomaga pozbyć się wilgoci dzięki temu przestaniemy odczuwać ten nieprzyjemny zapach który jej towarzyszy
    Cytuj
  • rojan-58 25 wrz 2015, 8:15
    witam,wilgoć w domu - należy zastanowić się jak usunąć przyczynę zawilgocenia i przedostawania się wilgoci po ścianie,a potem osuszacze wyciągną nadmiar wody ze ścian i po problemie.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum