Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Eco driving - jak jeździć ekonomicznie?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Eco driving - jak jeździć ekonomicznie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kumika 3 wrz 2010, 11:04
    Co sądzicie o tym sposobie prowadzenia samochodu? Czy uważacie, że eko driving w znaczący sposób wpływa na zużycie paliwa?
    Cytuj
  • artone 3 wrz 2010, 15:04
    To są główne założenia eco drivingu:
    1. Jedź na najwyższym możliwym biegu i przy najniższych możliwych obrotach.
    2. Włączaj wyższy bieg najpóźniej po osiągnięciu 2500 obrotów na minutę w silniku benzynowym lub 2000 obrotów na minutę w silniku wysokoprężnym.
    3. Przyspieszaj, jeśli warunki na to pozwalają, dynamicznie wciskając pedał gazu.
    4. Nie jedź na luzie - jeśli chcesz się zatrzymać, to tocz się na biegu.
    5. Uruchamiaj silnik bez dodawania gazu.
    6. Ruszaj od razu, nie rozgrzewaj samochodu na postoju.
    7. Wyłączaj silnik, jeśli przewidujesz, że postoisz dłużej niż 30 sekund.
    8. Wyłączaj zbędne odbiorniki prądu, klimatyzacji używaj z umiarem.
    9. Unikaj zbędnych przyspieszeń i hamowań.
    10. Unikaj zbędnego obciążania auta.
    11. Dbaj o właściwe ciśnienie w oponach i stan techniczny całego auta. Ograniczaj opory toczenia i aerodynamiczne.
    12. Wybierz trasę gwarantującą płynną jazdę bez korków. Unikaj jazdy na dystansie krótszym niż 4 km.
    Cytuj
  • frank 3 wrz 2010, 19:02
    Słyszałem, że dzięki eco jeździe można ograniczyć zużycie paliwa nawet o litr na 100km.
    Cytuj
  • adi_84 3 wrz 2010, 21:40
    W gorące dni klima musi być włączona. Bez radia też trudno jest wytrzymać.
    Cytuj
  • speed_devil 3 wrz 2010, 23:19
    A ja przez ten eco driving to chyba kiedyś zawału dostanę. Większość dziadków stosuje się do tych zasad. Przyśpieszenie od 0 do 100km/h wynosi u nich 30 sekund. Masakra skrzywienie
    Cytuj
  • adi_84 4 wrz 2010, 1:16
    Analizującą moją jazdę mogę stwierdzić, że jeżdżę zgodnie z większością z wyżej wymienionych podpunktów. Reszta niema dla mnie najmniejszego sensu.
    Cytuj
  • frank 4 wrz 2010, 8:51
    Moim zdaniem najważniejsze jest to, aby gwałtownie nie hamować, przyśpieszać. Warto trzymać obroty poniżej 2500. Regularne sprawdzenie ciśnienia w oponach też przynosi efekt. Przestrzegając tych wytycznych można już w znaczny sposób ograniczyć zużycie paliwa.
    Cytuj
  • adi_84 4 wrz 2010, 10:14
    Warto też pamiętać o hamowaniu silnikiem. Ja już dawno się tego nauczyłem. Przede wszystkim oszczędza się hamulce. Poza tym paliwo, bo wtrysk odcina dopływ paliwa.
    Cytuj
  • moniek 4 wrz 2010, 12:54
    O co chodzi z unikaniem jazdy na dystansach mniejszych niż 4km ?
    Cytuj
  • adi_84 4 wrz 2010, 13:52
    moniek napisał:O co chodzi z unikaniem jazdy na dystansach mniejszych niż 4km ?
    Chodzi o to, że przy tak krótkich dystansach powinieneś wsiąść na rower albo pójść na spacerek. Wtedy wchodzisz w tryb Extra Eco driving i zużycie paliwa spada do zera wielki uśmiech
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum
Poprzednia: Ocynk w Dusterze