Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Eco driving - jak jeździć ekonomicznie?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Eco driving - jak jeździć ekonomicznie?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • domik 4 wrz 2010, 17:13
    Przeczytałem właśnie, że jeśli rocznie pokonujemy 100tyś km, to stosując wszystkie zasady eco drivingu można zaoszczędzić nawet 4000 zł.
    Cytuj
  • speed_devil 4 wrz 2010, 19:11
    Ja już wolę spalić litr więcej na setkę, niż męczyć siebie i silnik tą ekonomiczną jazdą.
    Cytuj
  • rumbok 4 wrz 2010, 20:23
    domik napisał:Przeczytałem właśnie, że jeśli rocznie pokonujemy 100tyś km, to stosując wszystkie zasady eco drivingu można zaoszczędzić nawet 4000 zł.
    Przejechanie 100tyś km zajmie przynajmniej 8 lat. Czyli byłbym wstanie zaoszczędzić 500 zł rocznie, a to całkiem sporo.
    Cytuj
  • olo92 4 wrz 2010, 21:10
    Ludzie dajcie sobie spokój z tą ekonomiczną jazdą. To właśnie przez takie osoby mamy zakorkowane miasta. Dzięki takim ludziom przez skrzyżowanie w czasie cyklu świetlnego przejedzie mniej samochodów.
    Cytuj
  • frank 5 wrz 2010, 0:55
    olo92 napisał:Ludzie dajcie sobie spokój z tą ekonomiczną jazdą. To właśnie przez takie osoby mamy zakorkowane miasta. Dzięki takim ludziom przez skrzyżowanie w czasie cyklu świetlnego przejedzie mniej samochodów.
    Eco jazda nie ma nic wspólnego z zawalidrogami, czy niedzielnymi kierowcami. Stosując się do znacznej części z wyżej wymienionych punktów można dalej dynamicznie się poruszać. Można jeździć ekologicznie, a jednocześnie nie tamować ruchu.
    Cytuj
  • moniek 5 wrz 2010, 7:46
    Moim zdaniem warto wypróbować kilka z tych zasad. Może po jakimś czasie część z nich stanie się nawykami wielki uśmiech
    Cytuj
  • esko 5 wrz 2010, 9:35
    Ja mam auto na gaz. Chyba ekonomiczniej jeździć się nie da wielki uśmiech
    Cytuj
  • daga90 5 wrz 2010, 10:19
    Mam prawo jazdy od niedawna, więc jestem niedoświadczonym kierowcą. Chyba jednak postaram się wdrożyć część z powyższych porad. Zauważyłam, że bardzo często jeżdżę na luzie. W najbliższych dniach postaram się hamować silnikiem. Jeśli chodzi o radyjko, to nie wyłączę go. Dla mnie jest ono niezbędnym urządzeniem elektrycznym w samochodzie wielki uśmiech
    Cytuj
  • antka 5 wrz 2010, 11:25
    Znalazłam w sieci szkołę eko-jazdy. Zastanawiam się tylko, czy taki kurs jest drogi i po jakim czasie taka inwestycja się zwraca przebiegły
    Cytuj
  • fabia 5 wrz 2010, 13:25
    Zapisanie się na kurs eko jazdy może być ciekawym sposobem na spędzenie dnia. Nie wiedziałam, że takie szkoły istnieją.
    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum
Poprzednia: Ocynk w Dusterze