Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Jak docierać nowe auto? Czy docieranie jest konieczne?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak docierać nowe auto? Czy docieranie jest konieczne?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • freshuser 21 mar 2011, 21:55
    Cześć,
    niebawem odbiorę nowe auto od dealera. Gdzieś czytałem, że aktualnie produkowane samochody nie wymagają docierania, bo silniki są docierane fabrycznie. Czy to prawda?

    A jeśli nie, to jak powinien wyglądać proces docierania nowego silnika? Mam jeździć jak emeryt czy kręcić silnik do czerwonego pola?
    Cytuj
  • Apoliner 21 mar 2011, 23:27
    Przede wszystkim przeczytaj co masz napisane w instrukcji do auta. Każdy producent ma swoje zalecenia i do nich należy się stosować.
    Cytuj
  • Grantorino 22 mar 2011, 1:30
    Ja bym tam producentowi za bardzo nie ufał. W końcu później serwisy będą zarabiać na naprawach a producent na częściach i biznes się kręci.
    Cytuj
  • Manolito 22 mar 2011, 6:13
    No nie wiem, a raporty usterkowości producenci mają gdzieś? W interesie producenta jest, żeby auto było użytkowane zgodnie z zaleceniami. A wcześniej czy później każde auto się psuje i producent i serwisy i tak zarobią swoje.
    Cytuj
  • Domatorres 22 mar 2011, 9:00
    Silniki są faktycznie docierana w fabryce silników i jest to odpowiednia procedura. Silnik jest uruchamiany i przechodzi specjalną procedurę. W skrócie polega to na wkręcaniu silnika na określone obroty przez określony czas, obroty zmienia się tak żeby stopniowo wszystkie elementy dobrze się z soba dopasowały, czyli dotarły.
    Z drugiej jednak strony docieranie fabryczne to taśma i ja zalecałbym spokojna jazdę przez pierwsze 2000 km.
    Cytuj
  • grubystach 22 mar 2011, 11:02
    Znajomy mechanik powiedział mi, że najlepiej docierać stopniowo wchodząc na wyższe obroty. Pierwsze 500km w ogóle unikać kręcenia silnika wyżej, po pierwszym tysiącu dochodzić do 3/4 masymalnego zakresu obrotów, po 1500km można kręcić do czerwonego pola.
    Cytuj
  • marsjanin 22 mar 2011, 13:32
    Koniecznie trzeba pamiętać o tym, żeby zimnego silnika nie katować.
    Cytuj
  • marek_kk 22 mar 2011, 17:12
    No ale to nie tylko podczas docierania. Nigdy nie powinno się ostro jeździć autem, jeśli silnik nie osiągnął optymalnej temperatury pracy, czyli ok. 90 stopni.
    Cytuj
  • Filiposlaw 22 mar 2011, 19:05
    Zabójcze dla silnika (w szczególności nowego) są bardzo krótkie jazdy (<3km), wtedy silnik zużywa się dużo szybciej i nie moze się należycie dogrzać.
    Cytuj
  • Mizantrop 22 mar 2011, 22:54
    Docieranie do przede wszystkim korzystanie z silnika w możliwie szerokim zakresie obrotów. Bardzo niedobre jest, aby podczas pierwszych kilometrów jeździć ze stałą prędkością obrotową, np. na tempomacie. Najlepiej docierać auto w mieście, ale bez większych korków. Czeste przyspieszenia, hamowanie silnikiem, jak najmniej biegu jałowego i pracy silnika bez obciążenia.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum