Favore.plForumSamochody, usługi transportowe

Jak docierać nowe auto? Czy docieranie jest konieczne?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak docierać nowe auto? Czy docieranie jest konieczne?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Yago 23 mar 2011, 23:58
    Moi poprzednicy napisali dużo prawdy. Dodam jeszcze, docieranie to przede wszystkim jazda na różnym momencie obrotowym, czyli trzeba dużo przyspieszać i zmieniać biegi, żeby się wszystko ładnie ze sobą poukladało.
    Cytuj
  • Pomorzanin 24 mar 2011, 6:58
    A jakie są objawy złego dotarcia silnika?
    Cytuj
  • Raf1975 24 mar 2011, 7:16
    Są różne objawy, może wymienię kilka:
    - bierze olej
    - silnik zamula (zbyt delikatne docieranie)
    - gorsze parametry (moc, przyspieszanie, spalanie)
    - nadmierne zużycie niektórych elementów (np. pierścienie na tłokach), przy zbyt ostrym docieraniu
    Cytuj
  • YOUNGBLOOD 24 mar 2011, 8:45
    Niektórzy mechanicy zalecają, żeby po kilku pierwszych tysiąch km wymienić olej niezależnie od tego co na to komputer samochodu czy ASO. Jest taka szkoła, że dotrzeć podczas 2-3 tys. km i wymienić olej na jakiś dobry, np. Motul.
    Cytuj
  • speedy_gonzalez 24 mar 2011, 12:07
    Tak kiedyś też było, że po dotarciu obowiązkowo wymiana oleju. U mnie teraz mam w komputerze pokładowym informację o tym, kiedy mam podjechać na wymianę. Mam 24000 km or 550 days.
    Cytuj
  • marsjanin 24 mar 2011, 15:36
    Wymiana oleju za 24000??? Chyba za 2400?
    Cytuj
  • Tre30n 24 mar 2011, 16:07
    Dobrze napisał. Teraz leje się do nowych samochodow oleje longlife czyli od wymiany do wymiany może być do 30 tys. km (lub 2 lata) w zależności które nastąpi wcześniej. W trakcie tego okresu tylko dolewki się robi, jeśli silnik zużyje.
    Cytuj
  • mateo 30 maj 2011, 11:15
    Tak jak pisali wyżej, docieranie fabryczne jest, ale i tak pierwsze kilka tysięcy trzeba się stosować do pewnych zasad!
    Cytuj
  • 25 sty 2013, 15:50     (ostatnio zmieniony przez autora 18 mar 2016, 13:33, w całości zmieniany 1 raz)
    Odświeżę wątek, gdyż mam pytanie. Mam nowy samochód kupiony w [url=http://boltowicz.mazda-dealer.pl/]Mazda Warszawa[/url] już ponad pół roku, a mechanik powiedział, że silnik wciąż się nie dotarł. Po jakim czasie to następuje?
    Zaznaczam, że zazwyczaj jeżdżę nim tylko do pracy i z powrotem, ok. 50 km dziennie. Czy to czas zmienić mechanika, czy rzeczywiście jeszcze auta muszą się przysłowiowo dotrzeć? W poprzedniej megance coś koło 1000km zalecane było nie przekraczać 120km/h
    Cytuj
  • rigondo 31 sty 2013, 14:17
    To zależy od tego jak bardzo "katujesz" samochód. Zacieranie silnika nie zawsze występuje we wszystkich samochodach. To zależy od tego czy o niego dbasz czy też nie.


    Cytuj
Samochody, usługi transportowe - dyskusje na forum