Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jak zostać trenerem Odysei Umysłu?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak zostać trenerem Odysei Umysłu?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • kasiadu 29 sie 2010, 19:28
    WOW
    Miszka9 dzięki wielkie za info, nie wiedziałam, że to konkurs międzynarodowy jest!
    ale tam na tej stronie są szkolenia z 2009, myślisz, że w tym roku też będą nowych trenerów szkolić? bo już się mocno nakręciłamwielki uśmiech
    a w ogóle jak to jest później z drużynami? skąd mam taką drużynę wziąć?
    Cytuj
  • tomek_mek 29 sie 2010, 20:36
    ooo! ale fajnie, że się dyskusja odysejowa toczyuśmiech
    ja byłem śedzią przez ostatnie dwa lata! szkolenia trenerskie i szkolenia sędziowskie odbywają się co roku, tak więc spokojnie, pewnie jeszcze nie są nowe terminy ustalonewielki uśmiech
    pozdrawiam i do zobaczenia na regionach!
    Cytuj
  • kasiadu 29 sie 2010, 21:23
    ufff i dzięki!
    regiony czyli eliminacje regionalne? tylko skąd ja tą drużynę wezmę? dzieci moich znajomych nie chodzą jeszcze do podstawówki...
    Cytuj
  • casinda_ebe 29 sie 2010, 21:55
    Ja pierwszy raz o tym słyszę, a właściwie czytam przymrużenie oka Czy ktoś może mi wyjaśnić tak w kilku słowach o co chodzi z tą Odyseją Umysłu, bo z tego co tu piszecie to ciekawie się zapowiada przymrużenie oka
    Cytuj
  • tomek_mek 30 sie 2010, 1:52
    dokładnie tak - regiony, to eliminacje regionalneuśmiech
    jest kilka takich typowych słówek odysejowych, które trzeba opanowaćprzymrużenie oka
    najważniejsze to spontany i długotermin! czyli dwa typy problemów, które rozwiązują Odyseusze (jak mówimy na członków drużyn) - spontany to kilkuminutowe problemy, z którymi drużyna musi zmierzyć się właśnie "na spontanie" w trakcie eliminacji i fnału, długotermin to z kolei problem nad którym pracuje się kilka miesięcy, a rozwiązanie przedstawia się sędziom w postaci 8 minutowego przedstawienia.

    casinda_ebe specjalnie dla Ciebie mały skrót odysejowy: Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs kreatywności zapoczątkowany ponad 30 lat temu w USA, celem programu jest rozwijanie kreatywnego/niestandardowego myślenia i nauka rozwiązywania problemów rozbieżnych, czyli takich, które mają więcej niż jedno prawidłowe rozwiązanie, a także zasad pracy w grupie, przełamywania barier i przestrzegania zasad fair play. Wszystko to ma formę konkursu drużynowego - jedna druzyna to 5-7 osób i przynajmniej jeden trener/opiekun. Pod opieką ternera drużyna przygotowuje rozwiązania problemów na konkurs (typy problemów opisałem wcześniej).
    To najbardziej skrótowo jak umiem przymrużenie oka w razie czego pytaj, pytaj, pytaj!
    Cytuj
  • casinda_ebe 30 sie 2010, 6:13
    tomek_mek wielkie dzięki! Teraz sobie trochę poczytam z tego linka, który ktoś wyżej zamieścił, bo naprawdę mnie zachęciłeś przymrużenie oka Na pewno nasunie mi się potem niejedno pytanie przymrużenie oka
    Cytuj
  • krapikrapi 30 sie 2010, 9:19
    uśmiech
    słuchajcie są już terminy szkoleń Odysejowych - http://www.odyseja.org/online/szkoltren.php?nazwa=terminy
    a więc nie czekajcie, tylko się zapisujcie!!!
    jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji, to pytajcie wielki uśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum