Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Jaki kierunek studiów wybrać?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki kierunek studiów wybrać?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zsp 17 wrz 2010, 23:18
    casinda_ebe napisał:Ja jestem realistką i wiem co piszę, bo sama skończyłam studia humanistyczne, które robiłam z wielką pasją, tak jak kilkoro moich znajomych z roku. Niektórzy byli naprawdę świetni i bardzo zdeterminowani, a rok po zakończeniu studiów nie mogą znaleźć pracy za którą dostali by takie pieniądze, żeby godnie żyć. Nie mówiąc już o tym, że nikt z nas nie pracuje "w zawodzie". Szczytem marzeń w tym wypadku jest robienie doktoratu, który na naszych uczelniach raczej nie prowadzi do wielkiego rozwoju.
    Pozwól, ze nawet się zgodzę przymrużenie oka Aczkolwiek nie każdy humanista jest bezrobotny i nie każdy nie może pracować w swoim zawodzie. Wszystko to indywidualne doświadczenie i wpływ na nie ma indywidualna zaradność. Aczkolwiek inżynierom poniekąd łatwiej, to fakt...
    Cytuj
  • WSZiC 16 maj 2011, 16:35
    kaziu napisał:Jakie macie zdanie odnośnie kierunku studiów, który zapewnia dobrą pracę? Syn w tym roku zdał maturę, złożył papiery na rachunkowość, ale czekamy na wyniki, a wiadomo, że kandydatów było o wiele więcej niż miejsc. Ja mu doradzam żeby próbował jeszcze w miarę możliwości na jakiś kierunek związany z komputerami, bo uważam, że takie studia w dzisiejszych czasach wręcz gwarantują intratne zajęcie. Jak mam go przekonać.
    Komputery tak, ale zazwyczaj gdy ktoś idzie na informatykę to po 3 latach świat idzie na tyle do przodu, że podawane tam wiadomości są już za stare uśmiech
    Polecam Wyższą Szkołę Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu.
    Coaching i marketing sportowy to przyszłość, nieznane i nierozwinięte w Polsce.
    Cytuj
  • Emilion 22 maj 2011, 23:40
    Ja jestem na ekonomi na Wyższej Szkole Bankowości i mogę polecić. Ekonomia zawsze się przyda, nawet jeśli nie w zawodzie to w normalnym życiu.
    W sumie mogę też polecić moją uczelnię, bardzo fajni wykładowcy.
    Cytuj
  • tinis 24 maj 2011, 20:38
    Najlepiej iść na jakiś wąski kierunek, gdzie jest mało specjalistów.
    Dla przykładu taki kierunek jak "Bezpieczeństwo informacji", który można studiować na Apeironie w Krk - kończysz coś takiego i masz wiedzę z zakresu informatyki, telekomunikacji, wiesz jak zabezpieczyć dane.
    Dużo wielki firm potrzebuje ludzi, którzy się tym zajmują, a ostatnio słychać tylko o wyciekach danych.
    Cytuj
  • kamila67 1 cze 2011, 8:06
    ekonomię. ten kierunek zawsze będzie pożądany na rynku. można go studiować nawet w sieci.
    Cytuj
  • jacek-slo 20 gru 2011, 12:27
    taki, ktory bedzie sie rozwijal a nie beda przychodzila na niego moda. medycyna i pokrewne na pewno beda potrzebowaly coraz wiecej ludzi. osobiscie studiuje fizjoterapie na almamer i bardoz mi sie podoba. mysle tez, ze nie ma szans, zeby w perspektywie kilku lat nie bylo zapotrzebowania na ten kierunek.
    Cytuj
  • Piotr4 7 sty 2012, 5:11
    Dzisiaj kierunek studiów powinno się zdecydowanie dobierać pod kątem rynku, no i oczywiście również osobistych zdolności.
    Moim zdaniem pójście na studia, żeby tylko iść - już przeminęły. Po prostu za dużo to kosztuje pieniędzy, czasu, nerwów i czego tam jeszcze. Poza tym, nie ma już przymusu wojskowego, więc nie trzeba uciekać "na byle co" żeby tylko się uchronić przed armią w przypadku facetów.
    A więc na pewno studia techniczne, albo ekonomiczne. Na pewno cały czas dobrym kierunkiem będzie budownictwo ( lądowe, czy wodne, inne). Specjalistów ( dobrych) ciągle brakuje - a zarobki niezłe. Różnego rodzaju kierunki specjalistyczne typu: odlewnictwo, ceramika, itp. - też dobre. Firmy poszukują ludzi z konkretnym kierunkiem - konkretną specjalizacją. Jeśli ktoś ma smykałkę to z pewnością cały czas na czasie jest Informatyka. Teraz często jest to wzbogacone i rozszerzone o np. technologie internetowe, wiedzę na temat nowoczesnych mediów elektronicznych. Niegłupi kierunek to automatyka i robotyka - masa stanowisk w branży przemysłowej jest o to oparta.
    Dwie rzeczy trzeba brać pod uwagę wybierając kierunek:
    - potencjalne zarobki po studiach
    - przyszłość danego kierunku
    Nieważne że studia wydają się trudne - ważne co po nich będzie. Warto zapłacić z korepetycje. Potem to się zwróci z nawiązką.

    --------------------------
    Pozdrawiam
    Piotr Krzyworączka
    Cytuj
  • lamparto 29 lut 2012, 23:28
    Moim zdaniem dobry kierunek to także taki, który związany jest z językami. Znam biegle dwa języki i nie narzekam na brak pracy. Najpierw skończyłem licencjat (anglistyka) a potem podyplomówkę na kierunku tłumaczenia ekonomiczno prawne w biznesie, dokładnie na wyższej szkole bankowej (studia podyplomowe w Toruniu. Zleceń jest sporo uśmiech prowadze własną działalność.
    Cytuj
  • karmazynowa8 11 mar 2012, 20:05
    Wszyscy tak narzekaja na humanistyczne studia, ale co.. Przeciez teraz na sile promuje sie inzynierow, tak jak kiedys humanistow. Rynek inzynierami tez sie potrafi zapełnic. Ja studiowalam Administracje na Krakowskim Apeironie i jakos teraz pracuje w zawodzie. Niby niepubliczna uczelnia, ale jednak wbrew pozora potrafili mnie tak wyksztacic, ze prace znalazlam bez problemu. Plus dla mojej kadry nauczycielskiej. uśmiech
    Cytuj
  • bhpekspert 5 kwi 2012, 10:24     (ostatnio zmieniony przez autora 11 sty 2015, 21:28, w całości zmieniany 1 raz)
    kaziu napisał:Jakie macie zdanie odnośnie kierunku studiów, który zapewnia dobrą pracę? Syn w tym roku zdał maturę, złożył papiery na rachunkowość, ale czekamy na wyniki, a wiadomo, że kandydatów było o wiele więcej niż miejsc. Ja mu doradzam żeby próbował jeszcze w miarę możliwości na jakiś kierunek związany z komputerami, bo uważam, że takie studia w dzisiejszych czasach wręcz gwarantują intratne zajęcie. Jak mam go przekonać.
    Witam
    [url=http://.www.bhpekspert.pl..]link [/url]
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Kurs sushi