Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Kurs szybkiego czytania

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kurs szybkiego czytania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • malolata 22 lip 2010, 16:16
    Czy ktoś z Was skończył taki kurs? Zastanawiam się na ile przynosi efekty. Jestem studentką, czytam bardzo dużo, dlatego przydałoby mi się to... Napiszcie jeśli macie doświadczenie.
    Cytuj
  • antymonia 26 lip 2010, 15:36
    Ja uczęszczałam na taki kurs jeszcze przed maturą. Jestem raczej umysłem ścisłym, ale do dziś dużo czytam, bo robię doktorat. Na pewno warto iść na taki kurs. Ułatwia pracę i uczy odpowiedniej koncentracji na tekście.
    Cytuj
  • kless 26 lip 2010, 17:06
    Ja zrobiłem taki kurs już dawno, jeszcze na studiach, a od kilku ładnych lat pracuję przymrużenie oka Polecam wszystkim, którzy na co dzień muszą dużo czytać. Taki kurs naprawdę pomaga, no i można później zaoszczędzić sporo czau przymrużenie oka
    Cytuj
  • anka70 26 lip 2010, 19:39
    Ja bardzo lubię czytać. Nigdy nie kończyłam żadnego kursu szybkiego czytania, czytam głównie dla przyjemności więc nie był mi potrzebny. Zastanawiałam się, czy jeśli ktoś naprawdę dobrze opanuje technikę szybkiego czytania to czy to mu wchodzi tak bardzo w nawyk, że nie potrafi już sobie poczytać książki dla relaksu? Wiecie może jak to jest?
    Cytuj
  • kless 26 lip 2010, 23:00
    anka70 napisał:Ja bardzo lubię czytać. Nigdy nie kończyłam żadnego kursu szybkiego czytania, czytam głównie dla przyjemności więc nie był mi potrzebny. Zastanawiałam się, czy jeśli ktoś naprawdę dobrze opanuje technikę szybkiego czytania to czy to mu wchodzi tak bardzo w nawyk, że nie potrafi już sobie poczytać książki dla relaksu? Wiecie może jak to jest?
    Ja nie mam z tym problemu. czytam bardzo dużo i dla przyjemności i w związku z pracą. Techniki szybkiego czytania są bardzo przydatne, ale pomagają też wyrobić nawyk koncentracji na czytanym tekście. Dzięki temu nawet jak czytam w wolnych chwilach to jeszcze lepiej wnikam w tekst.
    Dla mnie taka umiejętność to same plusy.
    Cytuj
  • antymonia 27 lip 2010, 1:28
    Jeśli trafisz na dobry kurs to nie tylko zwiększysz szybkość czytanych słów na minutę, ale do tego nauczysz się lepiej koncentrować na tekście i zapamiętywać ważniejsze informacje.
    Jak już się zdecydujesz to radzę dobrze wybrać szkołę, z doświadczonymi trenerami, a nie pierwszą lepszą z przypadku. Efekty oczywiście zależą w dużej mierze od Twoich wysiłków i ćwiczeń, ale dobry trener jest w stanie naprawdę fajnie to poprowadzić. Wiadomo, że im więcej ćwiczysz tym będziesz lepsza. Mózg trzeba trenować tak samo jak inne mięśnie.
    Cytuj
  • aleksy32 27 lip 2010, 9:17
    Myślicie, że kurs w szkole jest niezbędny? Z tego co się orientuję jest teraz bardzo dużo dostępnych książek na ten temat, także kursów multimedialnych. To nie wystarczy?
    Cytuj
  • antymonia 27 lip 2010, 9:55
    Zależy na ile potrafisz się sam zmotywować do nauki i ćwiczeń... Z doświadczenia wiem, że większość osób kupuje taką książkę, albo kurs multimedialny, zajrzy raz czy dwa, odłoży na półkę i tak się kończy nauka... Jeśli zapiszesz się do szkoły masz o wiele większą motywację, a do tego zagwarantowane te kilka godzin terningów w tygodniu.
    Cytuj
  • malolata 27 lip 2010, 10:57
    Znając siebie to sama niewiele zrobię... Zawsze jest coś ciekawszego do roboty przymrużenie oka Jak znaleźć taką dobrą szkołę?
    Cytuj
  • antymonia 27 lip 2010, 12:25
    malolata napisał:Znając siebie to sama niewiele zrobię... Zawsze jest coś ciekawszego do roboty przymrużenie oka Jak znaleźć taką dobrą szkołę?
    Przede wszystkim idź do dużej szkoły, która już od kilku lat działa i prowadzi tego typu kursy. Najlepiej skorzystać z lekcji pokazowej, wiele szkół to praktykuje, więc nie powinno być problemu. Zwróć uwagę, jak trener prowadzi zajęcia - czy jest dużo ćwiczeń, czy dostaniesz odpowiednie materiały.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Studia za granicą
Następna: Kurs sushi