Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Kurs szybkiego czytania, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kurs szybkiego czytania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • casinda_ebe 27 lip 2010, 15:12
    aleksy32 napisał:Myślicie, że kurs w szkole jest niezbędny? Z tego co się orientuję jest teraz bardzo dużo dostępnych książek na ten temat, także kursów multimedialnych. To nie wystarczy?
    Jeśli zdecydujesz się na samodzielną naukę to polecam książki Tony'ego Buzan'a.
    Pisze naprawdę świetne i rzeczowe podręczniki na tematy związane z rozwojem zdolności umysłowych.
    Polecam "Podręcznik szybkiego czytania". Warto też przeczytać "Rusz głową", "Mapy myśli" i inne jego książki.

    Sama korzystałam i jestem bardzo zadowolona. Szybkiego czytania można nauczyć się nie wychodząc z domu, wystarczy tylko się zmobilizować przymrużenie oka
    Cytuj
  • jagiurka 27 lip 2010, 16:46
    Znam Buzana i też polecam jego książki. Wszystkim, którzy znają angielski polecam poszukać w google books i sprawdzić. Ja się bardzo wiele nauczyłam dzięki tym książkom. dzięki temu uczę się teraz dużo efektywniej uśmiech
    Cytuj
  • borowina 27 lip 2010, 17:12
    A od kiedy można posłać dziecko na taki kurs? Bardzo mi się podoba idea szybkiego czytania i chciałaby, żeby moje dzieci jak najszybciej się tego nauczyły.
    Cytuj
  • kless 27 lip 2010, 21:13
    borowina napisał:A od kiedy można posłać dziecko na taki kurs? Bardzo mi się podoba idea szybkiego czytania i chciałaby, żeby moje dzieci jak najszybciej się tego nauczyły.
    Myślę, że od kiedy nauczą się już dobrze czytać przymrużenie oka

    Swoja drogą, to bardzo dobry pomysł, ja sam zamierzam zapisać swoje dzieci na taki kurs, oczywiście jeśli będę je miał przymrużenie oka
    Cytuj
  • borowina 28 lip 2010, 0:50
    No tak, moje dzieci jeszcze chwile muszą poczekać przymrużenie oka
    Cytuj
  • swiderka 28 lip 2010, 7:29
    ja chodziłam na zajęcia z szybkiego czytania i technik pamięciowych jeszcze w podstawówce. Wtedy trochę mi to nie pasowało, ale teraz jestem bardzo zadowolona. Nauka jest o wiele szybsza i bardziej efektywna.
    Cytuj
  • kozlica 28 lip 2010, 7:55
    A jak to jest z tymi rekordami w czytaniu? Czytałam o ludziach, którzy czytają nawet 16.497 słów na minutę i to ze zrozumieniem. Czy to naprawdę jest możliwe, czy tylko marketingowy chwyt, żeby ludzie chodzili na kursy?
    Cytuj
  • kless 28 lip 2010, 8:34
    Pewnie, że jest możliwe. To jest pewnie wynik z jakiś Mistrzostw w Szybkim Czytaniu. Przeważnie ludzie nie osiągają takich wyników. Ale jeśli zwiększysz szybkość czytania nawet dwukrotnie to i tak ogromny sukces, bo możesz czytać dwa razy więcej przymrużenie oka Wszystko zależy od treningów im więcej ćwiczysz tym szybciej czytasz. leniwi pewnie nigdy nie dojdą do wielkich wyników, ale też nie muszą. Osobiście jestem w stanie przeczytać książkę ok 200 str w 1,5 godziny i to ze zrozumieniem, zapamiętując koło 60 % informacji. A nie należę do mistrzów przymrużenie oka
    Cytuj
  • dislektion 28 lip 2010, 10:38
    aleksy32 napisał:Myślicie, że kurs w szkole jest niezbędny? Z tego co się orientuję jest teraz bardzo dużo dostępnych książek na ten temat, także kursów multimedialnych. To nie wystarczy?
    Ja jednak polecam zapisać się na tradycyjny kurs z trenerem.
    Moim zdaniem podręcznik, choćby najlepszy nie wystarczy. poza tym, ciągle dochodzą nowe metody itp. dobry trener jest w stanie wyłapać coś przydatnego dla kursantów i pokierować treningiem w najlepszy sposób.
    Zamiast kupować kurs multimedialny i kilka podręczników i tracić czas na przedzieranie się przez to wszystko, lepiej zapisać się na kurs i zabrać od razu do nauki!
    Cytuj
  • ambitna 28 lip 2010, 12:07
    Ja właśnie postanowiłam zaoszczędzić na kursie i zaczynam się uczyć z kursami online. Trochę już czytałam na temat szybkiego czytania. Mam jednak taką wątliwość, może ktoś kto jest po kursie mi pomoże przymrużenie oka
    Nad czym należy najpierw zacząć pracować: nad eliminacją fonetyzacji, czy poszerzeniem pola czytanego tekstu? Będę wdzięczna za pomoc uśmiech
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Studia za granicą
Następna: Kurs sushi