Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

Kurs szybkiego czytania, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kurs szybkiego czytania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • dislektion 28 lip 2010, 14:57
    ambitna, widzę że ambitnie podchodzisz do sprawy przymrużenie oka
    Polecam nabyć podręcznik T. Buzana, o którym już wspomniano, jeśli nie zamierzasz iść na kurs, tylko korzystać z tych dostępnych w sieci. Mogą one jedynie pomóc w ćwiczeniach, ale o technikach musisz doczytać.
    Tam też znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie.
    Ze swojej strony powiem tylko, że z najlepiej skupić się najpierw nad poszerzeniem pola czytanego tekstu. Co do fonetyzacji, to można ćwiczyć walkę z tym co jakiś czas, ale nie za długo. Po jakimś czasie traci się zupełnie koncentrację. Fonetyzacji nie da się przecież całkowicie wyeliminować, bardzo często przydaje się do zrozumienia czytanego tekstu.
    Odsyłam do książki i życzę powodzenia!
    Cytuj
  • ambitna 28 lip 2010, 16:44
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chętnie poszłabym na kurs, ale po prostu nie dam rady finansowo. Dlatego uznałam, że lepiej uczyć się samemu niż nic nie robić...
    Cytuj
  • dislektion 28 lip 2010, 20:01
    ambitna napisał:Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chętnie poszłabym na kurs, ale po prostu nie dam rady finansowo. Dlatego uznałam, że lepiej uczyć się samemu niż nic nie robić...
    Rozumiem i zgadzam się uśmiech
    Cytuj
  • malolata 28 lip 2010, 23:59
    A ktoś się orientuje ile taki kurs kosztuje?
    Cytuj
  • tenczowka 29 lip 2010, 0:25
    Ja ostatnio znalazłam w necie ofertę szybkiego kursu. Oferują 16 godzin kursu (4 razy po 4h) za 377,- zł.
    Myślicie, że warto, czy lepiej wybrać coś standardowego?
    Cytuj
  • eweline 29 lip 2010, 6:04
    Ja chodziłam na kurs miesięczny, zajęcia odbywały się 2 razy po 3h. Płaciłam za całość 699 zł.
    Przyznam, że było ok, ale chyba trochę za krótko... Obiecywałam sobie, że po kursie będę sama ćwiczyć, ale jakoś mi nie wychodzi... Dlatego efekty są takie sobie, ale czytam szybciej niż czytałam, więc nie narzekam.
    Cytuj
  • pierog 29 lip 2010, 10:24
    Hej! ja chodzę właśnie na kurs szybkiego czytania wakacyjny,więc zobaczymy jakie będą efekty. Płacę za dwa miesiące kursu 590 zł. Chyba jednak lepiej rozłożyć sobie to w czasie. Nie wyobrażam sobie, że już miałbym kończyć po 16 h nauki... Chyba lepiej trochę dopłacić. To ma być szybkie czytanie, a nie szybki kurs przymrużenie oka
    Cytuj
  • dislektion 29 lip 2010, 13:09
    tenczowka napisał:Ja ostatnio znalazłam w necie ofertę szybkiego kursu. Oferują 16 godzin kursu (4 razy po 4h) za 377,- zł.
    Myślicie, że warto, czy lepiej wybrać coś standardowego?
    Takie szybkie kursy są dobre dla tych, którzy chcą bardzo intensywnie poznać wszystkie techniki. Przyznam, że to dobra baza do szybkiego czytania, ale nie ma się co łudzić, że po takim kursie od razy będzie się mistrzem... Tutaj trzeba bardzo wielu godzin ćwiczeń, więc jak komuś zależy na jak najlepszych efektach i wie, że sam się nie zmobilizuje to jednak polecam dłuższe kursy.
    Cytuj
  • malgosia_d 29 lip 2010, 16:50
    Moim zdaniem takie szybkie kursy mijają się z celem. lepiej jest kupić książkę i poszukać darmowego programu - efekt będzie podobny: poznasz teorię i podstawowe ćwiczenia. Aby dojść do szybkiego i do tego efektywnego czytania (a o to przecież wszystkim zainteresowanym chodzi...) trzeba poświęcić sporo czasu na ćwiczenia. Prawda jest taka, że trzeba się trochę namęczyć, żeby być w tym dobrym. Ale wysiłek się opłaca, bo później można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.
    Najlepiej poszukać kuru, który będzie trwał koło 60h.
    Cytuj
  • swiderka 29 lip 2010, 17:14
    malgosia_d napisał:Moim zdaniem takie szybkie kursy mijają się z celem. lepiej jest kupić książkę i poszukać darmowego programu - efekt będzie podobny: poznasz teorię i podstawowe ćwiczenia. Aby dojść do szybkiego i do tego efektywnego czytania (a o to przecież wszystkim zainteresowanym chodzi...) trzeba poświęcić sporo czasu na ćwiczenia. Prawda jest taka, że trzeba się trochę namęczyć, żeby być w tym dobrym. Ale wysiłek się opłaca, bo później można zaoszczędzić naprawdę sporo czasu.
    Najlepiej poszukać kuru, który będzie trwał koło 60h.
    Zgodzę się, ale drugiej strony lepszy rydz niż nic przymrużenie oka
    Jeśli ktoś nie ma czasu to niech idzie chociaż na kurs ekspresowy, pozna techniki, poćwiczy trochę. Jest szansa, że jak później będzie systematycznie sam ćwiczył według poznanych wskazówek, to naprawdę dojdzie do wprawy.
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum
Poprzednia: Studia za granicą
Następna: Kurs sushi