Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Loteria "pusty sms na 74500"

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Loteria "pusty sms na 74500"

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 4 5 6 7 z 8  
  • Mom07 20 lis 2010, 10:41
    Moje dziecko skuszone łatwymi pieniędzmi wysłało pusty SMS na numer 74500. Teraz przychodzi cała masa wiadomości o wysłanie kolejnych SMS-ów - że jak wyślę to coś wygram lub masz szansę wygrać. Jak z tego zrezygnować.
    Cytuj
  • MasaKasa 20 lis 2010, 12:37
    Konkurs "pusty sms" to jedna wielka nieetyczna zabawa i naciąganie klientów. Aż dziw bierze, że ten konkurs reklamują znane osoby jak Cichopek i Hajzer.
    Cytuj
  • Barnaba56 20 lis 2010, 16:14
    W regulaminie była taka notka o możliwości powstrzymania otrzymywania niechcianych SMS-ów: "Jeśli Uczestnik nie będzie zainteresowany otrzymywaniem informacji (...), winien wysłać na numer 73100 SMS o treści «stop». (...) Organizator powstrzyma się od wysyłania informacji, chyba że uczestnik ponownie przystąpi do udziału w loterii". Z tym, że numer 73100 jest numerem płatnym. Teraz nawet takich zapisów w regulaminie nie znalazłem.

    Co ciekawe jedynym sposobem komunikacji z organizatorem loterii Internetq Poland Sp. z o.o. jest tradycyjna poczta, e-mail lub... pusty SMS.

    Tak na marginesie, to w tych reklamach brał też udział doktor Lubicz z Klanu.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 20 lis 2010, 19:41
    Ta reklama to oszustwo.

    Nieetyczna, wprowadzająca odbiorców w błąd - tak Komisja Etyki Reklamy oceniła reklamę loterii "Pusty SMS", która przekonuje, że jeden darmowy SMS wystarczy, by mieć szansę na wygraną nawet pół miliona złotych. Eksperci uznali, że to tylko początek wyłudzania kolejnych SMS-ów po 4 zł każdy. Loteriom ma się przyjrzeć UOKiK.
    http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/308494,pusty-sms-ta-reklama-to-oszustwo.html

    Ja nie wiem, że dorośli ludzie są tacy naiwni. Duże pieniądze za nic. To już powinno dać do myślenia.
    Cytuj
  • aleksander_wielki 20 lis 2010, 20:52
    MasaKasa napisał:Konkurs "pusty sms" to jedna wielka nieetyczna zabawa i naciąganie klientów. Aż dziw bierze, że ten konkurs reklamują znane osoby jak Cichopek i Hajzer.
    Szczerze mówiąc to oni są znani głównie z tego, że są znani i na tym zarabiają pieniądze,więc mnie akurat nie dziwi, że i to reklamują.

    Sam kiedyś z ciekawości skusiłem się na "pustego smsa" i szybko się okazało, że to nic innego tylko wyłudzanie pieniędzy, Jedyny sposób to nie zaczynać, bo jak już się zacznie, to przychodzi mnóstwo smsów później...
    Cytuj
  • Mom07 20 lis 2010, 22:17
    Tu nie chodzi o to, że ludzie są sami winni, że się dają nabierać, tylko o to, że oszuści na naiwności ludzkiej zarabiają miliony. Dokładnie tak samo działały piramidy finansowe, tylko w takich przypadkach prawo ma coś do powiedzenia, a w przypadku loterii wprowadzających w błąd - nie można im nic zrobić. Jak złodziej kradnie rentę babci, która wyciąga gotówkę w banku i niesie ją do domu, to też można mówić o naiwności, bo przecież mogła odebrać w mieszkaniu od listonosza! Oszustwo to oszustwo i trzeba z tym walczyć.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 21 lis 2010, 1:13
    No nie wiem. Jeśli wysyłasz pustego SMS i przychodzi kolejny to tam jest napisane ile wynosi jego koszt więc czegoś tu nie rozumiem. Ludzie po prostu nawet nie czytają tego co dostają moim zdaniem. ślą po prostu SMS żeby wygrać.
    Najpierw czytać ze zrozumieniem, a później grać.
    I tak samo ludzie postępują z umowami finansowymi - kartami, kontami, ubezpieczeniami. Nie czytają umów a później mają pretensje.
    Cytuj
  • Buyer 21 lis 2010, 7:27
    Ludzie są naiwni i chcą się szybko wzbogacić. A bogacą się tylko organizatorzy. Oglądam te reklamy o pustym esemesie i tej górze pieniędzy i Hajznera nie poznaję - jakiś wielki kinol i inna fryzura.
    Cytuj
  • Basia26 21 lis 2010, 8:14
    FinansowyKrawiec napisał:Najpierw czytać ze zrozumieniem, a później grać.
    Amatorzy szybkiego zysku nie czytają regulaminów tylko w myślach dzielą już wygraną.
    Cytuj
  • barbara111 8 gru 2010, 23:14
    Jestem oburzona sama na siebie ze bylam taka naiwna ,gram w rozne gry ale z takimi oszustami jeszcze sie nie spotkalam .Opinie ktore czytalam rowniesz mnie poruszyly ze np.zle odczytane sms itp. Jesli reklamuja loterie osoby pupliczne to moim zdaniem powinno byc to wiarygodne,anie nabijac ludzi w butelke ,nie jestem nastolatka a mimo wszysko dalam sie nabic .zal mi tylko mlodych ludzi ktorzy nie maja duzo kasy i maja nadzieje na wygrana. Cyt. sms. czlowieku, odbior pieniedzy przysiegamy !nie wierzysz ? brakuje 1 sms 10 000 beda wydane na 100%prosimy wyslac ostatni sms o tresci tak . Pozostale sms sa jeszcze bardziej wiarygodne.naturalnie po odeslaniu sms u otrzymuje sie podobne tylko np .napisz odbior lub koniec itp.Loterie powinny byc wiarygodne jezeli wygram w kasynie to otrzymuje moja wygrana lub w loto dlatego nie moge zrozumiec ze niektore opinie sugeruja ze ci ktorzy dali sie nabrac nie potrafia odczytac smsa.Osobiscie uwazam ze nie klienci sa winni tylko banda zlodzeji ktorzy naciagaja ludzi my zaplacilismy za kupon w formie sms. zlodzeje zlodzieje zlodzieja!!!!!!!! skrzywienie
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 8  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum