Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Serwis ogłoszeń lokalnych tablica. pl

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Serwis ogłoszeń lokalnych tablica. pl

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 4 z 4  
  • Harrpon 2 cze 2011, 8:47
    Mocno w TV reklamowany jest serwis ogłoszeń lokalnych tablica.pl gdzie każdy może pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Czy taki serwis ma rację bytu to nie jestem przekonany do tego, bo to kolejna tablica ogłoszeniowa tylko, że w formie cyfrowej. Pomijam fakt, że ceny są tam spore jak za coś używanego. Jest jakiś sens korzystania z czegoś takiego?
    Cytuj
  • Enterowiec 2 cze 2011, 12:07
    no ceny są tam dość wysokie jak za rupiecie. Właścicielom trudno rozstać się z pamiątkami, ale to typowe dla Polaków-chomików.
    Cytuj
  • Buyer 2 cze 2011, 14:48
    Też mam wrażenie, że sporo ofert cenowych jest wzięta jakby z kosmosu. Ja tam nie korzystam z takich serwisów, a odwiedziłem go tylko ze względu na reklamy. Ktoś musiał się szarpnąć na reklamówki w telewizji. Właścicielowi bardzo zależy na użytkownikach. Co do ofert to każdy sprzedaje to co miałby wyrzucić.
    Cytuj
  • Pifko4YOU 2 cze 2011, 15:05
    Widziałem starego kompa za 700 zł (cena do uzgodnienia). Nie dałbym za to coś nawet 300 zł.
    Za 1200 zł można mieć nowego kompa na gwarancji, choć parametrami technicznymi i wydajnością by nie powalał.
    Cytuj
  • Asusek 2 cze 2011, 19:06
    To jest niemalże inwazja takich serwisów. Wcześniej tablica nazywała się szerlok.pl, a po przejęciu strony przez Allego (chyba przez nich) postawili na rebranding. Po co?
    Takich serwisów jest kilka w sieci jak wyprzedajemy.pl czy gratka.pl. Gdyby to ode mnie zależało, to i miał na to kasę to wolałbym przejąć już jakiś znany serwis niż stawiać na coś mało znanego.
    Cytuj
  • Kupiec 2 cze 2011, 20:36
    Ja myślę, że serwis ogłoszeń lokalnych ma rację bytu, a Allegro przejmując serwis dobrze widziało co robi. Na tym pierwszym ludzie wystawiają co to mają w obrębie danego miasta i dostawa odbywa się face-to-face w przeciwieństwie do Allegro, gdzie z reguły sprzedaje się na cały kraj. To nic innego jak pewna synergia i uzupełnienie się.

    Faktycznie co do cen to niektórzy przeginają, ale skoro od tego nie płaci się prowizji to każdy daje aby dostać jak najwięcej.
    Cytuj
  • StachuSHOP 2 cze 2011, 22:56
    Nie znam się na takich serwisach, ale zagrożeniem dla lombardów to one raczej nie są, chyba że ktoś liczy na kasę od ręki.
    Też sądzę, że sprzedaż w obrębie jakiejś miejscowości ma większy sens niż opychanie staroci za pośrednictwem ogólnokrajowych portali. Ale skoro oni nie pobierają prowizji to z czego taki serwis się utrzymuje.? Dobrymi wujkami przecież nie są.
    Cytuj
  • FireWaLL 3 cze 2011, 1:57
    Na pierwszy rzut oka większość ofert to totalne nieporozumienie w kwestii ceny, ale może tyć wynikiem sentymentu do rzeczy. Jednak z punktu widzenia szperacza takie serwisy to żyła okazji. Nie raz można spotkać coś np. książkę, którą trudno szukać w księgarni czy antykwariacie. Po co rejestrować się w serwisie, by sprzedać jedną książkę, a na tablica.pl zdaje się nie trzeba mieć nawet konta, aby wystawiać rzeczy.
    Coś musi być na rzeczy skoro Allegro zainteresowało się takim portalem. Ta grupa nie pcha się w projekty które nie mają szans na sukces.
    Cytuj
  • Basia26 3 cze 2011, 7:26
    O ciuchach też warto wspomnieć. Może używane, ale niekiedy bardzo oryginalne i warto je mieć. Sporo moich znajomych chodzi do ciucholandu to tam można czasami dostać fajne rzeczy. I tak samo jest tutaj.
    Z takich różnych kolekcji można stworzyć tzw. sety i być tak oryginalnie ubranym jak Tomasz Jacyków (ale nie przepadam za nim).
    Normalnie nie byłoby na to szans. Tylko trzeba siedzieć przed ekranem i śledzić te oferty, a na to nie mam czasu.
    Cytuj
  • Watcher 3 cze 2011, 8:37
    StachuSHOP napisał:Nie znam się na takich serwisach, ale zagrożeniem dla lombardów to one raczej nie są, chyba że ktoś liczy na kasę od ręki.
    Też sądzę, że sprzedaż w obrębie jakiejś miejscowości ma większy sens niż opychanie staroci za pośrednictwem ogólnokrajowych portali. Ale skoro oni nie pobierają prowizji to z czego taki serwis się utrzymuje.? Dobrymi wujkami przecież nie są.
    Serwis utrzymuje się pewnie z reklamy kontekstowej no i ma wsparcie finansowe Allegro. W przyszłości pewnie będą pobierać opłaty za wyróżnienie oferty lub ewentualnie za dodanie oferty. Wbrew pozorom taki serwis nie wymaga aż tak dużych nakładów finansowych jak mogłoby się wydawać. Oprócz paru fotek itd, jedna oferta zajmuje mało miejsca na serwerze, a po za tym nie kupuje się żadnych wiadomości agencyjnych typu PAP czy IAR, a te potrafią kosztować zwłaszcza PAP.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum