Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak usunąć blizny, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak usunąć blizny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Aubiergine 9 wrz 2010, 8:03
    Nooo, na pewno warto, wiele bym dala żeby nie wstydzić się w stroju kapielowym, albo móc założyć bluzke z dekoldem na plecach!
    Cytuj
  • Stinaa 9 wrz 2010, 12:02
    A czy ktoś stosował maści czy kremy rozjaśniajace blizny i może coś polecić? Moja blizna nie jest bardzo duża i tylk otroszkę wypukła, ale najgroszy jest jej kolor, tworzy okropna, czerwoną plamę, która rzuca się w oczy:/
    Cytuj
  • Lilijka 9 wrz 2010, 14:49
    Witam, ja również używałam masci cepan i jestem bardzo zadowolona. Maść nie pachniała zbyt ładnie (zawiera chyba wyciąg z cebuli), ale zmuszałam się, bo lekarz powiedział, że zadziała tylko jak będę często ją stosować. I po kilku miesiącach juz było dwa razy lepiej! Ale jeszcze smarowałam tylko coraz rzadziej aż blizna zrobiła się płaściutka i duuuzo jasniejsza. Także polecam serdecznieuśmiech
    Cytuj
  • Stinaa 9 wrz 2010, 16:09
    Lilijka a możesz napisać jakiego rodzaju to była blizna? Ale rozumiem, że od początku smarowałaś tak?
    Cytuj
  • Cloudy 9 wrz 2010, 18:06
    Moja mama używała maści alcepalan też z dośc dobrym efektem, kuracja trwała przez około rok, ale efekty były dobre.
    Cytuj
  • Lilijka 9 wrz 2010, 21:31
    Ja mam bliznę na ręce po złamaniu (trzeba było rozciąć rekę i miałam dwa dreny - takie rurki, po nich też mi zostały dwie małe okragłe blizny) było to siedem lat temu, ale nie wcierałam tej masci tuż po operacji, zaczęłam chyba pare miesięcy po. Ja kzaczęło do mnie docierać jaka bliznę będę miałauśmiech Bo ta blizna była na poczatku okropna, twarda i czerwona. Maść ją stopniowo rozmiękczyła i rozjaśniła.
    Cytuj
  • Bancroft 10 wrz 2010, 0:46
    Moja siostra długo walczyłam z bliznami, trochęsie wykosztowała na dermabrazję, ale dopiero operacja plastyczna (wycięcie blizny) przyniosła dobry efekt. Potem oczywiście jeszcze smarowanie, masowanie. Dodam, że była to duża blizna na nodze po wypadku samochodowym. Teraz jest o wiele mniejsza i jasniutka, nie zwraca niczyjej uwagi. Ale trzeba było dużo wytrwałości zeby tak było. A i oprócz masci (siostra kupowała contratubex) używała silnych filtrów na słońce żeby tego nie opalać.
    Cytuj
  • casia1980 10 wrz 2010, 1:37
    Chyba najlepiej by lekarz ocenił jaka metoda będzie najlepsza do usunięcia danej blizny. Na niektóre maści nie pomogą, choć żeby był efekt to trzeba ich używać bardzo długo i systematycznie. Mi pan doktor nabiłdo głowy, że najważniejsze jest rozmasowywanie blizny niż to czym się ją smaruje...
    Cytuj
  • nafnafff 10 wrz 2010, 8:49
    Jeśli chodzi o przebarwienia to słyszałam, że istnieje coś takiego jak pigment, który wstrzykuje się pod skórę, aby blizny nie były ta kwidoczne.
    Cytuj
  • Lilijka 10 wrz 2010, 12:09
    To chyba jest rodzaj tatuażu... Czytałam, że plamy powstałe w wyniku bielactwa pokrywa się tatuażem, wprowadzajć pod skórę cielisty barwnik.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum