Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak usunąć blizny, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak usunąć blizny

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • caipirinha 10 wrz 2010, 14:30
    Przypomniało mi sie, że moja mama jak miała bliznę po operacji używala Epitheliale z firmy A-Derma. Ten preparakt był bardzo skuteczny. Kolor blizny praktycznie zlał się z kolorem normalnej skóry.
    Cytuj
  • Bancroft 10 wrz 2010, 16:59
    Przypomniało mi się jeszcze o kremie o nazwie Tointex, można stosować na przemian.
    Cytuj
  • Barbra67 10 wrz 2010, 20:41
    W likwidowaniu blizn badzo pomaga uciskanie i masowanie blizny, najlepiej od razu gdy te blizny się pojawiają. Maści i kremy pomagają rozmiękczyć zgrubiałe tkanki, ale liczy sie przede wszystkim masaż.
    Cytuj
  • Zoe87 10 wrz 2010, 22:45
    Moja siostra również miała bliznę po ciąży, lekarz kazał jej przyklejac specjalne plastry tak, aby skora wokół blizny nie była napięta. Te opatrunki ściągała tylko na czas wmasowywania blizny, kilka razy dziennie i koniecznie wzdłuż. Teraz blizny praktycznie nie widać, nie czuje też zgrubiałej tkanki, skóra jest dośc elastyczna, tylko troszke grubsza niż normalnie. A do masowania stosowała contratubex polecony przez lekarza.
    Cytuj
  • Stinaa 11 wrz 2010, 6:30
    Lilijka napisał:To chyba jest rodzaj tatuażu... Czytałam, że plamy powstałe w wyniku bielactwa pokrywa się tatuażem, wprowadzajć pod skórę cielisty barwnik.
    Naprawdę robi się cos takiego? Pierwsze słysze przyznam...
    Cytuj
  • Bancroft 11 wrz 2010, 7:56
    Tak ogólnie to jest na podobnej zasadzi jak makijaż permanentny. Trzeba go powtarzać, ale wystarcza na kilka lat.
    Cytuj
  • franusia 11 wrz 2010, 11:45
    Mam pytanie to jak to w koncu jest z tym smarowaniem blizn, czy robi się to odrazu jak rana się zagoi? Mojej mamie lekarz powiedział, że ma stosowac contratubex dwa miesiące po operacji dopiero... ale na samej masci pisze, żeby od razu...
    Cytuj
  • casia1980 11 wrz 2010, 12:20
    Im wczesniej tym lepiej. Jesli dojdzie do przerostu blizny to już trudno będzie z nia cokolwiek zrobić. Szczególnie za pomoca masci...
    Cytuj
  • Bancroft 11 wrz 2010, 14:16
    Masowac jak tylko się zagoi!
    Cytuj
  • Ronjaa 11 wrz 2010, 16:58
    Blizny nalezy smarować jak tylko rana się zagoi i to nie preparaty działają tylko masaż z ich uzyciem! A do tego totalne osłanianie przed słońcem. Blizny z czasem i tak bledna, ale trwa to dość dlugo i trzeba dbać żeby nie uległy przerostowi i przebarwieniom. Na blizny dość stare i wypukłe (nawet dwuletnie) pomagają pllastry uciskowe do stosowania przez całą dobę i preparaty z silikonem do masowania. Ale wszystko to zadzialać może tylko wtedy gdy jest systematyczne stosowanie. Jeśli blizna jest duża pozostaje raczej tylko chirurgia - plastyka, czyli wycięcie, ewentualnie dermabrazja...
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum