Favore.plForumPozostałe tematy

Segregowanie śmieci, strona 6

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Segregowanie śmieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 z 6
  • mrnobody656 18 lut 2011, 15:31     (ostatnio zmieniony przez autora 18 lut 2011, 15:33, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja segreguję śmieci i myślę, że jest to obowiązek każdego z nas. Szkoda, że w Polsce nie ma restrykcyjnego prawa, które nakłada kary na tych, którzy tego nie robią. Ubolewam również, że koszt butelek zwrotnych jest u nas tak niewielki. W Holandii, cena opakowania, butelki stanowi 80% ceny towaru. I mówię tu o wszelkich butelkach.
    Cytuj
  • grubystach 18 lut 2011, 15:59
    Też jestem tego zdania. Szkoda tylko, że u nas z jednej strony nakręca się propagandę, a z drugiej nic nie robi w tym kierunku żeby te nasze zabiegi, jak choćby segregacja śmieci miały realny skutek. Ale większość ludzi sobie z tego oczywiście nie zdaje sprawy i poddaje się tej propagandzie...
    Cytuj
  • fantazja00 2 mar 2011, 13:28
    Prawda jest taka, że każdy wie jak ważne jest segregowanie śmieci, ale jak przyjdzie co do czego to ludzie bardzo szybko o tym zapominają i wyrzucają wszystkie odpadki razem, co np. w Skandynawii jest nie do pomyślenia...
    Cytuj
  • porszat 24 sie 2011, 10:42
    Segregacja śmieci to podstawa. Trzeba zwłaszcza w dzieciach wyrabiać taki nawyk. Nie jestem ekooszołomem ale ekologia jest bardzo ważna, po śmieciach przychodzi potem czas na ekologiczne budownictwo, solary czy ogrzewanie. Po za tym chodzi o zwykłą estetykę jeżeli ktoś docenia wagę segregowanie to raczej mało prawdopodobne jest że wywiezie śmieci do lasu lub wyrzuci na ulicę.
    Cytuj
  • 21 cze 2012, 11:59
    Myślę, że większości z nas segregacja śmieci przychodzi dość ciężko, dlatego że nikt nas tego nie nauczył. Dlatego tak istotne jest, aby nasze dzieci uczyć troski o środowisko. W przeciwnym razie nasi wnukowie będą mieszkać w betonowej dżungli, a niektóre gatunki zwierząt będą znali tylko z książek. Kiepska perspektywa.
    Cytuj
  • 14 sie 2012, 12:47
    Ja od samego dziecka byłam uczona, by brać karton i segregować odpady. Teraz w taki sam sposób uczę swoje dzieci. Wychowanie to podstawa. Bez tego żaden człowiek się później tego nie nauczy.
    Cytuj
  • faworytowy 14 sie 2012, 18:21
    Od kiedy weszla moda segregowania smieci, robie to caly czas. Widocznie ma to jakis sens, skoro robia tak wszyscy ,nie tylko zreszta w Polsce. Ten sam system jest stosowany we wszystkich krajach. A jesli chcemy miec czyste srodowisko, nalezy to niestety robic. My mamy czyste sumienie,a co robia ze smieciami zabranymi od nas,.to jest juz ich niestety sprawa. przymrużenie oka
    Cytuj
  • 17 sie 2012, 11:36
    Większość nadal nie przywiązuje wagi do odpowiedniej segregacji swoich odpadów. Nawet nie zdają sobie sprawy, że jak ważny jest recykling dla naszej zanieczyszczonej planety. Widać już różne anomalie pogodowe.
    Cytuj
  • Berenika30 8 mar 2015, 17:52     (ostatnio zmieniony przez autora 13 mar 2015, 12:22, w całości zmieniany 2 razy)
    Ja zawsze staram się nie przyczyniać do zaśmiecania środowiska. W związku z tym wrzucam do odpowiednich pojemników: szkło, papier i odpady naturalne. Jedyne czego nie wrzucam do kontenerów to różnego typu metale kolorowe, bo jeżeli uzbiera się ich nieco u mnie w domu, albo na działce odwożę je bezpośrednio do skupu i zawsze są to dodatkowe pieniążki http://www.skup-zlomu.net/
    Cytuj
 1 2 3 4 5 6 z 6
Pozostałe tematy - dyskusje na forum