Favore.plForumPozostałe tematy

Segregowanie śmieci, strona 5

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Segregowanie śmieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 z 6  
  • casia1980 17 lut 2011, 19:50
    Prawda jest taka, że im bardziej bogate społeczeństwo tym większa tzw świadomość ekologiczna, a co za tym dize większa presja (niedługo będzie po prostu wypadało ssegegowaćuśmiech ) albo wręcz przymus. W Szwecji np worki do sortowania są za darmo, a nieposortowanych śmieci nikt nam spod mieszkania nie odbierze. To skutecznie motywuje ludziprzymrużenie oka
    Problem w tym, że sortowanie nie zawsze jest korzystne. Np w przypadku produkcji papieru z makulatury wymaga to uzycia wiekszej ilości szkodliwych substancji chemicznych. Warto się troszkę doedukowaćprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Niania90 17 lut 2011, 22:04
    A gdzie się powinno wrzucać takie kartoniki po napojach, sokach, mleku? Bo niby to papier, ale ma w środku jakąś taką folię chyba, takie srebrne. To chyba nie jest papier...
    Cytuj
  • Blueberry28 18 lut 2011, 1:50
    Takie pudełka mają w środku metalową folię, ale głównie są zrobione z papieru i to papier się odzyskuje. Z tego co mi wiadomo to należy je wrzucać razem z papierem, ale przedtem przepłukać troszkę wodą, bo resztki w środku szybko gniją.
    Cytuj
  • Labradorka 18 lut 2011, 7:03
    Ja mam jeszcze problem z róznymi folderami, gazetkami z hipermarketów i tego typu papierem, czy to się nadaje na makulaturę? Ten papier jest taki śliski i ma chyba strasznie dużo farby. Gdzie wyrzucać takie papiery?
    Cytuj
  • Hunny8 18 lut 2011, 8:16
    Tak samo jak inne rodzaje papieru - na makulaturę! Co prawda te gazetki są zrobione z papieru najgorszej jakości, bo ma on bardzo mało celulozy, ale nadają się na... papier toaletowyuśmiech Nie wolno tylko zatłuszczonych papierów dawać na makulaturę.
    Cytuj
  • MemoNemo 18 lut 2011, 9:47
    Jeśli chodzi o dokształcanie to polecam link:
    http://zapytaj.com.pl/Category/006,007/2,14386,Dlaczego_ludzie_powinni_segregowac_smieci_.html
    Cytuj
  • Domatorres 18 lut 2011, 10:29
    Jestem jak najbardziej za ochroną środowiska, jednak póki co w kwestii segregowania jestem nastawiony sceptycznie. Uważam, że nie nalezy się łatwo poddawać tej propagandzie, bo to nie jest do konca tak, że zbawiamy dzieki temu świat. A raczej pod przykrywką ratujących Ziemię akcji podstepnie wyciąga się pieniądze z naszych kieszeni!
    Cytuj
  • Blueberry28 18 lut 2011, 13:23
    Dlaczego tak uwazasz? Skoro piszesz takie zarzuty to jakos to uzasadnij hm?
    Cytuj
  • Domatorres 18 lut 2011, 15:06
    Ktos poruszył tu koszty wywożenia śmieci - miieszkając w dużym bloku 25zł to naprawdę dużo. Przypomianm sobie jak kilka lat temu drastycznie podnieśli tą sumę. A wzięło się to właśnie stąd, że musimy zapłacić juz nie za jeden kurs śmieciarki na wysypisko, ale odbieranie róznych rodzjaów odpadów, sortowanie, mycie itd. I ja nawet nie miałbym nic przeciwko temu żeby za to płacic, gdyby to rzeczywiście było przetwarzane. Ale jak dowiaduję się, że te osobne kontenery na różne surowce są tylko w celach edukacyjnych to nie mam zyczenia za to płacić! (no a muszę) I to mi się nie podoba.
    Cytuj
  • Mizantrop 18 lut 2011, 15:08
    Ja powiem więcej: te wszystkie "ekologiczne" dzialania sa dotowane przez gminy, czyli z naszyhc podatków. A więc tak naprawdę dwukrotnie na to wykładamy pieniądze. Tak to właśnie ci co sa blisko koryta potrafią "umiejętnie" zarządzać naszymi pieniędzmi:/
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum