Favore.plForumPozostałe tematy

Segregowanie śmieci, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Segregowanie śmieci

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 4 5 6 z 6  
  • panchita 15 lut 2011, 10:51
    Mnie się wydaje, że i tak się sporo robi w kwestii odzyskiwania surowców. Widziałam kiedyś w tv program o tym jak się plastikowe butelki przetwarza, najpierw na takie granulki, a potem robią z tego materiał typu polar, wypełnienia kurtek, materacy i inne rzeczy! Nawet jeśli tylko część śmieci się w ten sposób odzyska to i tak warto segregować! Ja w kazdym razie to robięuśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 15 lut 2011, 13:34
    Ja też segreguję (plastik, papier i szkło) i myślę, że warto! Nie chcę żeby moje dzieci utonęly w moich śmieciach... Jest takie powiedzenie, że świata nie odziedziczyśmy po naszych rodzicach, ale pożyczyliśmy od naszych dzieciuśmiech
    Cytuj
  • Eli2010 15 lut 2011, 15:16
    Mój brat mieszka w Austrii. Tam to jest normalne, że wszyscy wrzucają śmieci do osobnych konetenrów, mają przy domach kilka kubłów. Za wrzucenie plastiku do np pojemnika na szkło można płaci się duży mandat! Fajnie by bylo jakby w Polsce też to bylo normalne.
    Cytuj
  • Sissi87 15 lut 2011, 18:24
    No niestety Polacy traktują segregację jak karę i dopust bożyprzymrużenie oka Jesteśmy w ogonie, dlatego tym bardziej trzeba edukowac społeczeństwo.
    Cytuj
  • 30m1n1k4 15 lut 2011, 19:13
    ciekawa jestem kiedy sie czegoś takiego doczekamy... mam wrażenie, ze nan iektórych podziałałby tylko przymus i grożące karyskrzywienie tak jakby nie byli częścią tej planety i mieli jakąs alternatywę niż życie tutaj.
    Cytuj
  • Labradorka 15 lut 2011, 22:24
    Ja bym chciała segregować, np plastikowe opakowania wrzucam do kontenera na tworzywa sztuczne, ale nie wiem co zrobić np z organicznymi podpadkami? Mieszkam w bloku, nie mam kompostownika. Czy jest jakieś miejsce gdzie mozna by to składować? Przecież to akurat najszybciej by sie zutylizowało i jeszcze rośliny miałyby z tego pożytek...
    Cytuj
  • Hunny8 16 lut 2011, 0:51
    No nie ma takich "publicznych" miejsc na takie odpady, ale z tym to kaurat najmniejszy problem, o nawet jak trafi na wysypisko to i tak najszybciej się rozłoży nie? Gorzej, że np styropian też tam trafia, bo nie nadaje się do kosza na plastik ani tym bardziej żadnego innego. Ale i tak dobrze,że tyle surowców można odzyskać. A bardziej zaangażowani moge jeszcze na tym zarobićprzymrużenie oka
    Cytuj
  • freshuser 16 lut 2011, 1:27
    Wg mnie to firmy wywożące odpady powinny sie zajmować sortowaniem. Ja mieszkam w bloku. Moi starzy płacą za wywożenie śmieci 25 zł miesięcznie! A na blok przypada jakies 120 mieszkań, więc to naprawdę jest mnóstwo forsy. więc uważam, że to oni powinni tym się zajmować, tym bardziej, że ktoś mógłby ich przeszkolić jak to robić.
    Cytuj
  • yellowphone 16 lut 2011, 8:44
    Pomyśl jak wygladałoby segrgowanie jednej wielkiej góry śmieci, gdzie sie znajdują wszelkie odpadki, w porównaniu z tym, że Ty mógłbyś zbierać do worka czyste (po wodzie) plastikowe butelki albo składać kartki i gazety di pudełka. Myślisz, że za taką pracę to są aż tak wielkie pieniądze? Gratuluje prospołecznej postawy przebiegły
    Cytuj
  • Farrel 16 lut 2011, 10:37
    Hunny8 napisał:No nie ma takich "publicznych" miejsc na takie odpady, ale z tym to kaurat najmniejszy problem, o nawet jak trafi na wysypisko to i tak najszybciej się rozłoży nie? Gorzej, że np styropian też tam trafia, bo nie nadaje się do kosza na plastik ani tym bardziej żadnego innego. Ale i tak dobrze,że tyle surowców można odzyskać. A bardziej zaangażowani moge jeszcze na tym zarobićprzymrużenie oka
    A niby jak można zarabiać na segregowaniu śmieci?
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum