Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • nouv88 5 lut 2011, 16:13
    Gotowałam na kuchence gazwoej, na płycie ceramicznej i teraz mam indukcyjną. Jest najlepsza! Powiem tak jak męczyłam sie z myciem gazówki to marzyłam o elektrycznej, ale ta zwykła też wiecznie była niedomyta, bo sie przypalało. A wręcz częsciej cos wykipiało, bo trudniej bylo wysterować moc pod garnkiem niż w gazowej. Teraz mi sie nie przypala, płyta jest czyściutka i to dla mnie rewelacjauśmiech Co do oszczędności to teraz aż tak strasznie się cenowo nie różnią, więc nie jest to jakas inwestycja stuleciaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • becia_koronczarka 5 lut 2011, 18:24
    Podobno takie modele cieszą się wzięciem: http://plyta-indukcyjna.pl/amica-plyta-indukcyjna
    (polecał mi kolega, który ma coś takiego w swojej kuchni)
    Cytuj
  • Domatorres 5 lut 2011, 22:03
    Z tego co piszecie to jakoś nikt nie zauważył mega oszczędności po zakupie płyty indukcyjnej, ale może to się zwraca po dłuższym czasie użytkowania... mnie osobiście przekonuje jeszcze jeden argumetn, mianowicie ekologia. Skoro nie marnuje sie energii na podgrzewanie plyty, a cała moc idzie prosto do garnkauśmiech
    Cytuj
  • Yago 6 lut 2011, 0:57
    To jest racja. A ekologicznego punktu widzenia to na pewno indukcja bije na głowę tradycyjne płyty. Ale z ekonomicznego też jest lepsza i prędzej czy później na pewno to zauważyszuśmiech
    Cytuj
  • Gaik 6 lut 2011, 8:34
    Ja urządzając chatę zdecydowałam się jednak na zwykłą płytę, wtedy ta różnica w cenie była znacznie większauśmiech Ale nie żałuję, jestem wręcz bardzo zadowolona ze swojej kuchni. Jest wydajna, pewnie nie tak jak indukcja, ale trzeba nauczyć się jak nią efektywnie sterować. Z myciem też nie ma problemów. Są specjalne środki do mycia i bardzo skutecznie usuwają wszelkie przypalone brudy.
    Cytuj
  • marek_kk 6 lut 2011, 9:09
    Ja z tym sterowaniem mam często problem... jak cos zaczyna kipić to zmniejszam moc, ale trochę czasu mija zanim zmaleje temperaturaskrzywienie Indukcyjna reaguje o wiele szybciej i to jest dla mnie wielka zaleta.
    Cytuj
  • Tomatofan 6 lut 2011, 11:07
    Indukcja jak dla mnie bardzo ok, a z garnkami nie ma co przesadzać, zwykłe emaliowane dają radę. Musi byc tylk ogarnek z płaskim dnem i taki co magnes przyciąga.
    Cytuj
  • D3niCle0 6 lut 2011, 12:34
    Podobno z Olkusza są bardzo dobre. Emalia Olkusz czy jakoś tak podobna nazwauśmiech
    Cytuj
  • 30m1n1k4 6 lut 2011, 16:32
    A czy to prawda, że żeby dobrze działała taka płyta indukcyjna to garnek nie może wystawać poza pole? Czyli trzeba by było zmierzyć średnicę garnków żeby pasowały...
    Cytuj
  • fhdona 11 lut 2011, 22:59
    witam! mam problem. Użytkuje płyte indukcyjna amici- gdy mam właczony jeden z palników po np prawej stronie i potem właczam drugi palnik tez po prawej stronie płyty to w tym najpierw wlaczonym gwałtownie wzrasta mi moc gotowania i np zupa ucieka. są to kilkusekundowe wzrosty mocy tj wzrost, spadek, wzrost spadek i tak do 2-3min. Uwazam to za nienormalne zebym przed wspomnianym uruchomieniem 2 palnika musiała w tym pierwszym właczonym zmniejszyc moc zeby moc drugi właczyc i nie zbierac potraw z płyty. Mam nadzieje ze jest to w miare zrozumiale napisane. czy ktos ma podobny problem? Serwis uznal to za normalne ale z kim rozmawiam kto ma indukcje takich cudów nie ma. Takie cuda maja miejsce pomiedzy dwoma prawymi polami i dwoma lewymi polami ale nie np na skos właczonymi.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum