Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?, strona 5

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Płyta kuchenna - ceramiczna czy indukcyjna?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • michal299 22 gru 2011, 14:27
    Indukcja czy ceramika? No więc tak. Ja, kiedy kupowałem swoje AGD, wyniosłem z domu zasadę, że „tylko piekarniki Whirlpool i kropka”. Ale jeśli chodzi o wybór indukcja czy ceramika, to już miałem problem i musiałam się sam zdecydować, inaczej niż w przypadku piekarnika. Jedna rzecz mnie przekonała – jeśli chcę podgrzać talerz, aby utrzymać np. naleśniki w cieple, kiedy smażę resztę, to tylko ceramika, bo na indukcji talerza nie podgrzeję uśmiech
    Cytuj
  • lansjer 5 mar 2012, 16:01
    Ja znów zdecydowanie stawiam na indukcję. Mam małe dzieci, a w przypadku dwójki urwisów bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu.
    Tak jak przedmówca mam piekarnik Whirlpoola. Zachwycają mnie dwie rzeczy: funkcja samoczyszczenia i możliwość pieczenia trzech potraw jednocześnie.
    Cytuj
  • stylowa_dama 21 mar 2012, 10:28
    Oczywiście tylko indukcja, o zaletach można pisać wiele, sama używam i jestem zadowolona, a swoją drogą kuchnia się prezentuje niesamowicie z płaską szklaną płytą a nie starą kuchenką gazową.
    Cytuj
  • Maderro 23 lip 2012, 9:26
    lansjer teraz większość dobrych piekarników ma już funkcję samooczyszczenia. Nic odkrywczego. W piekarniku możesz piec nawet 4 potrawy. To też nic wyjątkowego. Jeżeli chodzi o płyty grzewcze to tu się absolutnie zgodzę, w przypadku dzieci zapewniają największe bezpieczeństwo w kuchni. Poza tym wszystko zdecydowanie szybciej się gotuje. Pamiętam jak na płycie ceramicznej rodziców gotowałam wodę 3 minut, a na swojej gotuje się w 1 min.
    Cytuj
  • ada_38 9 wrz 2012, 17:50
    To faktycznie szybko 1 min, ja też zastanawiam się jaką kupić płytę ale mi przede wszystkim zależy żeby płyta była przede wszystkim ekonomiczna, nie wiem co teraz taniej wychodzi, natomiast zdecydowanie bardziej podobają mi się płyty indukcyjne
    Cytuj
  • panka 23 wrz 2012, 15:55
    płyty indukcyjne może i są fajne, ale do najtańszych nie należą. Na dodatek trzeba zaiwestować w garnki i patelnie przystosowane do indukcji, co też nie jest tanie.
    Cytuj
  • montazkuchni 26 sie 2015, 15:32
    Niekoniecznie trzeba inwestować w nowe garnki. Stare emaliowane też będą działać. Ważne żeby garnek zawierał w sobie żelazo.
    Garnki powinny mieć dno, które przyciąga magnes. uśmiech
    Cytuj
  • dydx 27 sie 2015, 17:06
    Chyba nie można tak odgórnie osądzić, co jest lepsze, to zależy od sytuacji, budżetu itp. Ale trzeba przyznać, że indukcja, choć wciąż nie jest najtańsza, to koszty instalacji są mniejsze niż parę lat temu.
    Cytuj
  • Luiziana 7 sie 2019, 12:46
    Płyta zdecydowanie indukcyjna. Koleżanka ma SenseBoil Electroluxa jest bardzo zdowolona, bo jest funkcja ze nic nie wykipi
    Cytuj
  • Uncia 18 sie 2019, 13:33
    Też szukam płyty indukcyjnej, myślałam o tej z Electroluxa 600 FLEX Infinite, ładnie wygląda do tego co ważne dla mnie można gotować w garnkach o różnych kształtach.
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum