Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Smugi po malowaniu ścian - co robić?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Smugi po malowaniu ścian - co robić?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zbigniewbad 12 gru 2010, 12:54
    Witam jestem nowy ale odpowiedz na problem pasów przy patrzeniu pod kątem
    wynika raczej z winy malującego. Pasy to wynik z najeżdżania wałkiem na poprzednią
    warstwę bez rozczesywania zjeżdżając w jednym kierunku [ w dół lub w górę]
    Cytuj
  • grandtech 12 gru 2010, 19:46
    Masz sporo racji Kolego. Pisałem już wcześniej że na ten problem składa się kilka przyczyn i ta którą opisujesz to też jedna z nich.Zgoda na pewno a tym że żaden podkład i żadna farba nie pomoże jak malarz się dopiero uczy albo mu się wydaje że umie.
    Cytuj
  • brazil78 6 sty 2011, 22:27     (ostatnio zmieniony przez autora 6 sty 2011, 22:36, w całości zmieniany 1 raz)
    Witam.Szczerze mówiąc w branży budowlanej już trochę pracuję i powiem wam, że pasy to dość duży problem. Gdy zaczynałem w tym fachu to nie miałem tego problemu i wiem co piszę bo ostatnio malowałem mieszkanie które robiłem sześć lat temu. Teraz gdy wydawało by się że z wiekiem przychodzi doświadczenie, to przyznam, że się zawiodłem sam na sobie bo od dłuższego czasu mam problem właśnie z pasami. Próbowałem juz wszystkiego, a nie wspomnę ile wydałem na wałki. Teorii było wiele. I po dziejszym malowaniu ścian zasiadłem do kompa by szukać pomocy i w ten sposób tu trafiłem.
    Jeden z Was pisał że na pasy może składać się kilka czynników i w pełni się zgadzam. I wydaje mi się że nie wałek jest przyczyną, nawet nie sama farba, choć są gorsze i lepsze (każdy malarz ma swoja ulubioną markę farb) i nie grunty i podkłady i techniki ich nakładania. Szpachlowanie też nie ma tu znaczenia (tak uważam) i jestem skłonny przyznać rację że nie można zaczynać malowania kolejnego pasa, zaczynając od końca poprzedniego.
    Ale jutro będę malował kolejne ściany i zobaczymy co się z tego urodzi. Jeśli bedzie tragedia to się poddaję. Nawet gruntowałem na krzyż, dwa razy itp. i nic.
    Jeśli dobrze pamiętam to tak właśnie kiedyś malowałem i chyba tak robił mój ojciec.
    Ale najciekawsze jak oglądam jakiś program w TV o remontach np. Angli , często widze pasy i jak bez ogródek chłopaki dużą część mniejszych ścian i narożników maluja pędzlami i nikt tego nie rozjeżdża wałkiem dla ładnej faktury. Tam nikomu to nie przeszkadza. Tak samo jest w Dani. Wiem bo pracowalem tam osiem miesięcy. W Belgi też nikt nie bierze do głowy. A to z kolei wiem bo kuzyn tam pracował dziewieć lat.
    Cytuj
  • elmar26 7 sty 2011, 16:59
    tylko i wylacznie jest to wina farby kup innej marki nie koniecznie drozsza to sie przekonasz
    Cytuj
  • brazil78 8 sty 2011, 0:00
    Elmar po części masz rację i choć nie chcę faworyzować żadnej firmy to uważam że Flugger ma najlepsze farby a przedewszystkim Flutex 2, sufitówka to rewelacja. Najgorsze ja dla mnie są farby Dekorala i Duluxa, ale jak już pisałem wcześniej każdy malarz ma swoje ulubione farby. Dulux jak dla mnie to bardzo słaba farba i choć zostawia bardzo delikatna fakturę to bardzo szybko się "wykręca" . Generalnie jak dla mnie to kiepska farba.
    Wrócę do mojego pierwszego postu i tak jak pisałem zastosuję się do zaleceń jednego z Was czyli, bez rozpoczynania następnego pasa na końcu poprzedniego (brzmi skomplikowanie uśmiech a nie tak jak wcześniej że nastepny pas zaczynałem malować na zakładkę i o to CUD. Sprawdziło się ale zastanawiam się czemu kilka lat temu zmieniłem technikę malowania właśnie na tą nieprawidłową. Już miałem wrażenie że mój rozwój się zatrzymał a nawet zaczął się cofać uśmiech
    No nic, ważne że można liczyć na ludzi dobrej woli którzy podzielą się swoimi doświadczeniami.
    Cytuj
  • papaj4910 22 sty 2011, 17:23
    Panowie,czytam te wasze wypowiedzi i każdy ma jakieś doświadczenie w tych sprawach,każdy miał podobny lub inny przypadek,wina gruntu lub farby,moim zdaniem jest to wina samego malarza.Też to przerabiałem,był stres,nerwy,ale pokazali mi raz i po problemie,OD wielu lat nie używam kratki do malowania bo to bzdura,rolka do wiadra i na ściane,dokładnie rozrolować góra,dół-potem poprzecznie i końcowe góra-dół,nie oszczędzaj farby,i problem pasów masz rozwiązany.
    Cytuj
  • papaj4910 22 sty 2011, 22:57
    Następny MURATOR przebiegły
    Cytuj
  • grandtech 23 sty 2011, 17:33
    papaj4910 napisał:Następny MURATOR przebiegły
    Tam to dopiero jaja są.Lepsze jak na forum gazety.
    Cytuj
  • papaj4910 23 sty 2011, 22:38
    Bo jak ktoś się dopiero uczy ,to jak to nazwać? wielki uśmiech
    Cytuj
  • agent007 26 sty 2011, 16:37
    Pomaluj ściany jeszcze raz przebiegły
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum