Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaki skaner CCD czy CiS

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki skaner CCD czy CiS

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Korniszon 27 lut 2011, 11:31
    Mam zamiar kupić skaner do domu. Myślałem, że skaner to skaner. Jednak są jakieś CCD i CiS. Nic mi to nie mówi, a podobno to jest ogromna różnica w jakości skanowania. Na skaner mam max 500 zł. Dobrze aby skanował fotki i aby kolory były żywe i dobrze odwzorowane.
    Macie jakieś propozycje?
    Cytuj
  • Eru 27 lut 2011, 13:03
    Ogólnie mówiąc skaner CCD jest dokładniejszy, ale dłużej musi poczekac zanim coś się zrobi. Tam lampa (zimna katoda) musi się nagrzać co może trwac i 30 sekund. Później skaner rusza i przez jakiś czas oświetlenie działa po czym się wyłącza.
    Przy CiS zamiast katody są diody LED. Szybko startują, ale skan nie jest aż tak dobry jak przy CCD, choć to różnie bywa.
    Cytuj
  • gizmodo 27 lut 2011, 14:17
    W skanerze CCD do podświetlania używa się lampy z zimną katodą, dlatego najpierw musi się to nagrzać, ale za to można skanować nawet elementy 3D jak np. misie pluszowe. Taki skaner potrafi skanować obiekty w pewnej odległości od szyby.

    Natomiast CIS do podświetlania używa LED mały pobór mocy, ale słabe światło, dlatego można skanować tylko elementy 2D - kartki książki, kolory raczej dobre wychodzą. Kto co potrzebuje.
    Cytuj
  • PlugandPlay 27 lut 2011, 14:40
    CIS jest to skrót od Contact Image Scanner

    Skanery Cannona z serii N, w których zastosowano innowacyjną technologię CiS (opatentowaną przez Canon) są wyjątkowo płaskie i niewielkie, dzięki czemu nadają się do użytku zarówno w biurach, jak i w domach. Dzięki bardzo małemu zużyciu energii skanery SlimLine w wersji USB mogą być zasilane przez przewód USB, co pozwala wyeliminować nieporęczny zasilacz sieciowy oraz ograniczyć liczbę potrzebnych gniazd elektrycznych.
    Takie skanery są tańsze od CCD i zdaje się dużo trwalsze.
    Cytuj
  • Fotok 27 lut 2011, 15:09
    Diod LED, w odróżnieniu od lamp w skanerach CCD, nie trzeba rozgrzewać przed każdym skanowaniem. Po włączeniu, urządzenie jest od razu gotowe do pracy.

    Diody LED to niskie zużycie prądu co za tym idzie mogą być zasilane bezpośrednio z portu USB, co w połączeniu z ich niewielkimi gabarytami czyni je bardzo mobilnymi urządzeniami.

    Minusem zastosowania diod LED jest niskie natężenie dostarczanego przez nie światła, w efekcie czego skanowany dokument musi
    płasko przylegać do tafli skanera. Czasem jeśli obiekt jest oddalony o 0,5 mm od szkła zdolność rozpoznawania szczegółów spadła o połowę. !!!!
    Do zdjęć to raczej bym brał CCD.
    Cytuj
  • Unimatryca01 27 lut 2011, 16:16
    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który skaner jest najlepszy CiS czy CCD

    CiS - skanowanie dokumentów, pojedynczych kartek itp.
    CCD - zdjęcia, książki które nie przylegają do powierzchni skanera, negatywny fotograficzne itp.
    Cytuj
  • Korniszon 27 lut 2011, 20:02
    Skaner ma być uniwersalny. Nie chcę urzadzenia wielofunkcyjnego tylko sam skaner. Do zdjęć - no czemu mam 500 zł.
    Cytuj
  • Eru 27 lut 2011, 20:25
    za 500 zł to popatrz na Epson Perfection V330 Photo



    Skaner formatu A4 o rozdzielczości optycznej 4800 x 9600 dpi, posiadający 4 przyciski szybkiego uruchamiania. Wyposażony w interfejs USB 2.0. Obsługuje Windows 7, Windows Vista, Windows XP Professional x64, Windows XP, Mac OS X 10.3.9

    Cena to od 384 zł do 450 zł. I masz 2 lata gwarancji.
    Cytuj
  • DeepSpace 27 lut 2011, 22:54
    Ja bym polecił CanoScan LiDE 700F ok 400 zł w technologii CiS, ale takiej podrasowanej.

    Skaner posiada doskonałą rozdzielczość do 4 800 dpi przy dokumentach i 9 600 dpi przy filmach. Posiada też 4 praktyczne przyciski EZ na obudowie przeznaczone do funkcji podstawowych, łączących z oprogramowaniem i dających dostpę do licznych funkcji zapamiętania dokumentów. Jest zasilany bezpośrednio przez kabel USB 2.0.
    Może skanować będąc w dowolnej pozycji, zasilanie tylko z USB.
    Wada to kiepskie oprogramowanie dołączone do skanera i trzeba siągać sterowniki dla Windows 7.
    Cytuj
  • Telemaniak 28 lut 2011, 0:13
    Skaner skanujący w pozycji pionowej? Ciekawe rozwiązanie, bo zajmuje mało miejsca na biurku.
    Cytuj
1 2 z 2  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum