favore.pl
Favore.plUsługiUsługi dla firmy i biuraUsługi pozostałe

Alarmy, systemy alarmowe dla firm – projekt, montaż, serwis, naprawa

Jeśli chcesz zwiększyć bezpieczeństwo w siedzibie swojej firmy, opuszczać miejsce pracy bez obaw o pozostawione tam mienie, zwróć się do fachowców od zabezpieczeń alarmowych. Tu znajdziesz oferty sprzedaży i montażu nowoczesnych systemów alarmowych. Zamów projekt dostosowany do Twoich potrzeb. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Chciałbyś założyć system alarmowy w swojej firmie? A może posiadasz już alarm, ale nie działa prawidłowo? Najlepsze systemy alarmowe zaproponują Ci nasi specjaliści – zapewnią projekt, montaż, serwis oraz naprawę!

Opisz dokładnie, jakiego rodzaju systemy alarmowe Cię interesują.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 10  

Alarmy i systemy alarmowe

System alarmowy jest również nazywany Systemem Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN). Stanowi on jeden z bardziej skutecznych i popularnych sposobów zabezpieczenia budynku. Głównym celem takiego systemu jest zapewnienie bezpieczeństwa na terenie konkretnego budynku oraz ochronienie go przed niebezpiecznymi aktami lub wypadkami np. włamaniem, napadem lub pożarami. W momencie wystąpienia podejrzanej sytuacji system reaguje alarmem najczęściej powiadamiając o tym najbliższą okolice oraz specjalne służby.

Alarm – stanowi sygnał dźwiękowy powiadamiający o niebezpieczeństwie. Wzywa on do natychmiastowej reakcji ze strony jego właściciela, użytkowników budynku, przechodniów lub specjalnych służb. Alarmuje on o zagrożeniach wywołanych przez ludzi (np. włamanie) oraz wystąpieniu wypadków losowych (np. pożar).

Jak wybrać dobry system alarmowy?

Wszystkie systemy alarmowe składają się z wielu elementów tworzących spójną całość. Każdy komponent jest odpowiedzialny za inny zakres zadań np. jeden zajmuje się uruchomieniem alarmu, a inny rozpoznaniem potencjalnego zagrożenia. Podstawowy system alarmowy posiada 5 elementów:

Centrala alarmowa – to główne urządzenie odbierające wszystkie sygnały. W momencie wystąpienia niebezpieczeństwa centrala otrzymuje impuls elektryczny od czujników. Przetwarza go i uruchamia alarm. Najlepiej jest wybrać centralę, która posiada wiele wejść i wyjść. Im bardziej jest ona rozbudowana tym łatwiej rozbudować instalację systemową w przyszłości. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że centrala jest głową każdego alarmu, więc należy ją zamontować w miejscu niedostępnym dla obcych.

Manipulator – to główny komputer, występujący często w postaci klawiatury lub ekranu. Służy on w szczególności do programowania całego systemu alarmowego w budynku oraz do zarządzania alarmem. Oznacza to, że umożliwia on właścicielowi wpisanie kodu wyłączającego alarm lub go włączającego. Najczęściej znajduje się on w pobliżu głównych drzwi wejściowych.

Czujniki – są to najczęściej małe urządzenia rozmieszczone po budynku, które wykrywają każdy ruch lub dźwięk w danym obszarze. Bardziej złożone czujniki są w stanie dostrzec nawet najmniejszą zmianę lub odgłos, a nawet zareagować na występujące wstrząsy. Wyróżniamy głównie 3 rodzaje czujek alarmowych: ultradźwiękowe, na podczerwień oraz mikrofalowe. Przy wyborze odpowiedniego typu czujników alarmowych warto skorzystać z pomocy specjalisty lub powierzyć to specjalnemu serwisowi, od którego zamierzamy je zakupić.

Zasilanie – jest jednym z najważniejszych i niezastąpionych części każdego systemu. W momencie awarii zasilania cały alarm pada, dlatego warto się zabezpieczyć i zakupić akumulator lub inne dodatkowe źródło energii.

Syrena alarmowa – to bardzo ważny element całego systemu. Jest on odpowiedzialny za wygenerowanie sygnału alarmowego, który może wystąpić w formie dźwiękowej lub świetlnej. Sygnał ten zawiadamia o zdarzeniu właściciela, domowników, pobliskie otocznie oraz służby specjalne (np. Policję, Straż Pożarną). Jeśli system pochodzi od firmy ochroniarskiej zostaje również powiadomiony o zagrożeniu patrol interwencyjny, który patroluje okolice zazwyczaj 24 godziny na dobę.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację