favore.pl
Favore.plUsługiUsługi elektronika, foto, wideoUsługi elektronika

Urządzenia i układy elektroniczne

Przydałyby Ci się urządzenia elektroniczne usprawniające Twoją pracę lub funkcjonowanie domowych urządzeń? Łatwo znajdziesz pomoc dzięki zebranym tu ofertom. Skorzystaj z pomocy fachowca lub zobacz jakie gotowe rozwiązania proponują specjaliści od urządzeń i układów elektronicznych. Zobacz dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie! rozwiń
KATEGORIE
strony internetowe
ZAMIAST SZUKAĆ, NAPISZ CO POTRZEBUJESZ, A FIRMY WYŚLĄ CI SWOJE OFERTY, BYŚ MÓGŁ WYBRAĆ NAJLEPSZĄ

Chcesz zamontować przydatne układy elektroniczne? A może szukasz producenta urządzeń elektronicznych? Wszelkie usługi związane z urządzeniami i układami – montaż, produkcja, projektowanie – zaproponują Ci nasi specjaliści w dziedzinie elektroniki.

Opisz dokładnie, jakiego urządzenia lub układu elektronicznego potrzebujesz.

Przykładowe zapytanie
Pan Grzegorz chce położyć kafle na schodach...
Witam,

zlecę wyrównanie i położenie glazury na schodach zewnętrznych.
Powierzchnia schodów do ułożenia ok. 10m2. Termin wykonania: 14 dni.
Proszę o kontakt i wycenę robocizny, materiały są już zakupione.

Pozdrawiam
Grzegorz Kowalski
Wysłanie zapytania jest bezpłatne i do niczego Cię nie zobowiązuje
 [rozwiń]
udostępnionych przeze mnie danych osobowych w celu korzystania z Serwisu favore.pl oraz w celu realizacji prawnie uzasadnionych celów Współadministratorów danych. Współadministratorami są Favore.pl Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A, We Net Group S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A oraz We Net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Postępu 14A. Oświadczam, że są mi znane cele przetwarzania danych osobowych oraz moje uprawnienia. [zwiń]

1 2 3 4 5 6   z 8  

Urządzenie elektroniczne – definicja, różnice między urządzeniem elektronicznym a elektrycznym

Pojęcie urządzenia elektronicznego używane jest na przemian z pojęciem urządzenia elektrycznego, natomiast należy pamiętać, że istnieje wiele różnic między urządzeniem elektronicznym a elektrycznym.

Urządzenia elektryczne pobierają energię w postaci prądu elektrycznego (przepływu elektronów w przewodniku) a następnie przekształcają ją w prosty sposób w inną formę energii, jaką najczęściej jest światło, ciepło czy też ruch. Można więc wywnioskować, że urządzenia elektryczne to takie, które bezpośrednio wykorzystują energię elektryczną do wykonania jakiegoś zadania.

Urządzenia elektroniczne robią znacznie więcej niż urządzenia elektryczne. Zamiast przekształcać energię elektryczną w światło, ciepło czy też w ruch, manipulują one prądem elektrycznym w taki sposób, który sprawia, że przepływ prądy elektrycznego niesie ze sobą nie tylko energię, ale również informacje.

Układ elektroniczny – co możemy nim nazwać?

Układ elektroniczny, nazywany również obwodem elektronicznym, to zbiór elementów elektronicznych dyskretnych (pojedynczych podstawowych elementów elektronicznych, np. rezystorów, kondensatorów, diod itp.) lub scalonych (zminiaturyzowanych układów elektrycznych wykonanych najczęściej w technologii monolitycznej) połączonych elektrycznie tak, aby realizowały określone funkcje.

Schematy elektryczne (schematy ideowe) służą do opisywania układów elektronicznych. Na nich w formie graficznej pokazane jest jak mają zostać połączone poszczególne elementy. Każdy typ elementu elektronicznego (np. kondensator, tranzystor, opornik, lampka elektronowa) ma swój symbol graficzny, który jednoznacznie go identyfikuje.

Schematy elektryczne układów elektronicznych w większości przypadków nie posiadają informacji o wartości rezystencji poszczególnych rezystorów, pojemnościach kondensatorów, typach tranzystorów czy lamp elektronowych. Projekty konkretnych układów zawierają już te informacja, a dodatkowo pokazują relacje z fizyczną realizacją.

Wybierz kategorię usług

Wybierz lokalizację