Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Ile kosztuje Air Taxi czyli taksówka powietrzna

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile kosztuje Air Taxi czyli taksówka powietrzna

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MixMax 23 maj 2011, 8:43
    Jakiś czas temu oglądałem film, gdzie zarząd pewnej firmy latał sobie na spotkania biznesowe samolotem. Jest to usługa air taxi czyli taksówka powietrzna. Film był amerykański i tam na takie coś firmy stać. Orientuje się ktoś ile coś takiego kosztowałoby w Polsce no i czy w ogóle coś takiego jest dostępne?
    Cytuj
  • Buyer 23 maj 2011, 10:58
    Jest dostępne bo kiedyś widziałem, ale ile to kosztuje? Pewnie nie tyle co przejazd zwykła taksówką. Samolot czy helikopter jest drogi, a pali jak smok. Benzyna nie jest tania, pilot też i trzeba o taki samolot dbać. Ceny pewnie idą w tysiące złotych.
    Cytuj
  • Hurricane 23 maj 2011, 14:49
    Nie ma co ukrywać, że to oferta dla najzamożniejszych klientów, ale jak kogoś stać to może sobie samolotem polecieć nawet prywatnie na wakacje. Takie samolociki nie są duże i z reguły zabierają paru pasażerów. Raczej nie należy spodziewać się obsługi hostessy podającej drinki podczas lotu.
    O taksówkach słyszałem, ale nigdy ich nie widziałem. W Polsce to raczej nie aż tak lukratywny biznes, ale kto wie.
    Cytuj
  • SzefjakBoss 23 maj 2011, 15:43
    Takie taxi to czeka na klienta a nie odwrotnie i można sobie lecieć w praktycznie dowolne miejsce czy to w Polsce czy w Europie czy na świecie.
    PLL LOT czegoś takiego nie oferuje, tak samo jak połączenia z Krakowa do Gdańska. I mogę się założyć, że tam gdzie LOT nie oferuje bezpośrednich połączeń krajowych tak jest najwięcej przelotów air taxi.
    Cytuj
  • Biznesmenik 23 maj 2011, 16:20
    Czytałem o taksówkach powietrznych i albo taki samolot można wypożyczyć na jeden lot, kupić samolot samemu, do spółki z paroma osobami lub wykupić jakiś abonament. Przewoźnicy mają z reguły małe samoloty typu Cirrus, gdzie godzina lotu kosztuje min 1000 zł.

    Cytuj
  • Magazin07 23 maj 2011, 18:14
    Zakup takiego cirrusa to wydatek min 300 tys. zł i to na jedną osobę, a takich musi być min. 4.

    Na dłuższe trasy firmy świadczące takie usługi oferują Embrarera Phenom 100


    Może pomieścić maksymalnie czterech (w normalnej konfiguracji) lub sześciu pasażerów (po usunięciu toalety). Maksymalny zasięg Phenoma 100 wynosi 1320 mil morskich.
    Cena ok 3,5 mln USD, czyli na cztery osoby to 875 tys. USD. Można kupić używany i wtedy cena udziału znacząco spada.
    Cytuj
  • NagiKing 23 maj 2011, 21:10
    Mając dobrze prosperującą firmę jednorazowy wydatek na wypożyczenie samolotu nie jest aż tak duży jakby mogło się to wydawać.

    Np. firma Call&Fly oferuje loty krajowe np. na trasie z Warszawy do Gdańska. Za podróż w obie strony płaci się 2000 zł.
    Samolot (Cessna 182) zabiera 4 pasażerów. łatwo policzyć, że opłaca się to bardziej niż samochodem - ewentualnie wychodzi trochę drożej.
    2000 zł na 4 osoby daje 500 zł w jedną stronę, a w dwie strony to koszt rzędu 250 zl.
    Tylko samochodem z Warszawy do Gdańska jedzie 5 godzin, a samolotem tylko ze 40 minut.
    Cytuj
  • WRC 24 maj 2011, 0:15
    WOW 2 tys. zł i to w obie strony? Przecież jak ktoś jedzie nad morze, to w jedną stronę płaci 1000 zł.
    Pewnie samolot nie poleci tylko w jedną stronę za połowę ceny aby później wrócić pusty, ale gdyby istniała taka lista rezerwacji to można by zaplanować lot za połowę ceny.
    Cytuj
  • MixMax 24 maj 2011, 0:56
    Kurcze 1000 zł w jedną stronę. Brzmi kusząco.
    Samolot zabiera 4 osoby ale czy bagaż też? Jeśli nie to nie ma sensu napalać się na lot nad morze, chyba że wszystko kupiłoby się na miejscu i ewentualnie później znad morza przesłało do domu kurierem.
    Cytuj
  • AutoRun 24 maj 2011, 8:08
    Osoby średnio zamożne stać na to, aby sobie na weekend polecieć na zakupy do Berlina czy Paryża.
    bardziej zamożni mogą kupić część/udział samolotu w zamian za co dostają ileś godzin rocznie do wylatania, ale reguła jest taka, że im droższy samolot tym więcej godzin. Tylko, że to jest limit godzin. Do tego dochodzą koszty zakupu paliwa, serwisowania itd, co miesięcznie może kosztować nawet 3 tysiaki (od osoby).
    Cytuj
1 2 3 4 5 6 7 z 7  
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum