Favore.plForumBranża przemysłowa i rzemieślnicy

Ile kosztuje Air Taxi czyli taksówka powietrzna, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ile kosztuje Air Taxi czyli taksówka powietrzna

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Viper09 24 maj 2011, 8:31
    Niektóre ceny mogą przyprawić o zawrót głowy. Firma Blue Jet oferuje lot z Warszawy do Brukseli w obie strony za 26 tysięcy EURO!.
    Samolot może zabrać na pokład 14 osób. Nie jest to więc takie tanie i osoby średnio zamożne (co to znaczy?) raczej nie stać na takie eskapady. Przecież to po 50 tys. zł w jedną stronę!
    Cytuj
  • Greed 24 maj 2011, 11:59
    Ło matko to ile kosztowałby lot do USA? 260 tys.$?
    Cytuj
  • LeoZawodowiec 24 maj 2011, 15:21
    Problem w tym, że bardzo trudno zdobyć cennik usług takich taksówek powietrznych, tak jakby była to jakaś wielka tajemnica handlowa. Być może niektóre loty na krótkich trasach są dostępne cenowo dla wielu osób, ale skoro takich informacji się nie zamieszcza to każdy myśli, że koszt jest niebotyczny.
    Inna kwestia to taka, że były firmy oferujące loty jakimiś starociami, a tymczasem bezpieczny lot może zapewnić tylko firma, która posiada specjalny certyfikat AOC - Air Operator Certyfikate. To gwarantuje, że maszyny są konserwowane a loty zgodne z prawem.
    Cytuj
  • Smallbiznes 24 maj 2011, 16:45
    Takie usługi na pewno nie są małych przedsiębiorców właśnie ze względu na ceny. Znalazłem takie koszty zakupu i utrzymania samolotu.

    Cessna Mustang C51

    Zakup samolotu 8,6 - 10 mln zł
    Koszty stałe w skali roku* 580 tys. zł.
    Koszty operacyjne na godzinę lotu 3,5 tys. zł
    * Na koszty stałe w skali roku składają się koszty hangarowania, zarządzania, ubezpieczenia, utrzymania załogi, obsługi operacyjnej.

    Przy 10 właścicielach każdy musiałby wyłożyć 1 mln zł i po 5 tys. zł miesięcznie kosztów stałych. A niech coś w takim samolocie nawali to koszty rosną w sposób trudny do opanowania.
    Cytuj
  • Firmowiec 24 maj 2011, 19:52
    Kiedyś dowiadywałem się w jednej z firm ile kosztuje lot śmigłowcem. Takie lot też nie jest tani, bo koszt lotu to 700 euro a helikopter to Robinson 44R coś tam. W każdym razie nie jest to jakaś imponująca maszyna jaką ma np. GOPR - oni mają takie wielkie Sokoły.

    Lot z Warszawy nad morze (np. prywatną działkę gdzie może wylądować) to ok 1200 euro, a z jednego końca Polski na drugi to wydatek jakby tak policzyć ok 4000 euro. Nie wiem skąd takie ceny, że lot z Warszawy do Gdańska w obie strony to 2000 zł, na pewno nie helikopterem.
    Cytuj
  • Andrzej556 4 kwi 2016, 9:07
    Owszem, takie taksówki są dostępne również w Polsce. Wynajmem zajmuje się firma Call&Fly. W mojej firmie kilka razy korzystano z takiej możliwości, bardzo przydatna opcja uśmiech
    Cytuj
  • henry80 28 gru 2016, 21:23
    Mam takie wrażenie, że koszty kosztami, ale przede wszystkim liczy się czas (a czas to pieniądz). Ile na przykład może trwać „załatwienie” takich formalności np. w Call&Fly?
    Cytuj
  • darriofi 29 gru 2016, 23:01
    henry80 napisał:Mam takie wrażenie, że koszty kosztami, ale przede wszystkim liczy się czas (a czas to pieniądz). Ile na przykład może trwać „załatwienie” takich formalności np. w Call&Fly?
    Ja organizuje takie podróże dla Zarządu – latają po całej Polsce. Z reguły jest tak (przynajmniej w Call&Fly), że wylot jest w około 2h po potwierdzeniu. Jeszcze nam się nie zdarzyło, że by to dłużej trwało.
    Cytuj
  • henry80 3 sty 2017, 11:26
    Właśnie zajrzałem na stronę Call&Fly, mają blog. Tam właśnie jest opisane w jednym z artykułów, dlaczego taka taksówka powietrzna jest praktyczniejsza od samolotu rejsowego. Ps. Faktycznie 2h to bardzo szybko, często nawet zakup biletu lotniczego trwa dłużej …
    Cytuj
  • nadiakowalewska 10 sty 2017, 12:58
    Henry 80 - często poprzez stronę LOT nie kupisz biletów w ten sposób. Np. w grudniu zakup "na szybko" jakiegokolwiek biletu na samolot rejsowy nie jest możliwy. Też jest bardzo ciężko zwrócić takie bilety jeśli zmienią się plany podróży. Niestety asystenci/asystentki zarządu muszą się z takimi problemami borykać praktycznie każdego dnia swojej pracy uśmiech Stąd dla taksówek powietrznych otworzył się rynek usług.
    Cytuj
Branża przemysłowa i rzemieślnicy - dyskusje na forum