Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Co można grillować, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co można grillować

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Manolito 6 cze 2011, 6:13
    No właśnie pytanie czy zdrowo? Obiło mi się coś ostatnio, że jedzenie z grilla nie jest zbyt zdrowe, a wręcz szkodliwe. Nie wiem dokładnie dlaczego, ale może warto się tym zainteresować.
    Cytuj
  • caipirinha 6 cze 2011, 8:02
    To zależy od grilla. Chodzi pewnie o te brykiety, które zbyt zdrowe nie są. Ale z drugiej strony grilowanie jest jednym z najzdrowszych sposobów przyrządzania potraw, bo bez tłuszczu. A ja polecam szaszłykiuśmiech Np kawałki indyka przekladane papryką, cebulką, bakłażanem. Pycha! Można też robić szaszlyki z owoców, ale to na deseruśmiech
    Cytuj
  • KoKoszka 6 cze 2011, 10:31
    Filiposlaw napisał:Polecam ryby z grilla. Upieczone w folii, z masłem i ziołami. Do tego miska salaty i jest pysznie i zdrowo!
    A jakie rybki nadają się do grilowania? Tzn jakie sa najsmaczniejsze?
    Cytuj
  • kaziu 6 cze 2011, 11:28
    Rewelacyjny jest pstrąg, tylko trzeba go wczesniej natrzeć solą, czosnkiem, obłożyć ziołami (tymianek, oregano, bazylia) i plasterkami cytryny i zawiną w folię. Można też użyć gotowej mieszanki przypraw do ryb. Dobre będą też sola, halibut, a nawet zwykły dorsz. A pod koniec pieczenia, trzeba wyjąc rybkę z folii i położyć na ruszcie, żeby z wierzchu była chrupiąca i rumiana. Miodzio! Ale mięsiwo też nie do pogardzenia.
    Cytuj
  • Filiposlaw 6 cze 2011, 13:57
    Moje ulubione są steki z łososia. A delikatne ryby jak sola czy pstrąg to dobrze jest w tej folii skropić oliwą, wydobędzie ich smak, bo to bardzo chude ryby. Ale smak genialny. W nastepny weekend rozpalam grilla!
    Cytuj
  • Barbra67 6 cze 2011, 17:48
    Kukurydza z grilla - wspaniała! Moje odkrycie w tym roku. Młode kolby zawija się w folię, posmarowaną masłem i czosnkiem. Fantastyczna. A moja córka zawsze wymyśla nam na deser szaszłyki owocowe, ostatnio byly z truskawek, bananów, pomarańczy i pianek marshmallow. Też bardzo dobre.
    Cytuj
  • KoKoszka 6 cze 2011, 21:16
    caipirinha napisał:To zależy od grilla. Chodzi pewnie o te brykiety, które zbyt zdrowe nie są. Ale z drugiej strony grilowanie jest jednym z najzdrowszych sposobów przyrządzania potraw, bo bez tłuszczu. A ja polecam szaszłykiuśmiech Np kawałki indyka przekladane papryką, cebulką, bakłażanem. Pycha! Można też robić szaszlyki z owoców, ale to na deseruśmiech
    Szaszłyki też robilam, dodaje do nich jeszcze pieczarki. Ale ten sposób z czosnkiem świetny, na pewno wypróbuję, bo uwielbiam czosnek w róznych postaciach.
    Cytuj
  • aga007 6 cze 2011, 23:15
    Ostatnio jadłam świetne pieczarki z grila. Duże kapelusze nadziewane posiekanymi nóżkami z ziołami, czosnkiem i zółtym serem. Pychotkauśmiech A pianki też bardzo lubię, nawet same, tylko trzeba je obracać na patyczku. Ale z owocami oczywiście lepszeuśmiech
    Cytuj
  • casia1980 7 cze 2011, 1:20
    Jeśli chodzi o desery to uwielbiam banany pieczone na grilu. Piecze się je w skórce do momentu, aż będzie czarna i gotoweuśmiech Można je jeszcze posypać cynamonem albo polać syropem klonowym.
    Cytuj
  • Barbra67 7 cze 2011, 7:00
    Jest jeszcze wersja de lux, z czekoladąuśmiech Przed pieczeniem rozcina się banany wzdłuż i wkłada kilka kostek czekolady. Potem zawija się w folię i na grilla. Palce lizać.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum