Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Co można grillować, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co można grillować

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • nafnafff 7 cze 2011, 8:39
    Dla mnie takie banany smakuja jakby były przejrzałe, troszkę zbyt mdłe. Ale takie owocowe szaszłyki to muszą być pyszne... na pewno wypróbuję!
    Cytuj
  • Sissi87 7 cze 2011, 9:11
    Jak myślicie czy te wszystkie pysznosci wyjda mi w elektrycznym grillu? Tzn takim w piekarniku... prawdziwego grilla nie ma gdzie zrobic, a przez ten wątek mam taaaaką ochote na smakołyki z grillauśmiech
    Cytuj
  • Blueberry28 7 cze 2011, 12:35
    W piekarniku nie próbowałam jeszcze, ale mam taki grill elektryczny, z opiekaczem i gofrownicą w jednym i wychodza mi z niego same pysznosciuśmiech Zgrilowane rzeczy nie maja tego wędzonego zapachu, ale jak dla mnie to moze i leoiej. I chyba zdrowiej. A grilować mozna prawie wszystko! Różne mięska, pieczywo posmarowane serkami typu almette, warzywka, owoce (np jabłka z cynamonem-pycha)
    Cytuj
  • Tre30n 7 cze 2011, 16:05
    Mi też się jakiś czas temu zaczęły nudzić te "klasyczne" rzeczy i zacząłem wymyślać rózne wariacje na temat. Np wydrążone bułki nadziewane pomidorami z czosnkiem i serem. Szaszłyki owocowe też już przetestowałem w różnych wariantach (chociaż z piankami jeszcze nie próbowałem) najbardziej smakuje mi banan z pomarańczą i czekoladą. Ogólnie to mozna puścić wodze fantazjiuśmiech
    Cytuj
  • Grantorino 7 cze 2011, 19:42
    No i nikt tu nie wspomniał o kaszance! Ale to chyba nalezy do klasykiprzymrużenie oka Palce lizać.
    Cytuj
  • ciuciubabka 7 cze 2011, 21:02
    Spróbujcie sobie zgrilowac ruskie pierogi, porzadnie je zrumienić i do tego tzatziki. Niebo w gębie!
    Cytuj
  • KoKoszka 7 cze 2011, 21:58
    Oszszty. To musi być coś! Że też ja na to nie wpadłam? Kestesm znaną w całej rodzinie fanatyczna pożeraczką ruskichwielki uśmiech
    Cytuj
  • 77henry 8 cze 2011, 0:42
    Jak dla mnie to swietny ten patent z czosnkiem. Nie znałem tego trzeba bedzie wypróbowac. Widzę, że tradycja w narodzie nie ginie, to i ja się pochwalę. Mój numer popisowy to: Rozklepuje jak kotlety piersi kurczaka, przyprawiam. Drobno siekam paprykę i konserwowe ogórki, mieszam to w misce z serkiem typu twarogowego albo z topionym. Potem smaruję tym te kotlety, owijam folią i na noc do lodówki. A nastepnego dnia na grilla i wszystkim oczy wychodza z wrażenia heheprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Tre30n 8 cze 2011, 1:05
    Wow, niezłe. Muszę wypróbować przy nabliższej okazji. Coś czuje, ze to bedzie ta sobotaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • r11 8 cze 2011, 6:00
    Jadłam coś takiego, tylko było trochę inaczej zrobione, tzn filet z kurczaka był złożony na pół i w środku tekie nadzienie. Pieczone z obu stron na rumiano. Ale w smaku faktycznie boskie, prawdziwy rarytas. a czosnek tez jest genialny, jak się ściągnie z grilla to w środku jest taki idelanie kremowy, do smarowania na chlebie. Tylko ten oddech!
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum