Favore.plForumCzas wolny, o turystyce i sporcie

Nordic walking - naprawdę warto?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nordic walking - naprawdę warto?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • backpacker 30 lip 2010, 0:08
    malakser napisał:ja też chodzę wielki uśmiech Staram się jednak wybierać fajne miejsca na treningi. Mam to szczęście, że mieszkam na przedmieściach, więc mam fajne tereny do chodzenia na co dzień. W weekendy lubię pojechać w pobliskie góry na rowerze i tam chodzę. To bardzo fajny sport, polecam każdemu!
    A to już chyba nie do końca nordic walking? W górach to bardziej treking, a to trochę różnica - inna technika chodzenia no i kijki przez to trochę inne...
    Cytuj
  • malakser 30 lip 2010, 7:27
    autor napisał:A to już chyba nie do końca nordic walking? W górach to bardziej treking, a to trochę różnica - inna technika chodzenia no i kijki przez to trochę inne...
    no nie do końca, ale widzę, że jesteś czujny przymrużenie oka To raczej ciągle jest nordic walking - jeżdżę w bardzo niskie górki, więc raczej podchodzi to pod nordic przymrużenie oka
    Cytuj
  • backpacker 30 lip 2010, 10:48
    malakser napisał:no nie do końca, ale widzę, że jesteś czujny przymrużenie oka To raczej ciągle jest nordic walking - jeżdżę w bardzo niskie górki, więc raczej podchodzi to pod nordic przymrużenie oka
    no jak już się za coś zabieram to staram się podchodzić profesjonalnie w miarę możliwości przymrużenie oka Ale spoko, widzę, że Ty też nie jesteś leszczem w temacie przymrużenie oka
    Cytuj
  • celina_h 30 lip 2010, 14:41
    Nad morzem też mnóstwo ludzi chodzi!!! tak się na wakacjach napatrzyłam, że zastanawiałam się czy się jednak nie zapisać na to . No i jak czytam wasze wpisy to zaczynam nabierać ochoty : przymrużenie oka
    Cytuj
  • mononukleoza 2 paź 2010, 20:37
    Cz warto? Zależy od tego, ile masz lat i jaką kondycję. Bo raczej dla młodej i aktywnej osoby to mało atrakcyjna propozycja. ale dla tych, którzy mają duża nadwagę to dobry początek, by w ogóle zacząć się ruszać./ Nordic walking świetnie też sprawdza się u seniorów i osób dojrzałych.
    http://menopauza.info.pl/2010/09/29/nordic-walking-spacer-po-zdrowie/
    Cytuj
  • fantazja00 18 mar 2011, 15:00     (ostatnio zmieniony przez autora 18 mar 2011, 15:03, w całości zmieniany 1 raz)
    Z tego co zauważyłam nordic walking to coraz bardziej popularny sport. Dużo osób z mojego otoczenia zaczęło ćwiczyć tą dyscyplinę. Moim zdaniem jednak potrzeba do tego odpowiednich warunków. Z pewnością o wile lepiej ćwiczy się chodząc po lesie lu łąkach niż po ulicach gdzie wkoło pełno samochodów. Słyszałam, ze warto wybrać się na Pojezierze Brodnickie gdzie mieści się Hotel Głęboczek gdzie są idealne warunki na spędzenie aktywnie czasu właśnie uprawiając nordic walking.
    Cytuj
  • peana 28 mar 2011, 14:40
    Co prawda bardziej mi się to kojarzy ze sportem dla starszych osób, ale zauważyłam, że coraz więcej młodych ludzi zaczyna uprawia Nordic Walking. Sama jeszcze nie próbowałam, ale może w końcu wybiorę się kiedyś z mamą, która jest wielką fanką chodzenia o kijkach.
    Cytuj
  • tetete 15 wrz 2011, 13:33
    Zdecydowanie warto uprawiać nordic walking. Jest lepsze niż zwykły spacer i lepsze niż bieganie (w stosunku dla zdrowia i dla mięśni i całego ciała). Podczas wbijania kijków pracują mięśnie kończyn górnych i dolnych, również kręgosłup czerpie wiele korzyści z tego rodzaju aktywności. Znam bardzo fajny rejon na uprawianie tego sportu, jeżdżę tam raz na rok - rejon Pojezierza Brodnickiego, korzystam przy okazji z niektórych zabiegów oczyszczających na ciało w Głęboczku, kosztuję ich winoterapii, relaksuję się.
    Cytuj
  • luuk83 22 lut 2012, 13:59
    Nordic Walking może być kapitalną formą aktywności, sposobem na schudnięcie, nabranie kondycji, poprawę zdrowia i uwarunkowań psycho-fizycznych i rekreację, pod warunkiem, że wiemy jak korzystać z możliwości jakie oferuje.
    Na początek absolutnie wazne jest nauczenie się techniki podstawowej (z trenerem do opanowania na jednych zajeciach). Dla bardziej ambitnych istnieje technika klasyczna (fitnessowa) i to dopiero ona daje te wszystkie szumnie propagowane korzysci uprawiania Nordic Walking. Dla zaawansowanych jest możliwoścc nauki techniki sportowej.
    Nie zaczynajcie przygody z Nordic Walking na wlasna reke i po swojemu.
    Ciagle widze na ulicach osoby, ktore od lat chodza i nadal sie niczego nie nauczyly. W ich wykonaniu jest to po prostu dreptanie z kijkami ktorymi sie podpieraja. Nie o to chodzi...
    Cytuj
  • ciechanka11 4 mar 2012, 13:14
    mononukleoza napisał:Bo raczej dla młodej i aktywnej osoby to mało atrakcyjna propozycja.
    Wydaje mi się że to jakiś stereotyp że NW jest dla starszych osób. Mi się podoba, bo nie męczy tak jak jogging i jest bardziej wydajny niż zwykłe chodzenie. Jak się opanuje podstawy techniki to daje fajne rezultaty. Niedawno kupiłam sobie nowe kije (poprzednie z supermarketu były kiepskie) i zamierzam chodzić częściej w tym roku.
    Cytuj
Czas wolny, o turystyce i sporcie - dyskusje na forum