Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy warto się szczepić na HPV?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto się szczepić na HPV?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • Sissi87 12 gru 2010, 23:45
    Czy któraś z Was szczepiła się na te wirusy wywołujące raka szyjki macicy? Ostatnio gienkolog dał mi taka broszurkę i zasugerował żebym się zaszczepiła. Wiem, że lekarze maja często jakieś profity za opylanie różnych leków, więc staram się wybadać czy faktycznie warto zainwestować w tą szczepionkęuśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 13 gru 2010, 0:20
    Daj spokój, kolejna ściema żeby wyciągnąć forsę z naszych kieszeni. Na grypę się nie szczepiłam, minęła fala owczego pędu i okazało się, że dobrze zrobiłam! Moj lekarz też mi mówił o tym szczepieniu, ale go olałam.
    Cytuj
  • Labradorka 13 gru 2010, 1:19
    Ja słyszałam, że szczepionka jest na kilka rodzajow wirusa, a jest jeszcze cala masa innych odmian. Więc nie wiem czy jest sens wydać 1500zł na szczepionkę, która chroni w jakimś malym procencie przed zachorowaniem. Nie narzekam na brak wydatków.
    Cytuj
  • AntyMaterialistka 13 gru 2010, 8:51
    TYSIĄC PIĘĆSET ZŁOTYCH??! Nie poymliłaś się aby? Nie wiedzałam, że to kosztuje tyle siana! Mnie na pewno nie staćuśmiech
    Cytuj
  • Eli2010 13 gru 2010, 10:01
    Czyli po raz kolejny okazuje się, że zdrowie tylko dla bogaczy. Ja zarabiam niewiele więcej...
    Cytuj
  • becia_koronczarka 13 gru 2010, 11:51
    Ale przestań, Twoje zdrowie nie zależy od jakiejś glupiej szczepionki, ktora nawet jeśli działa, to wybiórczo, a poza tym szczepionka nie daje Ci gwarancji, że nie zachorujesz tylko zmniejsza ryzyko. Nawet gdybym miała zbędne 1500zeta to bym znalazła 100 lepszych sposobów na ich wydanie...
    Cytuj
  • Lilijka 13 gru 2010, 13:14
    Wiesz nie głosilabym na Twoim miejscu takich uwag. być może nie wierzysz w dzialanie i sens tego szczepienia, masz do tego prawo. Ale po co robisz taką akcję, agitujesz żeby się nie szczepić, skoro ta szczepionka byc może uratowałaby komuś życie. W Polsce bardzo wiele kobiet umiera z powodu raka szyjki macicy. Przemyśl to może.
    Cytuj
  • becia_koronczarka 13 gru 2010, 14:30
    Bo kobiety w Polsce zachowują się często jak zacofana ciemnota i nie robią regularnych badań! Co ja mówię, niektóre nie robią wcale! A cytologia wykrywa nieprawidowe komórki i we wczesnym stadium rak jest uleczalny, tylko jesli sie lekarza 20 lat nie widizało to ciężko coś wykryć... Taka jest smutna prawda. A co do mojego zdania to faktycznie mam i je wygłaszam, po to są chyba fora intenetoweprzymrużenie oka Każdy ma własny rozum i podjemie właściwą wg niego ocenę...
    Cytuj
  • Lilijka 13 gru 2010, 16:04
    Tak, kazdy sam podejmuje decyzje, ale podlega różnym wpływom. A ja po prostu miałam w rodzinie raka i wiem, że to bardzo groźna choroba. Lepiej zrobić wszystko aby jej uniknąć...
    Cytuj
  • PannaDziewanna 13 gru 2010, 18:42
    Rety. Cena horrendalna. A nie myślicie, że za jakiś czas to stanieje? Może nie ma co się tak spieszyć... Czytałam, że co prawda szczepionka chroni przed czterema wirusami, ale to są te najgroźniejsze i najczęsciej wystepujące. Cóż temat do przemyślenia, na pewno nie da się tak od ręki wyłożyć tyle kasy, ale może warto o tym pomyśleć.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum