Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy warto się szczepić na HPV?, strona 4

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto się szczepić na HPV?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • r11 15 gru 2010, 18:55
    Mi też... zastanawiam sie tylko czy do tych mlodocianych łobuzów, którzy takich ludzi okradają albo poniżaja też to przemawia. Ja się z szacunkiem do starszych odnoszę...
    Cytuj
  • warkoczyk 15 gru 2010, 21:50
    Ja słyszałam, że ta szczepionka na brodawczaka ludzkiego to troche pic. Podobno każdy styka się z tym wirusem, bo on jest wszędzie, w miejscach publicznych bardzo ltwo sie nim zarazić. Więc jak się szczepi to już na ogół jest sie nosicielem. A poza tym wirus HPV odpowiada za część nowotworów (i nie tylko szyjki macicy, ale równiez np gardła) więc jest to jakieś zabezpieczenie, ale raczej słabe... Znam lepsze sposoby na wydanie półtora tysiącaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • peana 26 kwi 2011, 0:28
    Moja lekarz również radziła mi zaszczepienie się na HPV, szczególnie, że jestem w grupie ryzyka, jednak po rozmowie z panią onkolog doszłam do wniosku, że to jednak nie ma sensu. Chodzi o to, że ta szczepionka nie daje stu procentowej pewności, a jeżeli już się kobieta zaszczepi to czuje się pewniej i rzadziej chodzi na kontrolę, co jest wielkim błędem. Także lepiej jest po prostu częściej robić badania, to będzie pewniejsza forma walki z rakiem.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum