Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Czy warto się szczepić na HPV?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy warto się szczepić na HPV?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • nouv88 13 gru 2010, 21:41
    Ja właśnie też slyszalam o tym i nie wiem co mysleć. Czy to jest jakas nagonka firm farmaceutycznych, tyle się ostatnio o tym slyszy, że robią szum, sieją panike żeby sobie napedzić klientów. A lekarze co? Myślicie, że nic z tego nie mają?
    Generalnie wiem, że szczepionki to dobrodziejstwo ludzkości i chronią przed wieloma chorobami, na które dawniej ludzie umierali. Tylk mam wątplwiości czy mozna ufać tym wielkim koncernom, ktore to produkują i zrobią wszystko żeby im się to opłaciło:/
    Cytuj
  • r11 13 gru 2010, 23:39
    Też tak myślę niestety. Jeżeli ktoś ma zachorować na rak szyjki macicy to być może nawet mimo szczepienia zachoruje. A jak sie bada regularnie to szybko to wykryją i można się wyleczyć. Tak więc regularne badania! To podstawa. Niestety wiele kobiet to zaniedbuje...
    Cytuj
  • Niania90 14 gru 2010, 1:49
    A ja ufam mojemu lekarzowi i za jego namową się zaszczepiłam. Owszem wydatek wielki, ale nie odrazu. Są trzy dawki, ja płaciłam 350 za jedną, więc w sumie 1050 w ciągu pół roku. Ta trzecia dawka jeszcze przede mną. Wiadomo, że żadna szczepionka nie chroni w 100%, ale minimalizuje ryzyko! I warto wiedzieć, że wirus brodawczaka ludzkiego może wywołać różne typy nowotworów, nie tylko szyjki. Ja wychodze z zalożenia, że jak moge zmniejszyć ryzyko to warto. W końcu jeszcze cale zycie przede mną.
    Cytuj
  • zosiasamosia 14 gru 2010, 9:16
    Powiem wam, że ja się zgadzam z Nianią. Ja patrze na to tak: na inne choroby (i to mniej niebezepiczne niż rak!) też się szczepimy, chociaż wcale nie jest powiedziane, że musimy zachorować. A co do pieniędzy to kwestia priorytetów, można odłozyć prawda? I przez jakiś czas nie wydawać na fatałaszki, to da radę uzbierać. Wg mnie warto.
    Cytuj
  • birata 14 gru 2010, 10:14
    A czy wiecie jak długo działa ta szczepionka? Raz na cale zycie czy jak?
    Cytuj
  • Niania90 14 gru 2010, 10:33
    Niestety niesmutny Chroni przez 6,5 roku. Tak mnie poinformował lekarz.
    Cytuj
  • caipirinha 14 gru 2010, 14:02
    A podobno po zaszczepieniu nie trzeba robic cytologii? Będę sie zastanawiać... Miałam sobie powiększać biust, ale mąż się nie zgodził, to może zainwestuję w swoje zdrowieprzymrużenie oka Jeszcze mam pytanko, orientujecie się czy są jakieś skutki uboczne tej szczepionki?
    Cytuj
  • Niania90 14 gru 2010, 14:57
    Właściwie to nie. Tzn może być zaczerwienione to miejsce (mnie troszkę bolało po ukłuciu), ale to taka standardowa reakcja i szybko przechodzi.
    Cytuj
  • Gaik 14 gru 2010, 16:35
    caipirinha napisał:A podobno po zaszczepieniu nie trzeba robic cytologii?
    Absolutnie nie! Tzn trzeba robić cytologię regularnie!
    Cytuj
  • Sissi87 14 gru 2010, 20:28
    A orientujecie się czy trzeba jakieś badania robić przed tym szczepieniem?
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum